Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Halottak számával kampányoló...

Halottak számával kampányoló ellenzéknek mért nem a sport a prioritás?

Figyelt kérdés
Magyarország évtizedek óta vezeti az elhízási listákat, ennek kevés köze van az Orbán-kormány politikájához, annál nagyobb a halálozáshoz és a várható élettartamhoz. 2010 előtt egyre kevesebb szerepet kapott a sport. Kormányoknak fontos egy-egy – az ország hosszú távú fejlődése szempontjából jelentős – ágazat kiemelése. Mivel az egészségügy nem orvosol minden problémát ezért fontos a sport. Medgyessy például görnyedt hátú informatikusok volt a prioritás és most ennek isszuk a levét! A kormány 2010 és 2018 között 446 milliárdot költött csupán tornatermekre, sportparkokra, uszodákra stb.... Viszonyítási alapként stadionokra 140 milliárd forintot költött. (Puskás arénát azért nem számolom bele mivel egy gyorsan megtérül és az ellenzéki politikusok szerint is szükséges. Egyébként együtt 330 milliárd forintot tenne ki.) TAO támogatásból pedig minden évben az utánpótlás - nevelés kapja a legtöbbet, de a sportklubok jelentős része nehéz helyzetbe kerülne nélküle és ez meglátszana az elhízási listákon is. Az eredmények meglátszanak már most abban hogy csökkent az elhízott gyerekek száma 2010 óta.

2021. ápr. 28. 12:20
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

"Ha egyet megoldasz lessz még 5 másik."


Milyen új problémát szülne az, ha növelnénk például az országos mentőszolgálat költségvetését? Ezek csak arra voltak példák, hogy a költségvetés 0,82%-ának a jelentőségét szemléltessem. Egyébként nem válaszoltál a kérdésre, ha ezek a pénzek nem sokmindenre elegek, akkor miért pont a sportra lenne elég?


"Azt a látszatot kívánod kelteni hogy más területen nem csúsznak a közbeszerzések. Érthető!"


Nem, csak kifejtettem, hogy míg kihasználatlan focipályákra és stadionokra 10-szer annyit költünk, addig a kereslettel rendelkező uszodák például nem kapnak annyi figyelmet.


Egyébként ha már itt tartunk folyamatosan azt mondod, hogy 2010 előtt milyen rossz tendenciák voltak. Van arról adatot, hogy 2010 előtt hány sportcsarnokot, uszodát, vagy más szabadidős tevékenységet támogató strukturális beruházás volt? Ha össze akarod mérni az egyiket a másikkal (2010 előtti és utáni időszak), akkor megmutathatnád mindkét időszak tényadatait.


"TAO támogatás is nagyvállalatok köszönhető."


Érdekes elgondolás. Azt leszámítva, hogy a pénzek fele olyan klubbokhoz megy, amik az élsportot működtetik és nem a tömegsportot, pontosan mit akartál ezzel mondani? Mármint, nem lenne jobb, ha nem adnánk TAO kedvezményt, hanem mikor a hagyományosan nagyobb adóbevételek befolynak, akkor azt a kormány átteszi a sporttámogatások költségvetési sorába?


"Ezek nem idejétmúlt adatok. Nem is értem miért ragattál fent az idejétmúlton, hiszen alatta bővebben is kifejtettem."


Olvasd el újra amit írtam. Mi támasztja alá azt a mondatotad, hogy csökkent a gyermeki elhízás? És hol vezetik ezt vissza a mindennapi tesire?


"Te meg arra hogy nem. :D"


Tudod van az a tudományos alaptétel, hogy aki állít, annak kell bizonyítania. Mi itt többen szkeptikusok vagyunk a mondandód igazával szemben. Ha csak ennyi telik tőled, akkor inkább búcsúzzunk el azzal, hogy nem értettünk egyet.


"Ne mosd össze a tömegsportot a versenysportal megint. :D"


Neked áll érdekedben összemosni (és teszed is), mert versenysportra és élsportra mennek el a milliárdok, nem versenysportra.


Mondj nekem olyan tömegsport programot, amit a kormány támogatott. És nem, ne ilyen nesze semmi fogd meg jól, hogy a TAO pénzek is sportra mennek. Én mondtam ilyen példát vállalati oldalról, most rajtad a sor.


"A régebbi statisztikákból az látszik hogy se nem csökkent se nem nőt vagyis nem követte az eddigi növekvő trendeket. Ez önmagában már egy eredmény. A többi csak ezután jön."


