Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért üldözik még mindig úgy...

Miért üldözik még mindig úgy a maszekolást mintha a rákosi rendszerben élnénk?

Figyelt kérdés
Ha az ember szabad idejében munka mellett mit tudom én kissámlit faragna és ezeket szeretné árulni, mit tudom én 3000Ft-ért, akkor miért van az hogy az állam már is tartja a markát hogy fizess be több tízezer forintokat havonta a semmire, akkor is ha semmi eladást nem csináltál az adott hónapba? Mire jó ez? Van ennek bármiféle gyakorlati értelme, azon kívül hogy a kisembernek még szarabb hellyé tegyék az országot? Ha az ember nem tud százezretek, milliókat kitermleni ilyenből, hogy vagyonokat befizessen az álamnak, hogy a tevékenysége legális legyen, csak egy kis mellékest keresne, akkor úgy üldözi a NAV, mint az ÁVÓ az „illegális disznóvágás”-t.
2021. ápr. 20. 07:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%

Ha kis mellékesért csinálod munka mellett a sámliaidat, akkor számlát adsz és nincs több dolgod.

Ha pedig sámlifaragásból szeretnél megélni, akkor joggal várja el a társadalom, hogy fizessél: fizess a leendő nyugdíjadra, fizess a tb-d ért, fizess a munkanélküli ellátásért, fizess az utakért, az oktatásért stb.


Az adó közérdek. Persze igazad van abban, hogy a magyar állam alapvetően bürokratikus és túladóztat. De ez más tészta.

2021. ápr. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Egy USA-ban élő magyar beszélt erről, hogy ott ez a mellékes kissálmizás, csak hogy példánál maradjunk kb annyiból áll, hogy adóév végén beírod az adóbevallásodba. Vagy nem írod bele. A kuyát nem érdekli és senki nem néz utána. Csak ebben a balkáni pöcegödörbe megy mindenen a cigánykodás.
2021. ápr. 20. 07:36
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező, nem hinném, hogy sok sikerre fogsz számítani az életben, ha te hallomásból ítélkezel.

Egyébként megpróbálhatnád, hogy kimész amerikába és ott a gyakorlatban megvalósítod a te hallomásból ismert elveidet :) próbáld meg, hogy vagy bevallod a jövedelmedet, vagy nem :))))))) Elmegy érted az adóügyi nyomozó aztán pisztolyt tart a fejednek és letérdepeltet.


Egyébként komolyan: azért vagyunk balkáni putriország, mert az okosba megoldom, kikerülöm a törvényeket elve teljesen bevett nálunk. És a sok paraszt befogja a száját és lop, csal + hazudik mellé.

Pedig ha valami nem tetszik, vehetnél példát az Usa-ról. Azért lettek gazdag állam, mert nem tűrik a törvények kijátszását, és mert a polgár ott szuverén lény olyan értelemeben, hogy tiltakozik, ha valami nem tetszik neki. Ez a te utad.

És még egy tanács: kérlek ne hallgass az usa-ba emigrált gipszkartonszerelő szakmunkásokra. Te is tudod, hogy nem okosak.

2021. ápr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

"Azért lettek gazdag állam, mert nem tűrik a törvények kijátszását"


Inkább azért, mert nem tűrik, hogy az állam játssza ki őket.

Ott alapvetően nem hisznek a központosító hatalomban. Alapelvük, hogy maguk akarják eldönteni, mi a jó nekik, és a befizetett pénzüket mire költse az állam.

Ott a legfontosabb elv, hogy az állam hagyja békén a polgárait, hogy azok gondoskodhassanak magukról. Nálunk meg az, hogy gondoskodjon rólunk állambácsi, mert különben sírunk-rívunk a retekklub kamerája, meg a Blikk újságírója előtt.

2021. ápr. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Őszintén inkább lennék az USA-ban gipszkarton szerelő szakmunkás, mint Magyarországon bármi más.


Értem amúgy hogy mire gondolsz, én is hallottam már ilyen USA-ba emgirált magyar szakmunkást, akin érződött, hogy kiesik a száján a kapa meg az ásó, de közben olyan házban élt, olyan autóban ült, amit Magyarországon egy felső vezető engedhet meg magának...

2021. ápr. 20. 07:53
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Jogodban áll disszidálni. Nem itt kell osztani az igét.
2021. ápr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként ha munka mellett csinálod sámlikat, nem kell fizetned a semmire. Ha van főállásod, választhatsz olyan adózást, hogy csak a megszerzett jövedelem után kell adóznod.
2021. ápr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Fsms ***** válasza:
10%

Magánszemélyként 600.000 HUF ig adómentes az ingoság értékesítés. Ide némi jó indulattal befersz.

Kérdező ezt a határt átléped?

Ha igen, akkor 8# javaslat ok.

2021. ápr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

"Magánszemélyként 600.000 HUF ig adómentes az ingoság értékesítés. Ide némi jó indulattal befersz."


Mindenki ezt ilyen szentírásnak gondolja. Igen, addig adómentes amíg a megunt cuccaidat adogatod el. Az, ha elkezdesz kisszékeket gyártani, eladási céllal, az első darabtól adóköteles.

2021. ápr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

#10

Pontosan. A sámlifaragás + értékesítés simán bizonyítható, hogy üzletszerű tevékenység.

Sokan trükköznek ezzel.


Főállás mellett valóban minimális az adózás. De persze az idő is, amikor ezzel tudsz foglalkozni.

2021. ápr. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!