Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hogy fog szerepeln...

Szerintetek hogy fog szerepelni a Jobbik az örkormányzati választásokon?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy jobban, mint áprilisban?
2010. aug. 23. 20:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*önkormányzati
2010. aug. 23. 20:29
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk nincs is jelöltjük.
2010. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem már belekerültek a leszálló ágba. Áprilisban volt az abszolút csúcs, azóta napvilágot láttak a párt és a párthadsereg belső ellentétei, és lassan, de biztosan megindult az erózió. 2014-ben esnek ki végleg a magyar politikából, most ősszel még 10% felett lesznek, de az áprilisi eredményüket nem fogják megismételni.
2010. aug. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

Felületesen szemlélve áprilisban az I. fordulóban voltak csúcson, a II. fordulóban már csak 12%-ot kaptak.


Valójában a csúcs nekik a 2009-es ep-választás volt, mert úgy értek el az áprilisihoz hasonló eredményt, hogy még a fél ország nem ismerte őket, tehát bőven voltak népszerűségi tartalékaik. 2010 áprilisában csak kicsivel jobb eredményük lett, pedig 2009 második felében úgyszólván a csapból is a Jobbik folyt.


Most már nem mindenki egyfolytában a Jobbik "előretöréséről" beszél, hanem a Jobbik csak akkor kerül a hírekbe, amikor éppen botránya van. Egyértelmű a párt hanyatlása.


Ősszel azért is nehéz a Jobbik dolga, mert az önkormányzati választáson mindenki Budapestre figyel, Budapest az arányosnál nagyobb figyelmet kap, viszont a Jobbik pont ott a leggyengébb (az LMP-nél is gyengébb). A másik probléma az, hogy az önkormányzati választáson fontosak a polgármesteri posztok, amelyeket egyszerű többséggel lehet megszerezni. Van kb. 30-40 fontosabb város, ezek közül a Jobbiknak max. 1-2 megszerzésére van esélye, de ezt nem tudják "előretörésként" eladni, mert az az 1-2 is Edelény lenne vagy Miskolc, és rögzülne az, hogy "Jobbik = cigányellenes északkeletiek regionális pártja." Ha pedig a Jobbik null találatos lesz, akkor nem tudja tovább nyomatni az "előretörés" dumáját, és akkor azok, akik "új erőnek" tartották, lassan elkezdenek leválni róla, vagyis elfogynak a támogatók a párt körül.


A közgyűlésekben nem lesz szerencsés a Jobbik helyzete, mert sehol se lesz többségben, fontos szerepe csak északkeleten lesz, ott pedig a kb. egyforma erős Fidesz és szocik között kell egyensúlyozniuk. Bármelyiket támogatják, rögtön "komcsibérenc" vagy "zsideszbérenc" lesz a Jobbik. Azt viszont nem teheti meg, hogy nem működik együtt senkivel, mert akkor végképp komolytalanná válik: "csak rázza az öklét, de nem csinál semmit". Még a parlamenti bohócszerep, amibe be vannak zárva, sem annyira káros a Jobbikra, mint amennyire a közgyűlésekben elfoglalt helyzete lesz.


Én arra tippelek, hogy országosan (a megyei közgyűlésekben) még mindig 10 és 15% között teljesítenek, Budapesten pedig 5% körül. Ez lesz az utolsó viszonylag sikeres választás a párt történetében.

2010. aug. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Én is érzek a Jobbiknál bizonyos hanyatlást, visszaszorulást, bár még szerintem korai a pártot temetni, mint az előző válaszolók. Kétségtelen, hogy most a FIDESZ jutott a csúcsra, még óriási a népszerűség, a hit és a bizalom. (Én nem értem, miért, de most nem ez a kérdés.) Szóval a FIDESZ elszívja a levegőt a Jobbik elől, és ne felejtsük el, hogy a választási rendszert is aránytalanabbá tette a FIDESZ azokban az önkormányzatokban, ahol pártokra lehet szavazni. Tehát most én is számítok visszaesésre, de én azt is el tudom képzelni, hogy a FIDESZ ellen fordul idővel a közvélemény és a Jobbik újra offenzívába lendülhet. De ez nem most lesz. Pedig érdekes lett volna látni, hogy kormányoz a Jobbik helyi szinten, kisvárosokban, és ez a pártnak komoly bázist jelenthetett volna, ha jól csinálják.
2010. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%

Sz@rul.


A népszerűbb média most rájött, hogy azzal árthat a legjobban a Jobbiknak, ha temeti, ha felnagyítja az esetleges belső ellentéteket. Így a támogatóknak megrendül a hite.

Plusz a Fidesz is most nagyon nemzetiskedik, ez sem tesz jót a támogatottságuknak. Kár.

2010. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 chevive1971 ***** válasza:
10%
Sajnos jóól!
2010. aug. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Rosszul.A párt hozzá nem értése,bakijai,tapasztalatlansága,az árral szemben úszás,a választópolgárok ostobasága, stb miatt rosszabbul fog szerepelni mint áprilisban.


Remélem a magyarok és Vona Gabi is kezd rájönni hogy a pártokrácián belül nem tudnak eredményesek lenni,egyszóval zsidók focipályáján nem nagyon rúghatnak labdába,mert nem nekik fúj a bíró :)


Egyetlen dolog maradt hátra: Ami már több mint 1000 éve működik:



a fegyveres ellenállás

2010. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Rosszul, nállu8nk nincsis jelölt, és szerintem még sok faluban igy van, csak most kezdődik a párt élete, szóval majd legközelebb.
2010. aug. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

tegnapelőtt 23:19


Fegyveres ellenállás? Kik fognak fegyveresen ellenállni kiknek?


Tegyük fel, hogy még van 10% jobbikos, amikor elindul a fegyveres ellenállás. Vagyis 10% jobbikos próbál fegyveresen harcolni 90% nemjobbikos ellen. A fergeteges siker garantálható. Eleve a 10% jobbikosból max. 1-2 %-pont azok, akik beleegyeznek a fegyveres ellenállásba, a többinek ez már túl sok. Szóval a valós arány kb. 2-3% jobbikos harca 90% nemjobbikos ellen. A várható következmény, hogy a fegyveres ellenállás dicső hőseit hetek alatt lesittelik (terrorizmus, lőfegyverrel visszaélés stb.). A böriben az új húsok érkezése előtt az őrök elújságolják az "ellenállók" leendő cigány cellatársaknak, hogy nagy jobbikosok érkeznek, szóval a baráti fogadtatás nem marad el :))))

2010. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!