Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Halottak számával kampányoló...

Halottak számával kampányoló ellenzéknek mért nem a sport a prioritás?

Figyelt kérdés
Magyarország évtizedek óta vezeti az elhízási listákat, ennek kevés köze van az Orbán-kormány politikájához, annál nagyobb a halálozáshoz és a várható élettartamhoz. 2010 előtt egyre kevesebb szerepet kapott a sport. Kormányoknak fontos egy-egy – az ország hosszú távú fejlődése szempontjából jelentős – ágazat kiemelése. Mivel az egészségügy nem orvosol minden problémát ezért fontos a sport. Medgyessy például görnyedt hátú informatikusok volt a prioritás és most ennek isszuk a levét! A kormány 2010 és 2018 között 446 milliárdot költött csupán tornatermekre, sportparkokra, uszodákra stb.... Viszonyítási alapként stadionokra 140 milliárd forintot költött. (Puskás arénát azért nem számolom bele mivel egy gyorsan megtérül és az ellenzéki politikusok szerint is szükséges. Egyébként együtt 330 milliárd forintot tenne ki.) TAO támogatásból pedig minden évben az utánpótlás - nevelés kapja a legtöbbet, de a sportklubok jelentős része nehéz helyzetbe kerülne nélküle és ez meglátszana az elhízási listákon is. Az eredmények meglátszanak már most abban hogy csökkent az elhízott gyerekek száma 2010 óta.

2021. ápr. 28. 12:20
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:

"1. nyugdíjas éves átlagos jövedelme.


2. Az országos mentőszolgálat teljes éves költségvetésének a 4,2-szerese.


3. A családi pótlékokra szánt összeg kicsivel több mint fele országosan (1,8 millió gyerek és tanuló van az országban).


4. A Magyar Tudományos Akadémia teljes költségvetésének 10-szerese.


5. Az álláskeresési járadék duplája a költségvetésben (bár ez 2021-re nem biztos, hogy igaz, amennyi munkanélküli lett).


6. A teljes nemzeti kutatási és fejlesztési alap másfélszerese."


Szép hogy így sorolod, de ha elosztanánk azt a fránya 160 milliárdot 6 felé, akkor nem maradna sok belőle. :D


Legtöbbet tudod mi viszi el?


Az oktatás, az egészségügy, a nyugdíjak, a családtámogatás (CSOK stb), a közalkalmazottak fizetése.


Szóval inkább búj el a föld alá ezzel a dumával!

2021. ápr. 29. 20:42
 42/63 A kérdező kommentje:

"Valahogy nem látom át, hogy mégis mivel és miért lenne most nekem, földi halandónak több sportlehetőségem és hogy amit eddig csináltak az hogyan állná meg a helyét pénzügyileg. Neked is úgy kell leosztogatnod, hogy valami prezentálható számot kapj, így lyukadtál ki a 160 valamennyi milliárdhoz. És próbálod bemesélni, hogy ez milyen kicsi összeg a nagy költségvetéshez képest."


Én azt látom hogy sorra nyílnak ki a sport központok, épülnek a tornatermek és a tanuszodák a gyerekek többsége mindennap sportol a mindennapos iskolai testnevelés óràn. Ti pedig csak azt tudtátok erre felhozni hogy késik 2-3 kőzbeszerzés meg hogy milyen drága a Sport. :DDD

2021. ápr. 29. 20:47
 43/63 anonim ***** válasza:
37%

#42 szerintem meg húzd ki a fejed orbán valagából és inkább a saját szemeddel nézz körül.

Azzal ugye tisztában vagy, hogy a történelem egy lapon emlegeti majd a te fajtádat az mszmp- pártfunkcionáriusaival?

2021. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 A kérdező kommentje:
Én is azt mondom. Ne csak a balliberális média szemüvegén keresztűl nézd a valóságot.
2021. ápr. 29. 21:34
 45/63 anonim ***** válasza:

"Szép hogy így sorolod, de ha elosztanánk azt a fránya 160 milliárdot 6 felé, akkor nem maradna sok belőle. :D"


Igen, valahogy így működik az osztás intézménye, hogy utána kevesebbet kapsz. Például te leosztottál minden focira költött forintot, hogy kevesebbnek tűnjön. Látom érted a lényegét.


"Én azt látom hogy sorra nyílnak ki a sport központok, épülnek a tornatermek és a tanuszodák a gyerekek többsége mindennap sportol a mindennapos iskolai testnevelés óràn."


Szíved rajta, most tudtam meg a barátomról, hogy ő is versenysportolónak számít, de csak azért váltotta ki az engedélyt, hogy a járvány alatt is mehessen az edzőterembe. Nem igazán helyeslem, de jól reprezentálja azt, hogy mennyire súlytalan, mikor a klubtagság növekedésével példálóztál.


