Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel lett volna jobb egy...

Mennyivel lett volna jobb egy olyan országba születni, ahol azon röhögnek a fiatalok egymás közt, hogy 8 eurós órabérért dolgozik az aljanép a KFC-ben, míg nálunk ez versenyképes (2800 ft/óra) fizetésnek számít?

Figyelt kérdés
Miért nem lehettem szerencsésebb, hogy nem magyarországra születek? Dánia, Hollandia, Svédország, Németország, Írország, Anglia, Amerika, annyi de annyi jobb helyre születhettem volna, ami nem egy ilyen csöves szeméttelep, mint a magyar :(
2021. ápr. 21. 18:39
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%
Vagy születhettél volna egy fekete-afrikai országba ahol kis szerencsével nem szennyezett az ivóvíz, áram csak generátorròl van internet meg sehogy.
2021. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Ez túl tipikus magyar mentalitás. Attól, mert egy lepusztult afrikai ország rosszabb, mint itthon, az nem jelenti azt, hogy örülni kellene neki, hogy mi annál jobbak vagyunk. Képzeld el, ha az orvostudomány mondja azt 1950-ben, hogy "kit érdekel, hol állunk, nem fejlődünk, hiszen már most jobbak a módszerek, mint 100 éve".
2021. ápr. 21. 18:44
 3/39 anonim ***** válasza:
90%
én örülök, hogy ide születtem
2021. ápr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
74%
Amíg itt furikáztok a balatonon,több milliós autókkal,addig ez nem téma...
2021. ápr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
83%

Mennyivel lett volna jobb egy olyan országba születni, ahol abból a vízből iszol aminek a tetején ott úszik a kuladarab? Vagy ahol a kartell halálra erőszakolja az anyádat a családod előtt? Vagy egy országba ahol nincs stabil elektromos hálózat? Vagy mondjuk egy kommunista államba?


Nagyon egyoldalúan nézed a dolgokat.

2021. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
67%

"míg nálunk ez versenyképes (2800 ft/óra) fizetésnek számít?"


Nem tudom, mi a képzettséged, de ha rendesen tanultál volna (főiskola/egyetem), akkor ennek a többszörösét kereshetnéd itthon is.

2021. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Tehát az itteni válaszadók azon az állásponton vannak, hogy ahelyett, hogy azt nézze az ember, mennyivel lehetett volna jobb, inkább azt nézze, mennyivel jobb, mint a legalja.
2021. ápr. 21. 18:46
 8/39 anonim ***** válasza:
75%
Aki akar itthon is tud boldogulni, de persze károgni könnyebb mint tanulni vagy dolgozni.
2021. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

#6


Budapest, multi, diploma, nyelvtudás. 300 nettó felett alig akarnak adni a munkahelyek. 7/7 esetben tapasztalat.

2021. ápr. 21. 18:46
 10/39 anonim ***** válasza:
49%

#6

Én diplomával keresek havi 160-at

2021. ápr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!