Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az oltottak tényleg bíznak...

Ha az oltottak tényleg bíznak a vakcinában, miért kell félniük az oltatlanoktól?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mi értelme van a megkülönböztetésnek, ha az oltottak eleve is bíznak a vakcina hatékonyságában, tehát ők elvileg nem kaphatják el. (Az, hogy gyakorlatban mi a valóság az más, én csak a propagandát olvasom fel.)

2021. máj. 14. 00:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
81%
Ez valóban csak propaganda, egy újabb megosztási szempont és aztán szélesedik a "divide et impera".
2021. máj. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
75%

Kedvelem ez a 'feleslegesen terhelik az eü rendszert' hülyeséget.

Elég régóta fizetem az eü adót, ha beteg vagyok, ami igen ritka, akkor is magánba megyek, mert nagyobb az esélyem a jobb ellátásra.

Most azt ne is feszegessük, hogy ebben a rendszerben még alanyi jogon sem választhatok, hogy magán vagy állami ellátás, inkább fizessem az államit aztán a magán ellátást is, mert az jó?!

Oké, ez van.

De azért ha elkap ez a fránya vírus vagy bármi és kórházba kerülök, bocs, hogy terhelem azt a rendszert amit amúgy sem használok ki.

Ugyanakkor azt senki nem nézi, hogy miért van leterhelve a rendszer?

Kevés az orvos, kevés a nővér, kevés a fizetésük, kritikán aluli a legtöbb állami intézmény eszközellátása?

Idáig is le volt terhelve a rendszer, de senki nem foglalkozott vele, ahogy most sem igazából, csak most picit szolidárisabbak lettünk, mivel ömlik a médiából az eü leterheltsége.

Az oltottak és oltatlanok között is egy generált feszkónak vagyunk a szemtanúi, senkit nem érdekel az ember, csak a pénz, ez egy kapitalista világban kijelenthető, minden a pénz körül mozog.

Az oltottak kiváltságosnak érzik magukat és azt gondolják, hogy nekik jár a pozitív megkülönböztetés, mivel társadalmilag szerepet vállalt.

Miért?

A saját egészségéért illetve a családja egészségéért, de azért ne legyünk álszentek, senki másért nem szeretünk kockázatot vállalni, akit nem ismerünk, tipikusan magyar gondolkodással.

Viszont ez az ellentét most teret adott annak, hogy szabadon gyűlölhetünk bárkit, aki nem egyezik azzal, amit gondolunk és ki is lehet mondani.

Annyira meg tudok lepődni az emberek rosszindulatán, illetve az ostobaságon, a vakságon.

Aki gondolkozik azzal van baj, aki nem, azzal van a baj.

Oltott vagy? Az a baj.

Nem vagy oltott? Az a baj.

Ennek mi értelme?

Aki megbetegszik , megbetegszik, ne legyen illúzió, elkapja oltott és oltatlan is.

Az , hogy ennek milyen kimenetele van oltottra vagy oltatlanra fogalmunk sincs, hiszen az oltás kapcsán csak a saját felelősségünk létezik , sem az orvos, sem senki nem vállal érte felelősséget sem rövid sem hosszútávon.

Nem most lesz ennek következménye, hanem az első influenza szezonban.

Addig legalább legyünk békében és tegyen mindenki a saját belátása szerint.

Nem kell egyik oldalnak sem meggyőznie a másikat, ez nem erről szól.

2021. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
18%

én nem félek tőlük csak megvetek őket, pont azok nem képesek beadatni maguknak az oltást, akik a legnagyobb hanggal vannak a korlátozások ellen, nem értem miért olyan nehéz elmenni és beadatni, volt egy előttem szóló, aki jól megírta, hogy semelyik gyógyszer sem vállal felelősséget senkiért, simán egy aspirintől is lehetne bajotok ennyi erővel

20 éves vagyok, 2 ok miatt adattam be magamnak az oltást

1, szeretném visszakapni a fiatalságomat és bulizni szeretnék és élőben csajozni, nem a tinderen nézegetni a sok elkényeztetett pesti libát

2, féltem a szüleimet és a nagyszüleimet, nekem a családom a legfontosabb az életemben és nem szeretném, hogy nekik bármi bajuk esne

simán el lehetne kerülni az újabb és újabb vírushullámokat, ha a sok idióta elmenne és felvenné azt a nyomorult oltást, és nem hisztizni, hogy jaj karantén meg ezek, és amíg ennyi okostojás van, akik mindent jobban tudnak, addig meg is érdemeljük, hogy korlátozások alatt éljünk, de nekem megjött a védettségi igazolványom úgyhogy valamennyire szabadnak érzem magamat, mehetek étterembe és jót röhögni azokon, akiket nem engednek be, mert egy védőoltást sem képesek beadatni maguknak

2021. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
73%

13-as. Annyira megértelek (12-es vagyok), nagyon rossz lehet majdnem 2 éve fiatalnak lenni.