Szóval az egyedüli támaszpontod, hogy a gyermekelhízás nem nőtt egy 2016-os cikk szerint. Az is, az iskolai étkeztetésre vezeti vissza az okokat, nem a sportba ölt többszáz milliárdra, vagy mindennapos tesire. Gyenge. Már több mint 10 éve megy ez az őrültség és nincs semmi szemmel látható eredmény? Ha nem tudsz mutatni semmi megtérülést, semmi eredményt, akkor mégis hogyan igazolod ezeknek az elköltött milliárdoknak a helyességét és hatékonyságát? Mutass valamit, erről szól ez az egész vita. Minden efeletti bekezdés csak a sz"rnak a kenegetése, végsősoron arról van szó, hogy egészségesebb lesz e a társadalom, kevésbé lesz leterhelve az egészségügy, pénzt spórolunk meg stb. Mutass valamit.

2021. ápr. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:

"Milyen új problémát szülne az, ha növelnénk például az országos mentőszolgálat költségvetését? Ezek csak arra voltak példák, hogy a költségvetés 0,82%-ának a jelentőségét szemléltessem. Egyébként nem válaszoltál a kérdésre, ha ezek a pénzek nem sokmindenre elegek, akkor miért pont a sportra lenne elég?"


Az ország össze problémáját nem lehet megoldani belőle, ez csak arra volt jó hogy bemutassam szinte semmire nem lenne elég az a pénz ha igazságosan szétosztanák és ugyanúgy maradna egy rakat probléma.


"Nem, csak kifejtettem, hogy míg kihasználatlan focipályákra és stadionokra 10-szer annyit költünk, addig a kereslettel rendelkező uszodák például nem kapnak annyi figyelmet."


Stadionra 140 milliárd ment el a költségvetésből, a tornatermekre tanuszidákra majdnem 500 milliárd. Időközben azért is csúsztak a kivitelezéssel mivel növelték ezek teljesítményét és befogadó képességét.


"Egyébként ha már itt tartunk folyamatosan azt mondod, hogy 2010 előtt milyen rossz tendenciák voltak. Van arról adatot, hogy 2010 előtt hány sportcsarnokot, uszodát, vagy más szabadidős tevékenységet támogató strukturális beruházás volt? Ha össze akarod mérni az egyiket a másikkal (2010 előtti és utáni időszak), akkor megmutathatnád mindkét időszak tényadatait."


Meg lehet nézni hogy a költségvetésből mekkora részt szenteltek ezen területre. Most jóval nagyobb rész van ennek szentelve. Nem kell eljátszani a hülyét.



"Érdekes elgondolás. Azt leszámítva, hogy a pénzek fele olyan klubbokhoz megy, amik az élsportot működtetik és nem a tömegsportot, pontosan mit akartál ezzel mondani? Mármint, nem lenne jobb, ha nem adnánk TAO kedvezményt, hanem mikor a hagyományosan nagyobb adóbevételek befolynak, akkor azt a kormány átteszi a sporttámogatások költségvetési sorába?"


A cégek az amatőr sportklubokat is támogathatnak de akár a helyi focicsapatot is, a legnagyobb összeget pont az utánpótlás - nevelés kapta. A tömegsportba és a versenysportba az a közös hogy ugyanúgy sport viszont te voltál az aki összemosta a versenysportot a tömegsportal mert a stadionba nem lehet bemenni focizni sportolói engedély vagy klubtagság nélkül.

TAO támogatás arról szól hogy bizonyos adókedvezmény jegyében támogathatják a verseny sportot vagy éppen a filmgyártást a nyereséges vállalkozások. Így nem kell a költségvetésből fizetni egyedül társasági adónak egy része kiesik erről beszélhetünk, de mivel a tapasztalat azt mutatja hogy, hosszútávon megtérül és a cégeknek ez jövedelmezőbb még is több pénz marad a kormánynál.


"Olvasd el újra amit írtam. Mi támasztja alá azt a mondatotad, hogy csökkent a gyermeki elhízás? És hol vezetik ezt vissza a mindennapi tesire?"


Megemlítik a kötelező testnevelés órát is ugyanakkor tagadhatatlan hogy fontos a helyes táplálkozás is. Ennek pedig a törvényhozásnak kell eleget tennie.


"Tudod van az a tudományos alaptétel, hogy aki állít, annak kell bizonyítania. Mi itt többen szkeptikusok vagyunk a mondandód igazával szemben. Ha csak ennyi telik tőled, akkor inkább búcsúzzunk el azzal, hogy nem értettünk egyet."


