Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszűntetnéd az állami...

Megszűntetnéd az állami támogatásokat? CSOK, stb.

Figyelt kérdés

Szerintem az állam hivatalait, rendőrséget, tűzoltóságot, mentőket, katasztrófavédelmet, hadügyet, közösségi tereket, utakat, egészségügyet és oktatást kell adóból finanszírozni, de a milliárdos néhány szerencsés család között kiosztott pénzeket jogtalannak tartom.

Én, mint gyermektelen adózom, de ezt a pénzt megkapja egy háromgyerekes család lakásfelújításra. Miért? Kötelező odaadnom a pénzem egy részét, hogy aztán ők azt kedvük szerint osszák el?

A fent említett dolgokon túl jogtalannak tartok mindenféle támogatást.



2021. ápr. 28. 23:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%

Ha a gyerekesek nem szülnének, ki termelné ki a nyugdíjad majd?

Maga a CSOK és koncepciója nem lenne rossz, ha nem nyelte volna be az árait az ingatlanpiac és vált volna kb. megfizethetetlenné minden.

2021. ápr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%
1-es, hát épp ez az, de az ilyen támogatásokkal mindig ez szokott lenni. Akármikor volt valami kedvezmény, szocpol, stb, az mindig áremelkedést jelentett. Nem a családok jártak vele jól, hanem az építési vállalkozók meg a bankok.
2021. ápr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Felejtsétek már el egy picit ezt a nyugdíj témát! Az én adómból 10% az én nyugdíjam. Senki sem termeli ki nekem, azt magamnak termelem!
2021. ápr. 28. 23:19
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, tévedésben élsz. Te a jelenlegi nyugdíjasok adóját termeled. A gyerekeid meg majd a tiedet fogják. Vagy ha nincs, akkor máséval majd kitermelteted...
2021. ápr. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
*jelenlegi nyugdíjasok nyugdíját
2021. ápr. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
21%
Orbán Viktornak van igaza.
2021. ápr. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
36%

megszuntetnem


Noverem a lakasat 3 eve 20 millioert vette butorozottan a 3. emeleten. En tavaly ugyanabban az epuletben egy ugyanakkora negyzetmeterut az elso emeleten,sokkal rosszabb allapottal 26,8ba,amire meg rament 4 millio felujitasi koltsegre es butorokra.

2021. ápr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%

A te nyugdíjadat nem te termeled ki, amit befizetsz azt szétosztják a mostani öregek között. Ha kapsz majd nyugdíjat az államtól, akkor azt az akkori Magyaországon dolgozók fogják fizetni.


Én értem, hogy inkább alacsonyabb adókat szeretnél, kevesebb állami költekezést, újraelosztást. Ezzel én is tudok azonosulni. De a családtámogatási rendszerrel is, habár én is egyedülálló vagyok. Társadalmi szinten hasznos hosszabb távon, ha a középosztálybeli családok bevállalják a 3. gyermeket. Ez egy befektetés a jövőbe, mint például az állami finanszírozású közoktatás, "ingyenes" felsőoktatás. Aztán persze benne van a pakliban, hogy működik a rendszer, megszületik a 3. gyermek az ösztönzéseknek köszönhetően, az állam támogatja a nevelését, finanszírozza az oktatását, felnő a gyerek, elvégez egy egyetemet, aztán meg elmegy külföldre és ott fogja fizetni az adót, nyugdíjjárulékot.

2021. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
Igen. Egyrészt ennek hála szálltak el az ingatlanok árai (ez engem szerencsére nem érint), másrészt pedig mit sem ér a három gyerek, ha nem azért vállalják őket a szülők, mert igazán szeretnék ezt.
2021. ápr. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

Megszuntetnem.


1, nem vallalnak jelentosen tobben gyereket. Kb par szazalekkal nott a gyerek vallalasi kedv, nem is csoda nem a penzen mulik alapvetoen a dolog.

2, a csok bevezetese ota 3xosara mentek az ingatlan arak, (nem csak emiatt) de lenyegebeb teljesen benyelte az eladoi oldal es az epitoipar az osszes kedvetmenyt aki meg nem kapott az duplan sziv, allitom hogy az elvandorlas amit a lakhatasi valasag okoz fiatalok kozt karosabb mint barmi jelenleg a demografiankra, es ez csak most fog berobbanni igazan.

3, nem tamogatom hogy penz alapon vallaljon barki gyermeket, nagyon karos megkozelites.


Az adokedvezmenyek ingyen tankonyv stb sokkal jobb tamogatasok.


Megjegyzem alapvetoen nem a gyerekeseknek lett kitalalva a csok hanem az epito iparnak csak jol el lehet adni kapmanyban.

2021. ápr. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!