Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, miért jó Budapestnek egy kínai egyetem?

Figyelt kérdés
Szeretném megérteni, hátha csak ez az oka, hogy idegenkedem az ötlettől.
2021. máj. 17. 15:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%

Én sem támogatom annyira a dolgot, hiszen egyértelmű hogy a Fidesz kiárusította Magyarország teljes államkasszáját Kínának, vagyis a kínai államnak...

És kettősmércét alkalmazott.

Nyugati elit egyetem nem jöhetett ide normálisan...


Viszont azért a Fudan az tényleg egy nagyon jó egyetem, ezt kár is vitatni.

23. például kémiából a világon, a legjobb magyar egyetem ez ELTE csak 400.


Szóval azért van jó oldala is, de a módja az egésznek ahogy az emberek akarata ellenére, az Ő pénzükből idepaterolják azt az egyetemet, vérlázító, valóban...

2021. máj. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
50%

11

Az, hogy melyik egyetem hanyadik, az CSAK a lobbitevékenységen és a belefektetett PÉNZtől függ. SEMMI MÁSTÓL.

2021. máj. 25. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

#12. Ez rohadtul nem igaz...

Majd azután mondd ezt, miután Te is megjártál 2 magyar egyetemet és 2 olyan “elit” egyetemet ami többszáz helyezéssel feljebb van!

2021. máj. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

13

13 Ezek szerint kipróbáltad.


De arra azért gondolnod kell, hogy egy -azaz 1- ember nem tud csak néhány képzést és továbbképzést végigcsinálni, a többire marad a leírt követelmények és összehasonlítások módszere.


Az, hogy melyik egyetem milyen hátteret tud adni a kutatásainak, az bizony a PÉNZ függvénye, anélkül a legbölcsebb kutatóknak is lehetetlen addig elérhetetlen adatokat nyerni. Pl.

2021. máj. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%

azért jó amiért a kínai vasút

a fideszesek 100 mrdket keresnek rajta

és nem nekik kell majd visszafizetni

2021. jún. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Mert jó üzlet.

Az állam több mint a dupláját nyeri meg adóban, mint amennyi támogatást ad hozzá, tehát üzleti szempontból egyáltalán nem rossz. (100 mrd ft. a magyar államtól + 450 mrd a kínaiak kölcsöne, amit majd a tandíjakból fizet vissza az alapítvány az csak a felépítés ÁFÁjában több bevételt jelent, mint a beletett pénz, a többi adóról nem is beszélve.) Hosszú távon pedig még a fizetős külföldi egyetemisták is fognak pénzt hozni nem csak az egyetemnek, hanem sok magyar vállalkozásnak is.

2021. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

16

Az iskola -semmilyen szinten- NEM ÜZLET.


Amit elad, az szellemi termék, ami szaporodik magától, terjed, ellentétben a konkrét termékekkel.


Még mindig keresztény ország vagyunk, nem? Nem váltunk még Kufárland-dé, igaz?

2021. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves 16-os, köszi a választ, ami tegyük fel, fedi a valóságot.


De nem kéne a FIDESZnek felnőttnek nézni a választópolgárait és ezt levezetni, elmagyarázni?

2021. jún. 7. 14:35
 19/19 anonim ***** válasza:

18

A kormányszóvivő Gulyás tegnap azt nyilatkozta, hogy másfél éven belül nem lesznek be- vagy kimutatható tervek, amikről beszélni lehetne...


A Horváth Levente meg tavaly olyasmit mondott, hogy 23-a már kész is lesz, be is indul. És ő csak tudja, a felesége a vezetője a Fudan Rt-nek.

2021. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!