Ugyanúgy ahogyan én is szkeptikusan álok a mondandódhoz.


"Szóval az egyedüli támaszpontod, hogy a gyermekelhízás nem nőtt egy 2016-os cikk szerint."


Nem a cikk a 2016-os hanem a felmérés.



"Az is, az iskolai étkeztetésre vezeti vissza az okokat, nem a sportba ölt többszáz milliárdra, vagy mindennapos tesire."


Kötelező testnevelés órának és a tornatermek és tanuszidák építésének semmi köze nincs az okokhoz. Nyilvánvaló!


"Gyenge. Már több mint 10 éve megy ez az őrültség és nincs semmi szemmel látható eredmény? "


Szemmel tapintható eredmény hogy nem nőtt tovább a túlsúlyos gyerekek száma.

2021. ápr. 30. 10:48
 53/63 A kérdező kommentje:
Magam részéről le is zárom ezzel a vitát mert kezd értelmetlenné válni.
2021. ápr. 30. 10:50
 54/63 A kérdező kommentje:
Egy valamit még megjegyzek. Sok olyan ismerősöm van aki Facebookon nagyon rondán kikéri magának hogy a kormány a látványspirtokra költ. Aztán kiderül hogy a gyerekei is versenysportilónak számítanak. Vagyis ők is élnek a sport adta lehetőségekkel, eljárnak a meccsekre stb...
2021. ápr. 30. 11:30
 55/63 anonim ***** válasza:

"Ugyanúgy ahogyan én is szkeptikusan álok a mondandódhoz."


Nem veszed észre, hogy egy csomó dologra nem tudtál érdemben reagálni, csak benyomtad az uno reverse kártyát, mintha az egy valid megszólalás lenne?


"Szemmel tapintható eredmény hogy nem nőtt tovább a túlsúlyos gyerekek száma."


Elég szomorú, hogy csak ennyit értünk el 1000 milliárd fejében.


"Aztán kiderül hogy a gyerekei is versenysportilónak számítanak. Vagyis ők is élnek a sport adta lehetőségekkel, eljárnak a meccsekre stb..."


Engem is vittek gyerekkoromba ilyen helyekre, aztán nem kellett, hogy felhasználjanak a statisztika feljavítására.


"Magam részéről le is zárom ezzel a vitát mert kezd értelmetlenné válni."


Szívemből szóltál.

2021. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

Nem veszed észre, hogy egy csomó dologra nem tudtál érdemben reagálni, csak benyomtad az uno reverse kártyát, mintha az egy valid megszólalás lenne?"


Ezt én is akartam mondani neked de mostmár mindegy.

2021. ápr. 30. 11:58
 57/63 anonim ***** válasza:

Amíg az átlag embernek napi 8-10-12-16!!! órát kell dolgoznia, hogy eltudja tartani a családját addig nem is fog sportolni.Debrecenben éltem, sokszor el akartunk menni kosarazni, kutyafuttatóba sportolni. A jó kosárpályák zárva, csak bizonyos emberek használhatják, kutyafuttató 1db volt, az is csak egy körbe kerített kis füves rész.

Ha sportpályára akartunk menni, oda a kutya nem jöhet.

Én soha nem sportoltam rendszeresen, aztán külföldre költöztem most heti többször sportolók, az itteni fizetésemből már simán veszek edzőterem bérletet, olyan kutyafuttatók, sportparkok vannak, hogy be hu.

Szeptemberben lesz 1éve, hogy itt vagyok. 85-ről 68-ra fogytam, életben először. Szóval, de sokat számít az ország is.

2021. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
#57 kérlek, csak mint interjú alanyt, nyilatkoznál? Mi volt a fő kiváltó ok, hogy sportolni kezdtél, a stadionok száma és befogadóképessége vagy a lakosság által hozzáférhető minden napos lehetőség, mint bicikliút, kutyafuttató vagy park?
2021. máj. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:

57.


Legnagyobb probléma hogy be kell menni 8-10 órát dolgozni ugye? Külföldön nem kell dolgozni ott kolbászból van a kerítés. Ott minden a feneked alá van téve.

Képzeld rendszeresen megyek futni és biciklizni sőt focizni meg kondiparkba is szoktam menni... Rengeteg lehetőségem van rá,hatalmas hazugság hogy nincs.

2021. máj. 4. 14:35
 60/63 anonim ***** válasza:

#59

Maszatolás + terelés mint fideszes érv első fejezet.

Köszönjük Emese

2021. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!