Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszűntetnéd az állami...

Megszűntetnéd az állami támogatásokat? CSOK, stb.

Figyelt kérdés

Szerintem az állam hivatalait, rendőrséget, tűzoltóságot, mentőket, katasztrófavédelmet, hadügyet, közösségi tereket, utakat, egészségügyet és oktatást kell adóból finanszírozni, de a milliárdos néhány szerencsés család között kiosztott pénzeket jogtalannak tartom.

Én, mint gyermektelen adózom, de ezt a pénzt megkapja egy háromgyerekes család lakásfelújításra. Miért? Kötelező odaadnom a pénzem egy részét, hogy aztán ők azt kedvük szerint osszák el?

A fent említett dolgokon túl jogtalannak tartok mindenféle támogatást.



2021. ápr. 28. 23:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak jelzem, hogy fogy a népesség, nincs itt semmilyen 50 millió. Ha nem így lenne akkor támogatás se lenne.
2021. máj. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
47%

"Én, mint gyermektelen adózom, de ezt a pénzt megkapja egy háromgyerekes család lakásfelújításra. Miért?"


Mert ha gyermektelen maradsz akkor majd az a 3 gyerek termeli ki a nyugdíjad. Há' azé!

2021. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#22: ráadásul ezt a három gyerekes lakás felújítást sem értem hiszen ez jár egy gyerekre is.


De jó lenne ha bevezetnének valami még kedvezőbb felújítási támogatást 3 gyerekre. Mert most három gyermek esetén csak ugyanaz jár, mint egyre.

2021. máj. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Az, hogy a drága eddigi kormányaink már felélték az emberek által felélt nyugdíjpénzt, és most jelenleg az enyémből nem a saját nyugdíjszámlámra megy, nem az én hibám.

Az adózás neve: nyugdíjjárulék (önmagamnak idős koromra) de hogy ezt nem rám fordítják, hanem a mostani öregekre, az az állam hibája. Az is az államé, hogy majd az utánam jövő generáció meg nekem fogja termelni

2021. máj. 2. 11:29
 25/25 anonim ***** válasza:

Már nem járulék! Adó. Cserébe nem várhatsz semmit. Feloszto kirovo rendszer van mióta nyugdíj van. Azért fizetsz, hogy legyen miből eltartani a mostani nyugdíjasokat.


Csak reménykedhetsz, hogy lesz elég gyerek és a te öreg korodban is kapsz majd nyugdíjat.

2021. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!