Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sértve érzitek magatokat,...

Sértve érzitek magatokat, amiért a Fidesz a nyelvtudással támadja Karácsonyt?

Figyelt kérdés
Az előző választáson a Fideszre szavaztam, de most nagyot csalódtam bennük. Én sem tudok angolul, sőt doktor sem vagyok, de engem nagyon sért, hogy ezek által próbálnak értékelni egy embert.

2021. máj. 17. 14:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem az embert próbálják értékelni, hanem a szakmai rátermettséget. Abban a fideszesek is meg az ellenzékiek is nagy többségben egyetértenek, hogy egy vezető politikustól minimális elvárás a tárgyalóképes angol nyelvtudás. Igazából több nyelvet illene folyékonyan beszélniük.
2021. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen mindegy hogy melyik párttal szimpatizalunk.


De szerintem minimum elvárható lenne legalabb egy idegen nyelv felsofoku ismerete minden miniszternek, fopolgarmesternek, ogy kepviselonek. Alpaveto muveltseg resze.


Valahol vicces hogy a diplomahoz bekeidoben kötelező, de ahhoz hogy az orszag eleterol szavazz es donts, ahhoz meg nem. Egy sima erettsegivel is lehet ogy kepviselo valaki. Nevetseges.

2021. máj. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
#5 én nem voltam még Angliában, nyelvvizsgám sincs, ahogy egy mai átlagos 80-as években, vagy később született embernek, még is mindenki jobban tud angolull mint a felcsúti KISZ titkár, aki állítólag ott tanult :)
2021. máj. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..



Micsoda csoda, hogy épp fél órával utána írta ki valaki, és semmi összefüggés sincs aközött, hogy asszem 4-es szinten pont fél órának kell két kérdés közt eltelnie :D

2021. máj. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

Apám kiválóság a szakmájában, gyakorlatilag ismerik egymást a szakterületén olyan kevesen vannak. Nyelveket viszont nem beszél, még oroszul tanult annak idején az iskolában. Amikor külföldiekkel kellett tárgyalnia, akkor kapott tolmácsot. Ez nem kissebbíti a szakmai tudásának az értékét.

A politikusokról is úgy gondolom, hogy nem a nyelvérzékétől, nyelvtudásától függ, hogy mennyire ért ahhoz, amit csinál. Van olyan pozícióban, hogy kapjon tolmácsot, ha kell, akkor meg mit számít?

2021. máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
39%

Alapveto muveltseg resze. Igen is legyen meg egy nívó, egy szint a Parlamentben.


Edesapad nem masik 9,8millio ember jovojerol dont, nem o kezeli az orszag vagyonat.


Hiszem, hogy magasabban kvalifikalt emberekkel jobban lehet fejlodni.

2021. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
79%
"Edesapad nem masik 9,8millio ember jovojerol dont, nem o kezeli az orszag vagyonat." - Nem, csak éppen van olyan szabadalma, amit milliók használnak. ;-)
2021. máj. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
#16 kéne egy szint bizony, de ilyen orbán szerű cinikus bunkó dönt 9,8 millió ember jövőjéről, aki felöltözni se tud, és angol szövege is erős szekunder szégyenérzetet generál, mert nem elég hogy nem tud angolul, nagy önbizalommal, és arccal nem tud.
2021. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
44%

18as. Te most azt hiszed en csak Karacsonyt tamadom ezzel a nyelvtudas hiannyal, pedig ez nincs igy. Ugyanugy van kormanyparti oldalon is aki nem tud egy nyelvet sem a magyaron kivul. Ugyanolyan szegyennek gondolom.


Aki egy ország eleteben vezeto szerepet akar ellatni annak szegyen hogy egy elet alatt nem tudott legalabb angolul megtanulni.


Nyilvan egy badogosnak, burkolonak nem szukseges a nyelvtudas itthon, de nem is ok terjesztenek be torvenyjavaslatokat es dontenek adocsokkentesrol vagy novelesrol, targyalnak kulfoldi delegaciokkal, befektetokkel.

2021. máj. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

#19

A tárgyalások mindig tolmácsokkal zajlanak, függetlenül a vezetők nyelvtudásától.

2021. máj. 17. 18:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!