Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs digitális védettsé...

Miért nincs digitális védettségi igazolvány? Miért kell mindenhova a plasztikot vinni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 30. 20:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Mert forgalomban van még bankjegy és fémpénz, és nem kizárólag lehet okostelefon segítségével fizetni a piaci kofánál se.
2021. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanazért amiért a személyid sem az.
2021. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A személyim is simán lehetne digitális. Több értelme lenne.
2021. ápr. 30. 20:29
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nincs okostelefonom és telefonos internetem se. Nem is lesz. Hacsak nem teszik kötelezővé a telefonos nyomkövető használatát.
2021. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Jönnek a chipek is hamarosan, ne aggódjatok.


[link]



#saynotorfid #iamnotdog #Iamnothorse

2021. ápr. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Hogyan tárolnád az okostelefonon amit nem lehet két kattintással hamisítani ?


A chip lenne a minden szempontból biztonságos megoldás, de azt senki sem akarja.

2021. ápr. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

Taj szám alapján is simán lehetne nézni vagy szenélyigazolvány alapján.



De amúgy én is támogatnék már egy olyan csipet vagy implantátumot, ami rögzitené minden adatomat. Pl személyigazolvány, TAJ, adó kártya, jogosítvány stb kártyák helyett is jó lenne. Persze a bankkártyát azt külön hagynám így is. De nincs az, hogy elhagyod az irataidat, vagy még külön mindent cipelj magaddal. Nekem is annyi papírom van, hogy a védettségit azt se tudom hova a nyavajába tudnám tenni.


Ha meg néznének gps-el, hát oké. Nem titok senki előtt hogy hol lakom, vagy melyik boltban vásárolok. Lehalgatnának?? Mert mi olyan érdekeset hallanának?? Nem vezetek titkos földalatti ellenállást. Ha meg megtudják, hogy esetleg milyen zenét hallgatok, vagy miket kérek a boltban, hát oké. Csak tudnám, hogy ki a tököm nézné egész nap, hogy merre járok, vagy hogy ki hallgatna engem reggeltől estig.

Nem is értem ki találta ezt ki.

Aki akar az telefonnal le tud követni. Vagy mesterséges intelligenciával. Mindenfele van kamera vagy van másnak telefonja. Bárhol le lehetne hallgatni vagy követni. A műholdak is láthatnak mindent. De ki foglalkozna pont velem?? Ha valakit meg annyira érdekel el is kísérgethet egész nap, vagy elmesélek magamról mindent. Nincs titkom.

Én tényleg benne lennék egy ilyen eszközben.

2021. ápr. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
Nem kell. Nekem például nincs és nem is lesz. Így vinni sem tudom. Be lettél csicskítva bástya.
2021. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

7-es, ha nem érdekel az adatvédelem mert nincs mit rejtegetned, az olyan mintha nem érdekelne a szólás szabadság mert nincs mit mondanod.


(~ Edward Snowden)

2021. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

#7

Kínában megoldotta a pártvezetés, nincs bankjegy és követik magatartásod, vásárlásaid stb. és eszerint pontoznak. Pluszpontok esetén kedvezményeket kapsz, mínuszolás esetén büntetnek, pl. nem utazhatsz vonattal.

2021. ápr. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!