Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1945-1949 között milyen volt...

1945-1949 között milyen volt a közhangulat? Mielőtt a komcsik átvették a hatalmat, volt remény az emberekben, hogy hamarosan olyanok leszünk, mint Amerika?

Figyelt kérdés

2021. máj. 4. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Én arra emlékszem mikor az egyik szombat este a frontról egyben hazatért bajtársakkal piszkosul berúgtunk az egyik tanyasi kocsmában.

Éjfélkor már a szuronyospuskánkra a tyúkólból a csirkéket nyársra húztuk így rohangáltunk a faluban, hogy így jár minden orosz, majd megsütöttük és hazamentünk.

2021. máj. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Amerika?Miután szétlőtték az országot?Mindenki a családtagját várta vissza,már amíg be nem gyűjtötték a férfiakat és el nem vitték jóvátételi munkára.
2021. máj. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

#1

Éjfélkor?Szuronypuska?Szidtátok az oroszokat?Hogy nem lőttek le? Minden fegyvert begyűjtöttek a ruszkik.Hány éves vagy 90?

2021. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Miért akartak volna olyanok lenni? Egyszerűen szerették volna élni az életüket, és ki akarták heverni a világháborút.
2021. máj. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

95 éves vagyok.

Még szellemileg teljesen friss,erre azért hozzájárult hogy a szervezetem a világháború alatt és után elég komoly éhezésnek volt kitéve, nagyon sovány vagyok még most is,ennyi idősen.

Gyógyszert nem szedek, orvoshoz nagyon ritkán megyek.

Gyula bácsi

2021. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#4 Mert onnan jött a jazz, a Coca Cola, a király filmek, meg a szabadság eszméje.
2021. máj. 4. 20:22
 7/12 anonim ***** válasza:
Eszükbe sem jutott Amerika.
2021. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja szabadság eszméje, pld. vietnami háború.
2021. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

1945-től,már kommunista hatalom volt .

Közhangulat,mindenki félt jöttek az akasztások,leszámolások,padlásseprés,kín és szenvedés .

2021. máj. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#6 ezek a dolgok akkor még nem nagyon voltak itt Magyarországon.

A kérdésre válaszolva szerintem csak a régi életüket akarták visszakapni. A harcok elmúltával viszonylag nyugi volt, biztosan sokan reménykedtek. De azért a Vörös Hadsereg állandó jelenléte kezdte letörni ezeket a reményeket.

2021. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!