Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszűntetnéd az állami...

Megszűntetnéd az állami támogatásokat? CSOK, stb.

Figyelt kérdés

Szerintem az állam hivatalait, rendőrséget, tűzoltóságot, mentőket, katasztrófavédelmet, hadügyet, közösségi tereket, utakat, egészségügyet és oktatást kell adóból finanszírozni, de a milliárdos néhány szerencsés család között kiosztott pénzeket jogtalannak tartom.

Én, mint gyermektelen adózom, de ezt a pénzt megkapja egy háromgyerekes család lakásfelújításra. Miért? Kötelező odaadnom a pénzem egy részét, hogy aztán ők azt kedvük szerint osszák el?

A fent említett dolgokon túl jogtalannak tartok mindenféle támogatást.



2021. ápr. 28. 23:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
88%

Nyugdjijhoz meg annyit hogy eleve fenttarthatatlan a mostani rendszer, nem veletlen josoljak a folyamatos korhatar emelest es hogy a mostani fiataloknak nem lesz.


Ilyen az amikor a jovo generaciojat adositjuk el, de amig ezzel egy reteg valasztast nyer addig ez nem fog valtozni.

2021. ápr. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
32%
Dehogy szüntetném meg, sőt, lehetne még több. Egyébként a felújítási támogatást egyetlen gyerekre is ugyanúgy és ugyanannyit kaphatod.
2021. ápr. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%

Én is megszüntetném. Eleve én is kis állam párti vagyok, másrészt pedig nagyon rossz motiváció, mert egyrészt állam függővé teszi a középosztályt, egyre inkább ellehetetleníti, hogy álami támogatás éa hitelek nélkül vegyenek lakást, másrészt el is prolisítjaca középosztályt, mert megszokják, hogy tartani kellca markukat az állam felé. Én úgy gondolom, hogy az vállaljon gyereket, aki maga elő tudja teremteni a hozzá szükséges anyagiakat.


Ami a nyugdíjat illeti, az állami nyugdíjrenszert is megszüntetném, nyilvan fokozatosan kivezetve. Elsőként újra létrehoznám a manyupot, az egykori manyup tagokat a lölö, tiborc, garancsi, stb., sbltb. birodalmak elkobzásából kártalanítva.

2021. ápr. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%

1 "Ha a gyerekesek nem szülnének, ki termelné ki a nyugdíjad majd?"


Erre nyugat már megtalálta a megoldást. A migráció a megoldás. Bejönnek dolgoznak és 7-8 gyereket adnak az államnak

2021. ápr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
27%
Ne azzal foglalkozz, hogy masok mit kapnak (ezt irigysegnek hivhak) ... azon gondolkozz, hogy tudnal valamibol te is reszesulni!? (ezt celtudatossagnak hivjak).
2021. ápr. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
43%

"Én úgy gondolom, hogy az vállaljon gyereket, aki maga elő tudja teremteni a hozzá szükséges anyagiakat."



Ezzel az a probléma, hogy mire ebben biztos vagyok, hogy sikerül addigra 40-50 éves, gyerekvallalas szempontból kiöregedett leszek.


Így muszáj valamilyen szinten bizonytalanra vállalni.

2021. ápr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
51%

Nezd mar meg pl Nemetorszagban hogy van az adozasi rendszer.


Ha hazas vagy, kevesebb az ado. Ha gyereked is van, meg kevesebb.


Ugyanugy a hazas, gyerekes szuloket tamogatjak, csak nem csokkal hanem adokedvezmennyel. Ez igy mukodik kb minden civilizalt orszagban.

2021. ápr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
67%
Itthon is ez a rendszer, bár jelentősebb adóalap-kedvezményhez már egy gyerek is kevés... Az első házasok kedvezménye meg inkább szimbolikus szinte.
2021. ápr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Erre nyugat már megtalálta a megoldást. A migráció a megoldás. Bejönnek dolgoznak és 7-8 gyereket adnak az államnak"



Aham, #14, mert ugye milyen k.rva jól bejött nekik. (Itt lakom kint, nincs mit szépítened, szar ötlet volt.)

2021. ápr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
49%
Igen, megszüntetném. Akinek nem futja saját erőből gyereket vállalni, az lehetne annyira felelősségtudatos, hogy nem gyárt le újabb éhes szájakat a semmire, a bizonytalan lebegésre! A számítógépek korában teljesen felesleges, hogy 50 millió ember nyomorogjon itt.
2021. ápr. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!