Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldi állampolgárok is...

Külföldi állampolgárok is megkapják a védettségi igazolványt a beoltás után?

Figyelt kérdés
Pár helyen már olvastam, hogy külföldi állampolgár, aki Magyarországon lakik nem kapta meg, mivel a személyi igazolvány száma nincs benne a rendszerben, így automatikusan nem kerül legyártásra. Természetesen az információs vonalon nem tudnak segíteni, ügyfélkapun lehet kérvényezni 3ezer forint értékben, van aki több mint egy hónapja ott kérvényezte, de semmi.

2021. ápr. 24. 23:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
persze hogy NEM
2021. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
Nálunk van külföldi a családban, egy-két hét múlva kiderül.
2021. ápr. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Orbán Viktor tud megvédeni minket.
2021. ápr. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Aki külföldön kapott oltást, ott kap igazolást, hogy ez kártya vagy papír teljesen mindegy.

Magyarországon oltottak kapnak csak magyar igazolványt.

2021. ápr. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Xar akkor az egész mert attól hogy valaki külföldi megkéne hogy kapja ugyanúgy ha már oltat.Szerintem idővel megkapják ők is hisz ez ismét egy igazságtalan diszkrimináció volna ami jogtalan mert ő is ugyanúgy adózik itt nemcsak a magyar állampolgár vagy csak a pénze jó amit adó formájában fizet vagy hogy is van az?!
2021. ápr. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Magyarország nyilván ha életbe lép ez a kártyás dolog, akkor egyértelművé fogja tenni, hogy a magyar igazolványokon kívül, pl egy külföldi turista hogy tudja igazolni a védettséget.

Az meg teljesen egyértelmű, hogy az állítja ki az igazolást, aki beoltatta az embert. Ha nem Magyarországon kaptad, akkor ott kell kérni, ahol oltottak.

2021. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Magyarországon élő külföldi emberekről van szó akik ide adóznak és már ők is megkapják itt Magyarországon az oltást.A kérdés az volt hogy kapnak e olyan béna kártyát vagy nem?Nyilván kapnak hisz hogy igazolja hogy kapott egy adag vagy két adag löttyöt
2021. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen, aki itt kapja az oltást, az kap kártyát. Én ismerek több külföldit, aki megkapta, az útlevél számuk van rajta.
2021. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszokat, reméljük :)
2021. ápr. 25. 22:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem ma kap a párom oltást a háziorvosnál, külföldi. A dokinál az útlevelét adtuk le és a magyar jogsiját személyi helyett, reméljük minden oké lesz. Nekem az lenne logikus és elvárható, hogy megkapják, de ugye tudjuk milyen a rendszer, szóval pár héten belül kiderül. Remélem megkapjátok nemsokára ti is :)
2021. ápr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!