Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezzel a hazánkba települő...

Ezzel a hazánkba települő kínai egyetemmel most mi a baj tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 20. 13:38
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
53%

A Fudan egyetem úgy működik Magyarországon, mint ahogy a Corvinus is működne a Harvardon ha vendégelőadót küldenénk oda. Nem kell komolyan venni.


Amúgy engem az zavar a legjobban a dologban, hogy a Diákvárosból kikapnák a legjobb részt és csakúgy odaadnák a kínaiaknak. Magyar földet, magyar diákszállókat, magyar ingatlanokat passzolnának át nekik.


Felőlem jöjjenek, de legyen már annyi méltóság a dologban, hogy keresnek maguknak egy új telket és nem a meglévő projekbe lopjuk be őket. Ha valami új helyet találnánk nekik, akkor a város mindjárt 2 helyen fejlődne fel, nem pedig 1-helyen a magyar diákok kiszorításával.

2021. ápr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
81%
Ez lesz a kinai hirszerzés főhadiszállása az EU-ban. Mellesleg majd oktatnak is valamit. Ráadásul mi finanszírozzuk.
2021. ápr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
37%
#21 Honnan tudod hogy a diákvárosból kikapnák a legjobb részt? Még készen sincsenek a tervek. A terület nem egy kis telek, hogy csak mert felépül egy egyetemi épület már nem marad hely a diákoknak.
2021. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
0%

Csak az a probléma, hogy a kínaiak nem csak a fáradtolajat fogják a földben hagyni, miután kivonulnak, hanem a genetikai nyomukat is.

Kalergi terv kipipálva.

A fáradtolajra van módszer a földből kipucolni, de genetikai pucolás nincs.

2021. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
23%

#24

Várják a magyar lyányok az apró farku gazdag kinai fiúkat ?

2021. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
64%

#19, a kérdés az volt, hogy hol működik jelenleg a Fudan Magyarországon, nem az, hogy be vannak-e jegyezve.


A válasz pedig az, hogy sehol.

2021. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
84%
Csak az, hogy az egyetem alapító okiratában benne van, hogy a kínai kommunista párt szellemisége szerint folyik ott az oktatás.
2021. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
37%

#26 Nem, a kérdés nem ez volt, ezt UTÁNA tetted fel.

meg sem nézted a linket a #19-ben, ugye? Ott van az elején mit tartalmaz:

"Magyarország területén engedéllyel működő külföldi felsőoktatási intézmények"

Engedéllyel MŰKÖDŐ egyetemeket soroltak fel és nem mást. Miért kell úgy belekötni valamibe hogy el sem olvasod rendesen a választ?

2021. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
77%

"Hogy egy neves és elismert egyetem itt akar kampuszt létrehozni."

Nekem személy szerint nem lenne problémám, ha a Yale, az Oxford vagy a Sorbonne hozta itt létre (a saját pénzéből) egy campust, amire az állam megadná az engedélyt. De arra semmi szükségünk, hogy a Kínai Kommunista Párt a mi pénzünkön az arcunkba telepedjen. Senkinek nem érdeke (a kínaiakat leszámítva).

A kormány undorító képmutatása, hogy a CEU-t bezzeg kipaterolták. Én nem tartom magam liberálisnak, egy könnycseppet nem hullajtottam akkor értük, de 100-szor inkább a CEU, ami magyar tanulóknak biztosított külföldi tanulási lehetőségeket is, mint egy kínai fostalicska. Hány magyar fog majd Kínába menni ösztöndíjjal (pár biztosan, de nekik a kapcsolatot meg lehet oldani enélkül is).

Ezt a pénzt lehetne arra is fordítani, hogy a magyar felsőoktatás újra világszínvonalú legyen.

Arról nem is beszélve, hogy én személy szerint minden kapcsolatot minimalizálnék azzal a Kínával, ahol még munkatáborokba küldenek olyan embereket, akik nem értenek egyet a Kommunista Párttal. Egyszerűen európaiként ez a morális "szint" a mi szemünkben elegendő oknak kéne lenni arra, hogy ne nyaljuk Kína fenekét. Ennyire "jobboldali" és "keresztény" a fidesz.

2021. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
21%

25

Viccelhetsz ahogy akarsz, de pont így lett félkínai magyar olimpiai bajnokunk is. Az apa már visszahúzott Kínába.


És egy 12 éves kislány méretű ázsiai nő mellett sok európai férfi érezheti magát négernek. Mér az igénytelenebbje, ugye.


Nem is mai dolog ez, a 80-as években a németeknél a leggyakoribb plasztikai sebészeti műtét a mongolredőműtét volt, ha igaz, amit az akkori újságokban írtak.

2021. ápr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!