Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezzel a hazánkba települő...

Ezzel a hazánkba települő kínai egyetemmel most mi a baj tulajdonképpen?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 20. 13:38
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
89%
5: nem a hitel a fő baj, hanem hogy ezt a felvett pénzt is kínai cégeknek fizetjük ki. Miért nem építhetik magyar cégek?
2021. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
9%

#8 Bármennyire is gyakran hazudjátok ezt a költségek mindig a meghatározott törvényi kereteken belül maradtak. A beruházásra kiírt pályázat összegéhez képest minimális eltéréssel valósultak meg a beruházások.

Az, hogy ti nem vagytok képesek felfogni, hogy a tervek változásával a bekerülési költség is változik, az magánügyetek. A nyertes pályázat összegétől nem szokott jelentős eltérés lenni.

2021. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
81%
Felveszünk hatalmas kölcsönt a kínaiaktól, hogy kínaiak, kínai dolgozókkal, kínai anyagból építsenek egy jó nevű egyetemet maguknak. Továbbá ezen tanítanak kommunista elveket és egy része köztudott, hogy kémek kiképzésével foglalkozik. Ez lenne az elő kínai egyetem EU-n belül. Szabad bejárásuk lesz az EU-ba. Ezért kellett az oroszoknak is nálunk az orosz bank. Még egy eddig Kínának nagy volumenű kölcsönei egyetlen országnak sem volt jó. Ezt aláírjuk, valószínű lesz olyan záradéka, ha nem tudunk fizetni, cserébe övék lesz pár stratégiai dolog az országban. Ezt már pár helyen eljátszották. Most épp Montenegró van bajba a kínai hitellel.Jól tudom, Görögöknél egy kikötő került így kínai kézbe. Kínai hitel vasútra, egyetemre, orosz Paks 2-re még az ükunokád is fizethet. Persze tanulhatnak itthoni diákok is de bizonyos tudást nem fog átadni. Miért is tenné, miért is vágná maga alatt a fát?
2021. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
19%
Fudan Egyetem mar 2 eve mukodik Magyarorszagon ... bejegyzett es mukodo egyetem :) Nem is ertem, hogy mi a baj veluk? Gazdasagi szakembereket es orvosokat kepeznek a mai napon is nalunk ... most meg athozzak a muszaki dolgokat es szo sincs ideologiai oktatasrol.
2021. ápr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
11%

Elökészitik a háborút

Ébrej MAGYAR

2021. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
44%

Amugy ez a fiatalsagnak baromi jo ... a helyi lepusztult teruletbol egyetemvaros lesz ... infrastruktura is fejlodik ... lesznek utak ... kollegiumok ... sportcsarnokok ... haverok/buli es fanta!

Magyar kollegium is lesz azon a teruleten es kesubb mas egyetemek is megjelennek majd.

2021. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

14

Hol működik már 2 éve a Fudan egyetem Mo-on?

2021. ápr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
51%
14-es gondolom Felcsúton értette 🙄
2021. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

#17 Tényleg jól mondja, a Fudan már bejegyzett egyetem az országban. A hatodik sorszámú a külföldi egyetemek listáján.

[link]

Gondolom eddig nem volt ilyen önálló nagy létszámú kampusza amit szeretnének most létrehozni, a Corvinus Egyetem keretei között működhetett, az van megadva székhelynek itt. Szerintem képzései vannak itt - esetleg innen visznek ki hallgatókat oda.

2021. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

19


Van valahol arról is infó. hogy hányan és kik tanulnak ott, meg más részletekről?

2021. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!