"Ti pedig csak azt tudtátok erre felhozni hogy késik 2-3 kőzbeszerzés meg hogy milyen drága a Sport. :DDD"


2-3? Inkább az összesnek a fele és kétharmada. És szép dolog, hogy te miket látsz, de miért veszed semmibe a mi tapasztalatainkat? Többen is elmondták, hogy ha épült is valami a környezetükben, ők azt nem látogathatják, vagy nincs üzembe helyezve, vagy más probléma van vele.


Figyelj, aminek én örülni tudok az az, hogy egyre több bicikliút épül és az emberek elkezdtek maratonszerű futásokat szervezni. Ezelőtt 10 évvel ezek kevésbé voltak jellemzőek. De ezek is azért alakultak így, mert nyugati nagyvállalatok áthozták a trendet, nem azért, mert az állam ilyen infrastruktúrális elmozdulást hajtott végre.


Egyébként most bukkantam rá a kérdésed végén erre a sorra:


"Az eredmények meglátszanak már most abban hogy csökkent az elhízott gyerekek száma 2010 óta."


Erről valami forrás?

2021. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
37%

"Erről valami forrás?"

Valamit adott, de kiderült, hogy nem olvasta el rendesen, mert abban is az szerepelt, hogy érdemi változás nem történt.

2021. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 A kérdező kommentje:

"Igen, valahogy így működik az osztás intézménye, hogy utána kevesebbet kapsz. Például te leosztottál minden focira költött forintot, hogy kevesebbnek tűnjön. Látom érted a lényegét."


Rávilágítottam hogy az a pénz nem sok mindenre lenne elég.


"Szíved rajta, most tudtam meg a barátomról, hogy ő is versenysportolónak számít, de csak azért váltotta ki az engedélyt, hogy a járvány alatt is mehessen az edzőterembe. Nem igazán helyeslem, de jól reprezentálja azt, hogy mennyire súlytalan, mikor a klubtagság növekedésével példálóztál."


Barátod aki sportol nem számít sportolónak? Sosem értettem ezt a ballibsi logikát, nyilván nem minden engedélyel rendelkező megy ki versenyre. MEKkora felfedezés...


"2-3? Inkább az összesnek a fele és kétharmada. És szép dolog, hogy te miket látsz, de miért veszed semmibe a mi tapasztalatainkat? Többen is elmondták, hogy ha épült is valami a környezetükben, ők azt nem látogathatják, vagy nincs üzembe helyezve, vagy más probléma van vele."


Ezt egy durván kétéves cikkre állapozod, amiben pontosan az van leírva hogy több mint fele elkészült, csak mivel a vállalkozó túlválalta magát késett a közbeszerzésekkel. Azóta jó párat át is adtak.


"De ezek is azért alakultak így, mert nyugati nagyvállalatok áthozták a trendet, nem azért, mert az állam ilyen infrastruktúrális elmozdulást hajtott végre."


Kormány követte a trendet akkor már nem is az ő érdeme.


"Erről valami forrás?"


Pár oldalal ezelőtt mindent kiveséztem.

2021. ápr. 29. 22:13
 48/63 A kérdező kommentje:

"Valamit adott, de kiderült, hogy nem olvasta el rendesen, mert abban is az szerepelt, hogy érdemi változás nem történt"


Egy 2016-os felmérés alapján. Vagyis nem lehet kijelenteni hogy semmilyen változás nem történt mivel nem lehet 6 év alatt várat építeni és a 2010 előtti rossz tendencia is hatással volt rá.

2021. ápr. 29. 22:17
 49/63 anonim ***** válasza:

"Rávilágítottam hogy az a pénz nem sok mindenre lenne elég."


Azzal, hogy a 6 különböző példámra szétszórtad a lóvét? Ha szerinted ez nem sok mindenre elég, akkor miért lenne elég pont a sportra?


"Barátod aki sportol nem számít sportolónak?"


Mi köze a kormány többszáz milliárdos pénzégetésének ahhoz, hogy a barátom egy magánterembe jár a saját pénzén? Ha elmagyarázod nekem, hogy itt hogyan jön képbe a kormány, akkor kezet rázok veled.


"Ezt egy durván kétéves cikkre állapozod"


És? Addigra már mindnek el kellett volna készülnie, ráadásul aprópénzért a "profi"focinkhoz képest. Idővel minden felépül, csak később és drágábban. Hogy téged idézzelek "MEKkora felfedezés"


"Kormány követte a trendet akkor már nem is az ő érdeme."


Egészen pontosan mivel követte a trendet? Én nagy vállalatok szponzorálta futóversenyekről tudok.


Közben valóban látom, már volt szó a gyerekek elhízottságáról. De semmivel se támasztottad alá, hogy csökkent volna. A cikk is csak odáig megy, hogy nem romlott tovább a helyzet és ezt sem a mindennapi tesire vezeti vissza, hanem az iskolai étkeztetésre. Egyébként vicces, hogy kikéred magadnak, hogy te használhatsz 2016-os felmérést, de az én 2 évvel ezelőtti cikkem már idejétmúlt.


