Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezzel a hazánkba települő...

Ezzel a hazánkba települő kínai egyetemmel most mi a baj tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 20. 13:38
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
Geopolitikai csata a nyugat és Kína között, mi csak ütközőzóna vagyunk.
2021. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
60%
Kommunisták, akik ellen Orbán állítólag harcol. Kínai hitelből épül hosszú időre eladósítva az országot, ráadásul kínai cég fogja építeni, vagyis a kamatokat is megkapják, és a hasznot is kiviszik, ahelyett, hogy magyar cégek építenék és az országban maradna a haszon.
2021. ápr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
93%
Nézz utána, hogy miből és mennyiért épül.
2021. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A Cenz Ura ***** válasza:
75%

Az hogy állítólag mi fizetjük az ő kölcsönükből


és ők építik meg használják


vagyis Orbán király ajándékba adja nekik a mi / te pénzedből

2021. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
14%

#2!


A hitel és a kamat, az olyan kapitalista dolog.

Kína gazdasága nem kommunista.

2021. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
71%

Egy egyetem szellemiségét az alapító határozza meg.

Talán neked is rémlik valami a soros féle egyetem ügyéről amely a káros liberális gondolatok melegágya volt.

Vajon milyen szellemiséget fog képviselni egy kinai egyetem kínai pénzből ? Tiltsuk be micimackót, pontozzuk a hallgatók viselkedésének minden mozzanatát...

2021. ápr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
26%

"Ezzel a hazánkba települő kínai egyetemmel most mi a baj tulajdonképpen?"

Hogy egy neves és elismert egyetem itt akar kampuszt létrehozni.

Mindegy mi történik, azzal a ballibeknek baja van. Eddig azt a szöveget nyomták, hogy ez egy mucsa, itt elmaradott minden, csak összeszerelő üzemet csinál a zorbán meg csak olcsó bérmunka van - bezzeg a fejlődés kellene meg a haladás, támogatni kellene az egyetemeket, nemzetközivé tenni a képzést, minőségi oktatás, kutatások kellenek.

Most, hogy sorra alakulnak át az egyetemek hasonlóvá, mint a nyugati neves, jól menő egyetemek, hogy nyomják a pénzt a kutatásba, sorra települnek ide a neves cégek kutatóközpontja és itt telepedik meg még ez az egyetem is, máris ezt kell köpködni.

Nincsen vele semmi baj, jó lesz az országnak, beruházás, fejlődés, tudáscentrum, érezhető versenytárs és így kihívás lesz a többi magyar egyetemnek, jó lehetőség lesz a magyar hallgatóknak éppen úgy, mint a városnak hogy újabb külföldi hallgatók érkezhetnek.

A gondjuk azzal van, hogy megint nem tudják beadni, hogy senki nem akar ide jönni, itt milyen rossz az élet, mennyire elmaradott ez az ország és gazdasági csőd lesz. Mert ha így lenne akkor tényleg nem ide akarna jönni ez az egyetem - mivel idejön, meg is cáfoltak vele mindent.

2021. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
82%

Elsősorban az, hogy mi fizetnénk azért, hogy a kínai kommunita párt másodvonalbeli kádereinek gyerekei EU-s diplomát kaphassanak.


Még csak tervek vannak, de már 500 milliárdra becsülik a költségeket. Ismerve a NER projektek túlárazási trendjeit, ha megvalósul, a végösszeg ennek az ötszöröse lesz.

2021. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 Molyember ***** válasza:
89%
Hetes, abban benne lennél, hogy felveszel tőlem egymillió ft. kölcsönt, amit kamatostul visszafizetsz nekem, cserébe én felújítom a fürdőszobádat, ami így egyébként az enyém lesz? Szerinted ez normális dolog? Épelméjű, aki ilyen üzletet köt?
2021. ápr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
92%

A magyar adófizetők 500 milliárd forintot adnak, úgy kínai munkások, kínai anyagokból, kínának felépítsenek egy iskolát, aminek a működtetését még finanszírozni is fogjuk, plusz betelepül több ezer kínai üzemeltetni és tanítani az egyetemen,plusz a családjuk.

Az egyetemen pedig az itt élő, valamint Kínából tanulni idejövő diákok képzése fog főleg történni, többek közt azoknak a kínaiaknak a képzése, aki innen mennek majd kémkedni az egész világba.

Csak egy hülye megy bele ilyen alkuba...még mi ☹️

2021. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!