Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor lehet nyerni...

Most akkor lehet nyerni választást a jelenlegi választási rendszerben vagy nem az ellenzék szerint?

Figyelt kérdés

Évek óta az a retorika és az ellenzéki propaganda, hogy nem lehet választást nyerni a Fidesz ellen mert olyan diktatórikusan átírták a törvényeket, hogy már képtelenség nyerni ellenük.


Ehhez képest naponta adnak interjút az ellenzéki vitézek az ATV-ben meg hasonló helyeken, szinte már biztosra veszik a 2022-es győzelmet, SŐT még 2/3-ot is emlegetnek egyre sűrűbben.


Most mi történt? Eddig hazudtak vagy most hazudnak? Még is lehet nyerni? Még 2/3-al is le lehet győzni a Fideszt? Nem 1 párt rendszerű diktatúra Magyarország?


2020. dec. 28. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Feltűnt, hogy korábban nem volt ellenzéki összefogás? Na, úgy nem lehetett nyerni ebben a rendszerben.

A 2/3 meg költői túlzás.

2020. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1


Most akkor lehet nyerni vagy nem lehet nyerni?


Ha van egy sikeresebb párt mint a Fidesz akkor nyer, ennyi és kész.


Az, hogy ellenzéki pártok olyan bénák, hogy ilyen 5-10%-ot tudnak összekaparni az nem a választási rendszer hibája hanem az övéké.


Még is milyen rendszert kéne kialakítani, hogy adott egy 40-50%-al rendelkező Fidesz de valahogy még is csak nyerjen az 5% meg 10%-os másik párt?!


Nevetséges.

2020. dec. 28. 18:50
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha te csak az amerikai kétpártrendszerben tudsz gondolkodni, sajnállak.
2020. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

"Most mi történt? Eddig hazudtak vagy most hazudnak?"


Hogy mi történt? Újra megváltozott a választási rendszer. Ez nem hazugság, nem hazugság kérdése, egyszerűen megváltoztak a felállások. Ha egy picivel komolyabban olvasod a híreket, vagy a kifejtéseket, akkor a választási törvények fabrikálása nem arról szólt, hogy leírták, csak a fidesz győzhet, hanem hogy kétpárti rendszerre írták át. Csakhogy ellenpárt hiányában ez egy személyreszabásként valósult meg.


Most 2 (+1) dolog történt, ami előtte nem volt jellemző:


1. Az országos listához szükséges egyéni jelöltállítások számát drasztikusan megemelték. Ez döntés elé kényszerítette az ellenzéket, hogy tényleg jó dolog e 1 fideszessel szemben 3-4 ellenzéki jelöltet állítani.


2. Az első pontra válaszul (nem túl meglepő módon) közös indulás mellett tették le a voksukat. Így viszont már működik a kétpárti rendszer az ellenzék számára, mostmár nem szól ellenük, vagy nagyon ellenük a győzteskompenzáció, mostmár az előválasztással (ami szintén egy nagyon fontos dolog) egyértelmű lesz a belső pártviták rendezése, hogy hogyan osszák fel a kerületeket stb.


+1 finanszírozási és működési változások. Az ellenzéki pártok támogatását megfelezték a járványra hivatkozva, néhány gigabírságot is kaptak a nyakukba, aztán a parlamentben is változott néhány dolog, már nem szólalhatnak fel csakúgy független képviselők, már nem lehet csakúgy frakciót csinálni stb. stb. Ezek a változások régen még konzerválták a szétaprózódást, mert franc akarja megkockáztatni az ülőhelyét, vagy anyagi státuszát a másik előnyére. Most viszont, hogy mindannyian szop*ágra kerültek, Simicska sincs már, hogy adjon plakáthelyet és egyre kisebb mozgásteret kell felosztani egymást között, az első pont függvényében ez is valid tényezővé nőtte ki magát az összeállásra.

2020. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3


Nos , mi a megoldás? Adott egy párt jelen esetben a Fidesz aminek van kvázi nagy támogatottsága és vannak másik pártok külön-külön akiknek elenyésző a támogatottságuk hozzájuk képest.


Sorsoljunk ki egyet az ellenzéki oldalról és ültessük be őket a vezetni?


Egy demokráciában az nyer aki a legtöbb szavazatot kapja. Ahogy itthon is.


Annyira jó lenne pl. a DK? Akkor csináljanak olyan programot , hogy őket is annyi ember támogassa mint a Fideszt és már is nyerhetnek.


Vagy ha ennyire balfékek, hogy egyenként csak ilyen 5-10%-ot tudnak összekalapozni akkor meg fogjanak össze mint most aztán lesz ami lesz. Bár nem igazán értek egyet azzal, hogy ennyi párt ennyi féle nézettel össze fogjon, inkább önvizsgálatot kéne tartani nekik és felbomlani, de ugyebár a pénz nagy úr.

2020. dec. 28. 18:56
 6/14 anonim ***** válasza:
A jelenlegi választási rendszer az erősebb pártot támogatja, ami persze lehetne ellenzéki párt is, de nem ez a helyzet.
2020. dec. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy nem lehet nyerni vele, mert nyilván lehet. Arról van szó, hogy aránytalan az egész, és így antidemokratikus, mert taktikázásra kényszeríti a kis és közepes pártokat, sőt a választópolgárokat is. Egy normális rendszerben az ember a meggyőződése szerint adja le a szavazatát a legszimpatikusabb pártra, majd a választások után ezek a pártok egymással tárgyalva létrehoznak egy kompromisszumokra épülő kormányt.
2020. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7


Tehát vegyék példának, hogy jelenleg a Fidesz a legerősebb párt magasan, utána jön a DK, szóval ha nem együtt indulna az ellenzék akkor a Fidesznek és DK-nak kellene létrehoznia egy kormányt? Ne nevettess..

2020. dec. 28. 19:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Amikor az idököziket ellenzéki jelöltek nyerték meg, se a DK-nak se semelyik más ellenzéki pártnak nem volt baja a választási rendszerrel, scak akkor amikor a Fidesz nyer
2020. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

Van esély a választás megnyerésére, csak nem elsöprő, mert a fidesz mindent úgy manipulált, hogy neki lejtsen a pálya. A választási törvény egyfelől, aztán a 24 órás agymosó propaganda közpénzből és a többi.


Ami aztán ilyen szavazókat hoz létre a fidesznek: https://www.youtube.com/watch?v=atMMysP90Ko

2020. dec. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!