Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony Gergely tényleg nem...

Karácsony Gergely tényleg nem tud angolul?

Figyelt kérdés

Most volt valami hír, hogy Karácsony Gergő nem beszél angolul. Ez tényleg így van?

Volt máskor is valami fideszes csaj talán a nav vezetője őt nagyon szétszedték ugyanezért, de azért egy fővárosi polgármesternek szerintem szakmai alap egy erős üzleti angol. Az interneten is minden angolul van.


Nagyon félre lehet menni nemzetközi tájekozottság nélkül. Nem politizálok, nem vagyok fideszes sem, de miniszterelnöknek, főpolgármesternek és hasonlóaknak illik tudni angolul szerintem!!!



#angol, karácsony
2021. máj. 11. 05:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Ő nyilatkozta, hogy Orbán jobban beszél nála angolul. Hallottam Orbán angol nyelvű interjút, ezek alapján kijelenthető, hogy aki nála rosszabbul nyomja az angolt, az nem tud angolul.
2021. máj. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
6%
Mért tudna? Magyar ember, nem angol.
2021. máj. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Igen
2021. máj. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom, de miért kellene tudnia angolul? Arra van a tolmács meg a fordító. Ezek egy diplomáciai tárgyaláson vagy szerződéskötéskor nem véletlenül kötelezőek akkor, ha nem anyanyelve az adott nyelv valamelyik félnek.
2021. máj. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván tanult angolul és nyilván van valamilyen nyelvismerete, ahogy nagyon sok más embernek. Ha lát egy angol nyelvű reklámot, biztosan megérti a lényegét vagy el tudna boldogulni a londoni metróban, tudna egy estét szórakozni külföldiekkel, ahol csak az angol lenne a "közös" nyelv.

Olyan szinten nem beszéli az angolt amire egy tárgyaláson, nemzetközi képviseletben ma már egy vezető politikusnak szüksége lenne.

Mivel magyar politikus, ezért általánosságban nem is várható el tőle, hogy tárgyalóképes nyelvtudása legyen angolból. De ez egyben be is korlátozza hogy milyen szintig vagy milyen beosztásban megfelelő politikusnak (már ha más képességei meglennének hozzá amik még kellenek). Pontosan így van ez a jelenlegi kormányban is. Egy agrárminiszternek vagy egy családpolitikáért felelős államtitkárnak nincsen szüksége arra hogy tárgyalóképes angol tudása legyen. Ha ilyen feladata lenne akkor keres egy tolmácsot és ennyi. Ellenben egy külgazdasági miniszternél vagy európai uniós kapcsolatokért felelős államtitkárnál már elengedhetetlenül szükséges. Ahogyan egy miniszterelnöknél is.

Csak vissza kell gondolni mekkora égés volt gyurcsánynak meg Medgyessynek egy-egy nemzetközi interjúja.

2021. máj. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Én Ádertől hallottam egy "angol" nyelvű beszélgetést még mikor az Európai Parlament tagja volt.

Mit mondjak, minden tiszteletem a riporternőé volt, hogy nem röhögte el magát közben.

Szóval ő kint volt Brüsszelben évekig, ott képviselte ez EU-ban Magyarországot, és úgy volt botrányosan rossz az angoltudása.

2021. máj. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%
#1 törjön le a nyelvem, de sajnos erre muszáj reagálnom. orbán jól beszél angolul. Amikor kitört a fideszben ez a bolond turbo-magyarkodás, akkor vette fel ezt a primitív szóhasználatot és akcentust, a hunglish-t. Gondolom ezzel is a nép egyszerű gyermekéhez akar hasonlítani. Szóval a szar angolja, egyszerű pr fogás.
2021. máj. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
Nem tud angolul...meg még sok mindent nem tud!
2021. máj. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem tud angolul és nem volt képes letenni egy kresz-vizsgát.

Családolitikáért felelős államtitkár már egyetemi évei alatt is jól beszélt angolul. (Volt évfolyamtársai szerint.)

Magyaros akcentus általános jellemző a magyarokra, mint ahogy a kínaiakra a kinai akcentus, a németekre a német, stb. Sőt. Az ír-, a skót-, a walesi- és az amerikai is különbözik.

2021. máj. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
71%

Mészáros se tud angolul és milyen sokra vitte! Korunk zsenije!


Orbán nagyon jól tud angolul. -Iz der eni kvescsön?


-Nó májgrentsz mór in!

2021. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!