Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van abban igazság, hogy most...

Árokpart kérdése:

Van abban igazság, hogy most ez a helyzet a magyar politikában?

Figyelt kérdés
Tehát az, hogy függetlenül attól, hogy a Fidesznek rengeteg hibája van és a társadalmi morál is a fiaszter alá kezd süllyedni, viszont a parlamenti ellenzékkel még ennél is sokkal rosszabbul járnánk. Van most ugyan korrupció és társadalmi morális válság, viszont van egy átlagos szintű életszínvonal biztosítva a kisember számára is és aránylag a jelen helyzetben nem is él annyira rosszul és a létbiztonság is tulajdonképpen megvan ma Magyarországon. Ellenben az ellenzék esetén korrupció és a társadalmi morális válság ugyanúgy maradna, ráadásul ehhez még jelentős életszínvonal romlás is párosulna. Most olyan kádári összekacsintós életminősége azért mindenkinek megvan még akkor is ha egy nem várt kiadás érné. Nem borzasztó, hogy egy hihetetlenül korrupt és szinte diktatórikus viszonyok, de mellette szociális biztonság és egy esetleg kevésbé korrupt, valamivel demokratikusabb de alacsony életstzínvonalon társadalmat tartó politikai erők közül kell választanunk 31 évvel a rendszerváltás után. Ki mit gondol erről a témáról?
2021. máj. 15. 23:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#3, uncsi már...lehet, te nem éltél akkor, meg messze vagy ettől a világtól, de Kövér az MSZMP által felügyelte Vezetéstudományi Intézetben dolgozott.

(Én meg az Ipargazdaságiban, azt az Ipari miniszter felügyelte- MSZMP KB tag)

Lószert voltunk párttagok. Annál is a nagyobb kiváltsággal járt az az élet. Kutatónap: kedd-csütörtök, délelőtt tudományoskodtunk, délután jókat dumáltnk, utána foci.

Én meg nem is olyan rossz pénzét, mert korábban egy vállalatnál elég jól kerestem, aztmeg kb vittetovább azember

Szerdán meg mondjuk könyvtár, de ha délbenláttam, hogyfélórás sorbanállás után vehetek banánt, akkor én simán beálltam, a sok szerencsétlen kishiatalnok meg 12:25- kor elspurizott, mert lejárt az ebédideje, a munkások meg hogy is kerültek volna oda?

Dehogy voltuk párttagok, sőt, mi voltunk a feszkó a minisztériumielvtársak szemében, ha nagyritkán odarendeltek.

Énmár annyira elszemtelenedtem, hogy a sokadik b*szogatásra,hogy lépjek már be, azt mondtam (kicsit fosva ám), hogy nem is vagyok kommunista. Erre meghökkenten rámnézett a párttitkár: Na és?


A kérdésre meg az a válaszom, hogy az állami vállalatok lenyúlása 1988-89-ben lényegében megtörtént, "spontán privatizációnak" kersztelték el.


Antall 24%-kal, három párti koalícióban alakított kormányt ezért volt olyan erőtlen.


Tehát Mészáros ide, vagy oda a társadalmi vagyon túlnyomórészea z előző rendszer haszonélvezőinek kezébe került. ( Pl az egész balatoni üdőlőhálózat: nagyvállalati,vagy szakszervezeti szálon)

2021. máj. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!