Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért Magyarország ajándékoz...

Miért Magyarország ajándékoz 500 milliárdot a 130-szor akkora Kínának?

Figyelt kérdés
Miért nekünk kell állni egy kínai egyetem hazai kampuszát? Ennyire gyengék a kínaiak, vagy csak szimplán hazaáruló a kormány?

2021. máj. 17. 18:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Viszont az ember akkor fektet be, ha úgy spekulál, hogy nyeresége lesz a befektetésből. A Fudan esetében inkább az a valószínű, hogy nem fog megtérülni a befektetés, tehát hiba megtenni.
2021. máj. 17. 19:44
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

#5

Egyrészt ahogy bármelyik egyetem. Maga az intézmény is rengeteg munka- és kutatási lehetőséget kínálhat hosszútávon, plusz folyamatos frissen végzett szakembereket, és a hallgatókra épülő szolgáltatási szektorban is rengeteg plusz lehetőséget jelent egy egyetem. Egy egyetem az egyik legbiztosabb hosszú távú és folyamatos haszonnal megtérülő befektetés egy országnak.

Emellett mivel kínai egyetemről van szó, pluszban a két ország közötti kapcsolat erősítését is szolgálja az egész.

2021. máj. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Korrupt politikusokról én már hallottam diákként is, de korrupt egysejtűekről vagy jelen esetben sejtmag nélküliekről még nem.
2021. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Arról volt szó, hogy "kínai ÁLLAMI egyetem" lenne, nem? Most meg már arról, hogy "alapítványi" egyetem lenne, de kiknek a kezében?


A másik, hogy miért PONT Pesten kell akkor is lennie. Ha már +1 egyetem, és BEFEKTETÉS, akkor legyen valahol a világ végén, hogy ne onnan vegye el a helyet és bevételt, ahogy amúgy is sokkal több van, mint másutt.

Legyen mondjuk Bodrogkeresztúron vagy Somogyszentistvánban.


Nekem nagyon nem tetszik ez a "két ország közötti kapcsolat megerősítése" szlogen. Olyan, mint az éljen a megbonthatatlan szovjet-magyar barátság, amikor meg voltunk szállva. NINCS szükség többre-másra, mint KISZÁMÍTHATÓ és KÖLCSÖNÖS minőségi kereskedelmi kapcsolatokra.

2021. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
77%
#12-13 ti komolyan birkák vagytok😂😂😂 Úristen Magyarország, mi a frász van veled?
2021. máj. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!