Totál megértem az érveidet.


Viszont a mondandód utolsó részében sajnos nem vagyok biztos.

Hidd el, hogy jön még hullám nem is egy.

Ez nem ezen múlik.

Gondold el, hogy a lakosság majdnem fele oltott.

A másik fele nem.

Az a fele, aki oltott, utazni , nyaralni fog, repkedni a világban.

Aki nem oltott, annak marad a jó magyar hon , hogy pihenjen.

Ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy a mutáns vírusok így is úgy is megérkeznek, mert kis országunkban is sok lesz a turista például és mivel mindenki fertőz mindenkit nem nagyon lesz aki nem fog elkapni valamit.

Sajnálom, hogy sem a gyártó, sem az orvosok nem vállalják a felelősséget a döntés az emberé, aki választhat , mint a piacon és bízhat abban, hogy jól választott.

Nem fertőzi meg egyik tábor sem jobban a másikat.

Én örülök, ha a fiatalok jól érzik magukat, annak is örülök, hogy aki oltott , az biztonságban tudja magát és a családját.

Ez a fontos.

De az , ha nem oltat valaki nem lehet diszkriminálva, mert nem veszélyesebb a társadalomra, főleg nem az oltottakra.

Ezt nem is tudom miért mondják.

Az oltott mitől fél?

Hiszen a betegséget könnyebben átvészeli, mehet amerre szeretne.

Mi az ami zavarja benne, ha más nem oltott?

Nem értem.

2021. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
3%

#12!


"Kevés az orvos, kevés a nővér, kevés a fizetésük,"


Elárulom, hogy normál esetben sem az orvos, sem a nővér nem kevés.

Most pedig mindenhol kevesen vannak. Élnek eü-ben dolgozó rokonaim tőlünk nyugatra és az elmúlt 1 évben ők sem 8 órára járnak be dolgozni. (Tudod, az afrikai iskolázatlan migránsok nem oldják meg ezt a problémát.)


A fizetésről pedig tudjuk, hogy nemrég volt egy brutális emelés.


Bocs, tovább nem olvastam, mert semmi értelmét nem láttam.

2021. máj. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
80%

Akkor végül is teljesen rendben van az egészségügy?

Mondhatjuk,nem 15-ös?

2021. máj. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
88%

12 es Szerintem ne erőltesd magad,úgyse értik amit írsz a legértelmesebb hozzászólás. Gőzöm sincs ki vagy, de látatlanban kicserélnélek Orbánra.

6 osnak aki élőben szeretné nézni az oltatlanok halálhörgését,ha ez a vágy erős, biztos vagyok benne, közeli halálhörgés élményekben lesz részed. Bár nem értem mért ilyen világot teremtesz magadnak, de a szabad akarat szent.

2021. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
10%

#14, teljesen jogos és észszerű, amiket írsz

szerintem, aki bevan oltva az nem fél, attól, aki nincsen, szerintem csak azért viszonyulnak sokan az oltatlanokhoz úgy ahogy, mert az emberek biztosan neheztelnek rájuk, hogy elhisznek mindenféle marhaságot az oltással kapcsolatban, és nem képesek még egy ilyen egyszerű dologra sem, hogy elmennyeken és beoltassák magukat

én személy szerint gyávának és felelőtlennek tartom, aki nem megy el oltakozni, de ha ezt az utat választják, hogy ők nem oltatják be magukat, akkor ne csodálkozzanak azon, hogy korlátozva vannak, mert ez mindenhol így van, azok vannak előnyben, akik tettek azért, hogy visszakapjuk a régi életünket, de ahogy írtam én sem magam miatt oltottam be magamat, és most szerintem a sok ostobának félre kéne tenni sz önzőségét és gondolni másokra is, #13 voltam :)

2021. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
9%
Én személyesen nem félek az oltatlan személyektől, viszont országos szinten nem tartom jó dolognak az egészségügy túlterhelését, plusz ha így folytatjuk, sose lesz vége ennek a hercehurcának - engem annyira nem zavar, nekem van munkám és a szabadidőm is kellemesen telik, de mondjuk sok ember éhen fog halni meg begolyózik, ha még sokáig folytatódik a jelenlegi helyzet.
2021. máj. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
0%

#16!


Tehát védhetetlenek azok a hazugságaid, amelyekre rávilágítottam és akkor most tereled a témát az egész egészségügyre.


A kérdésed azért nem vehető minimálisan sem komolyan (és ezért te sem), mert minden értelmes ember tudja, hogy semmi sem tökéletes. Mindegyik országban, mindegyik témára feltehető a kérdés, hogy azzal minden rendben van-e.

A kérdésed nem valós, nem értelmes kérdés, csak ócska ballib prpaganda trükk.

2021. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!