Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely tényleg nem...

Karácsony Gergely tényleg nem tud angolul?

Figyelt kérdés

Most volt valami hír, hogy Karácsony Gergő nem beszél angolul. Ez tényleg így van?

Volt máskor is valami fideszes csaj talán a nav vezetője őt nagyon szétszedték ugyanezért, de azért egy fővárosi polgármesternek szerintem szakmai alap egy erős üzleti angol. Az interneten is minden angolul van.


Nagyon félre lehet menni nemzetközi tájekozottság nélkül. Nem politizálok, nem vagyok fideszes sem, de miniszterelnöknek, főpolgármesternek és hasonlóaknak illik tudni angolul szerintem!!!



#angol, karácsony
2021. máj. 11. 05:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%

Sok-som ember nem tud magyarul, a Kamus Gerinél sem ez a legnagyobb probléma, hanem:


- alkalmatlan bármilyen feladatra

- mégis hogy képviselne egy egész országot, ha nem tud leülni vitatkozni különböző magyarul nem beszélő cégvezetőkkel/politikusokkal? Visz magával tolmácsot? Az mégis hogy venné ki magát?!

2021. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
43%
középfokúja van neki is, egyébként ORbán angolja borzalmas, orosz akcentussal beszél
2021. máj. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%

"alkalmatlan bármilyen feladatra"

Ez, igazából csak egy megalapozatlan vágyvezérelt vélemény.


"mégis hogy képviselne egy egész országot, ha nem tud leülni vitatkozni különböző magyarul nem beszélő cégvezetőkkel/politikusokkal?"

Egyrészt nem feltétlen az angol lesz a közös nevező, másrészt ugyan úgy, mint más vezető politikusok akik nem beszélnek közös nyelven.


"Visz magával tolmácsot?"

Ez amúgy is kötelező hivatalos ügyben.


"Az mégis hogy venné ki magát?!"

Már, hogy betartja a protokollt? Tudom, egy fideszesnek ez felfoghatatlan, de a lapáttal pofánbaszósdi max a homokozóban volt tárgyalási forma.

2021. máj. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%

#10:

Ha már itt tartunk azok sem beszélik a tökéletes (értem alatta a british english nyelvet), akiknek angol az anyanyelvük:


https://www.youtube.com/watch?v=QKk1sVru9vc


https://www.youtube.com/watch?v=Gx76TtLYRwI (Trump is a mocskos angol nyelvet beszéli)

2021. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem. De aki ezzel jön, hogy így nem lehet országot vezetni, nézze meg Putyint. Minden tárgyaláson ott van mellette a tolmács. Biztos azért, mert kiváló az angolja.
2021. máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
98%
@15: Putyin egyébként tud angolul, németül, nézzél róla youtube videót.
2021. máj. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Orbán sajtótájékoztatókon tolmács nélkül válaszol a különböző nemeztiségű újsáírók kérdéseire.


Karácsony előre felkszítve az Economist riportjára is csak tolmáccsal válaszolt.


Állam- és kormányfők a közös közleményeket többnyire saját nyelvükön adják elő a félreértések elkerülése véget (ha mágis ilyen történeik, "az a tolmács hibája").


Magasrangú állami tisztviselők "négyszem közti megbeszélése" többnyire tolmács nélkül történik. Az igen ritka kivétel erősíti a szabályt. Mindenesetre "nincs súlya" egy olyan kormányfőnek, aki legalább angolul nem beszél -talán kivéve a kínait.


Egyébként Putyin több nyelven beszél, többek között angolul.

2021. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként volt szovjet vezetők egy része csak oroszul beszélt és volt MSZMP-s vezetővel is megesett, hogy tolmács segítségével beszélt, s nyugati államfőnek adott éles válaszára vigyorogva figyelte, hogy a tolmács hogy próbálja azt tompítani (Marjai József).
2021. máj. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Rákerestem. 2010 - ben még nem volt angol nyelvvizsgája. PM írt erről egy jegyzetet.


A dunai hajó baleset gyász szertartásánál is Szijjártó fordított neki...:) Ez übergáz szerintem...

Hogy lehetne így valaki komoly vezető? 200 fős céget nem biznak egy idegen nyelvet nem beszélőre nem hogy egy ország fővárosát.

2021. máj. 11. 21:35
 20/23 anonim ***** válasza:
91%
Feltehetően nem feltétele a főpolgármesterségnek az angol nyelvtudás.
2021. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!