Figyelj, arra alapozod az egész vitát, hogy te személyesen olyan sok sportcsarnokot láttál felépülni. Ez nem valid érvelési alap.


A regisztrált sportolókról kiderült, hogy csak egy adminisztratív ámítás.


Az egyetlen értelmes példát én hoztam a maratonféle futásokkal, de ott is kiemeltem, hogy szponzorációs háttérrel futnak, nem a kormánynak köszönhetően.


Mégis hol van az a fene nagy tömegsport, amire többszáz, de végösszegben inkább már 1000 milliárdot elköltöttünk így, vagy úgy? Hol a megtérülés?


Ez az én fő kérdésem, hol a megtérülés? Mennyivel lett kevesebb az egészségügy leterheltsége (mert ez az eredeti kérdés gyökere is), mennyivel csökkent az elhízottság?

2021. ápr. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:

"Azzal, hogy a 6 különböző példámra szétszórtad a lóvét? Ha szerinted ez nem sok mindenre elég, akkor miért lenne elég pont a sportra?"



Felsoroltál 6 "problémát" amiből nem lehetne mind a 6 problémát megoldani. Ha egyet megoldasz lessz még 5 másik.



"És? Addigra már mindnek el kellett volna készülnie, ráadásul aprópénzért a "profi"focinkhoz képest. Idővel minden felépül, csak később és drágábban. Hogy téged idézzelek "MEKkora felfedezés""


Azt a látszatot kívánod kelteni hogy más területen nem csúsznak a közbeszerzések. Érthető!


"Egészen pontosan mivel követte a trendet? Én nagy vállalatok szponzorálta futóversenyekről tudok."


TAO támogatás is nagyvállalatok köszönhető.


" A cikk is csak odáig megy, hogy nem romlott tovább a helyzet és ezt sem a mindennapi tesire vezeti vissza, hanem az iskolai étkeztetésre. Egyébként vicces, hogy kikéred magadnak, hogy te használhatsz 2016-os felmérést, de az én 2 évvel ezelőtti cikkem már idejétmúlt."


Abból a cikkből idéztem az alábbiakat:


"· 2008. évi XLVIII. törvény, amely tiltja az üres kalóriákat népszerűsítő reklámtevékenységeket a nevelési és oktatási intézményekben.



· 2011. évi CXC. törvény, mely előírja a napi testnevelésórát.



· 50/2012. (V. 25.) VM rendelet, ami ingyenesen biztosít gyümölcsöt a programban résztvevő oktatási intézmények számára.



· 20/2012. (VIII.31.) EMMI rendelet, melytiltja a népegészségügyi termékadó hatálya alá eső termékek forgalmazását az oktatási és nevelési intézményekben.



· 71/2013. (XI. 20.) EMMI rendelet, ami az élelmiszerekben lévő transz-zsírsavak megengedhető legnagyobb mennyiségéről, meghatározza az élelmiszerekben maximálisan megengedhető transz-zsírsav tartalmat.



· 37/2014. (IV.30.) EMMI rendelet, mely biztosítja, hogy a közétkeztetésben résztvevő minden fogyasztó, ­– különös tekintettel a gyermekekre – az élettani szükségletének megfelelő mennyiségű és minőségű élelmiszerekkel legyen ellátva"


Ezek nem idejétmúlt adatok. Nem is értem miért ragattál fent az idejétmúlton, hiszen alatta bővebben is kifejtettem.


"Figyelj, arra alapozod az egész vitát, hogy te személyesen olyan sok sportcsarnokot láttál felépülni. Ez nem valid érvelési alap."


Te meg arra hogy nem. :D



"A regisztrált sportolókról kiderült, hogy csak egy adminisztratív ámítás."


Eddig is ugyanígy mérték fel a számukat.


"Az egyetlen értelmes példát én hoztam a maratonféle futásokkal, de ott is kiemeltem, hogy szponzorációs háttérrel futnak, nem a kormánynak köszönhetően."


Szponzoráció akárcsak mikor TAO támogatásról beszélünk.


"Mégis hol van az a fene nagy tömegsport, amire többszáz, de végösszegben inkább már 1000 milliárdot elköltöttünk így, vagy úgy? Hol a megtérülés?



Ez az én fő kérdésem, hol a megtérülés? Mennyivel lett kevesebb az egészségügy leterheltsége (mert ez az eredeti kérdés gyökere is), mennyivel csökkent az elhízottság?"


Ne mosd össze a tömegsportot a versenysportal megint. :D


A régebbi statisztikákból az látszik hogy se nem csökkent se nem nőt vagyis nem követte az eddigi növekvő trendeket. Ez önmagában már egy eredmény. A többi csak ezután jön.

2021. ápr. 29. 23:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!