Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondoljátok hogy az...

Miért gondoljátok hogy az ellenzék jobb lenne az országnak ellenzéki szavazók?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy mindenki mindenkinek ugrik, hisz ez egy ilyen dolog a politika. De engem érdekelne, hogy titeket mivel fognak meg, és melyik pártok? Számomra az nem érv, hogy (lopás, rohadék Orbán stb...) szóval az hogy megyünk a tömeg után féle érv, hogy divat utálni valamit nekem nem érv. Hanem konkrétan egy olyan dolog amit úgy gondoltok, hogyha az ellenzékből bárki jutna abba a székbe jobban csinálna, vagy mi rá a biztosíték, hogy az életünk jobb lenne mint most? Azért is érdekel ez a dolog, mert akárhányszor kérdeztem meg ismerőst is erről, senki nem tudott egy értelmes érvet felhozni, és a végén ott lyukadtunk ki, ahol a part szakad. Aki kormánypárti is megírhatja a véleményét, de ez inkább az ellenzéki támogatókhoz szól. Továbbá letettem 3 opciót, hogy abból ti inkább merre húztok.

2021. máj. 16. 18:54
A kérdező szavazást indított:
Fidesz-KDNP
Ellenzéki összefogás
Mi Hazánk Mozgalom
43 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
7%
Mindig vannak 'vadhajtasok'! :) ... majd belejonnek ok is :D
2021. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
43%
A Mi Hazánk egy vicc, szerintem a FIDESZ sok jó dolgot csinált, de kicsit elegem lett a stadionokból, meg a sorosozásból. :)
2021. máj. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
50%
Nemcsak az ellenzék lenne jobb az országnak,hanem bárki aki nem orbán.
2021. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
#3 És mi az indokod erre? Miben lenne jobb? Mert itt megint annyit látok, hogy biztos jobb lenne. Na de miért, mi erre a biztosíték?
2021. máj. 16. 19:13
 5/29 anonim ***** válasza:
69%
Jobbik aki balra igazodik? Buko!!!
2021. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

"Számomra az nem érv, hogy (lopás"

Aztán miért nem?

Szerinted az oké, hogy ellopják a pénzedet?


"Hanem konkrétan egy olyan dolog amit úgy gondoltok, hogyha az ellenzékből bárki jutna abba a székbe jobban csinálna"

Pl. Európai ügyészségbe belépés, így nem lehetne annyi EU-s pénzt ellopni. Ha háromezermilliárd forint Mészáros és Mészáros helyett a magyar emberek zsebében landol, annyival is beljebb vagyunk. A Fidesz erősen ellenzi a belépést, az ellenzék egyöntetűen támogatja. Csak egy példa a sokból.


"akárhányszor kérdeztem meg ismerőst is erről, senki nem tudott egy értelmes érvet felhozni"

Esetleg csípőből elutasítottál minden érvet? A Fidesznél ez a módi.

Pl.

F: Mondj egy érvet!

E: Itt van, érv 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

F: Ezek mind hülyeségek mert én azt mondtam, meg az M1 is azt mondta. Szóval nincs egyetlen érved se!!!!!

2021. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Számomra az nem érv igen, hogy az ellenzék támogatja, hisz nem 1-2 olyan dolog volt minden kormánynál amit beigértek és semmi nem lett belőle. Nem, én arra céloztam, hogy az érvük vagy nem is létezett, vagy nyögvenyelt volt. Mi a biztosíték arra, hogy az ellenzékből nem lopnák jobban a közpénzt? Hisz mindenki azért pályázik szinte arra a székre, hogy pénze legyen, ezt ezért nem tekintem érvnek. Nem nézek TV-t se kormánypárti médiát, se ellenzéki médiát. Amit én mondok, azt befolyástság nélkül mondom mindig. TV-t szerintem 10 éve néztem utoljára. De azért tegyük azt is az EU-s pénzlopáshoz, hogy ha még emlékszel a Gyurcsány kormány idején annyira suták voltak, hogy az EU-s pénzeket fel sem tudták venni, mert nem tudtak írni egy normális pályázatot sem. Tegyük fel akkoriban fel volt véve a 30-40%-a most meg 95% felett ki van használva az a pénz. Ez csak egy példa volt, de nem a Gyurcsányozást akartam előtérbe helyezni, csak egy közeli példa, hogy lásd mennyire suták is voltak. Szóval még lopni se tudtak jól :D
2021. máj. 16. 19:37
 8/29 A kérdező kommentje:
Én azt látom, hogy a lopások mellett valahogy épülnek a dolgok. Hozok fel egy példát mellettem az elmúlt 2-3 évben körülbelül 10-20 dolgot újítottak fel/építettek meg mindet EU-s támogatásból. Annak ha ellopják már csak a felét is csináltak valamit nem? De egyébként szerintem, ha én vagy te ülnénk ott gondolom te sem puritán módon élnél, szóval ászentek se legyünk.
2021. máj. 16. 19:40
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

2-es vagyok. Nem értem miért kellett lepontozni a véleményemet, pontosan a kérdésre válaszoltam.

Én is elfogadom, ha valaki fidesz szavazó, ez mindenkinek a maga dolga.

2021. máj. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Engem az is nagyon zavar, hogy megengedik a határontúli magyaroknak a szavazást (felvidéki vagyok), ők nem Magyarországon élnek, és sajnos csak M1-et és Kossuthot és hasonlókat néznek, hallgatnak.
2021. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!