Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karácsony miért indul az...

Karácsony miért indul az előválasztáson?

Figyelt kérdés

- Már korábban sem akart miniszterelnök-jelölt lenni.

- Elvben Budapestnek sem jó, ha a ciklusa közepén vezetőt vált.

- Ha nyeri az előválasztást és utána bukik, akkor vesztesként teljesen támadható lesz. De a fővárost akkor is elveszíthetik, ha nyerne.

- Főpolgármesterként sokkal kisebb a felelőssége.


Zuglóból előre kellett menekülnie, tehát nem igazán volt veszíteni valója a főpolgármesteri próbálkozással. Az 1%-os párjával nincs valós társadalmi támogatottsága sem. Ha az előválasztáson beáll mögé az MSZP, akkor is bőven kevesebb támogatója lesz, mint bármely másik ballib jelöltnek.


Két szempontot látok a jelöltéségben:

1. Begyújti a nem Dobrevre adott szavazatokat, ezáltal gyengíti a jobbikos és momentumos jelölt eredményét. Dobrevre ugyanaz igaz, mint Gyurcsányra: Nagy az elutasítottsága. Tehát ballib oldalon is lesznek olyanok, akik úgy állnak hozzá, hogy bárki másra szavaznának, csak rá nem. Ezeknek a szavazatoknak egy részét Karácsony be tudja gyűjteni, ezzel is segítve Dobrevet.


2. Azért kell indulnia, hogy legyen kit megvernie Dobrevnek. Karácsony az egyetlen a jelöltek közül, aki elmondatja magáról, hogy nyert egy választást. Az előválsztásnak eleve az a szerepe, hogy egy győztes tudjok kiállítani a valódi választásra. De Fegyőrt és Jakabot legyőzni nem nagy dolog. Karácsony a DK nélkül esélytelen és nyilvánvaló, hogy nem őt fogják támogatni. Olyan, mint a jónevű, de már kiöregedett boxoló, akinek azért szerveznek meccset, hogy ott levágják.


+ Ha második lenne az előválasztáson Dobrev mögött, az is egy erős üzenet lenne a többi ballib pártnak.



2021. máj. 17. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Mermegmondtákneki.
2021. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Mert Gyurcsány a főnöke ezt parancsolta neki. Most csak Budapesten báb, de az ország élén akarják látni, többet tudnak lopni országos szinten mint csak Budapestről
2021. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
Gyurcsány kinek nem fõnöke?
2021. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Kláraconor még felveteti a papucsot vele.
2021. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Azért indult el, hogy a lejáratókampány fókuszába ő kerüljön, ne Gyurcsányné.

Vagy visszalép majd, vagy majd úgy intézik, hogy veszítsen.

2021. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5!


Igen, ez már nem akartam írni, mert túl hosszú lett volna.

Fegyőr nemrég kivégezte magát, Jakab eléggé egysíkú. Kellett valaki, akivel el lehet terleni a figyelmet.

2021. máj. 17. 20:44
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Vekengjetek csak nyugodtan, fideszbirkák, vekengjetek csak :) Vicces látni a nonstop fetrengéseteket, amit napi 20 egy kaptafára írt kérdés formájában fejeztek ki.


Remélem még bírjátok a stresszt, hogy főni lehet, hogy szarban van! Még egy év mire be is bizonyosodik ez :)

2021. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Visíts konda,visíts,zörgetik a vájút!
2021. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7!


Ahhoz képest, hogy nagy arccal fideszbirkázol, semmi értelmeset nem sikerült írnod. Ebből csak az jött le, hogy nincs egyetlen saját gondolatod sem.


Leírtam, hogy szerintem miért nincs valódi oka Karácsonynak indulnia és azt is leírtam, hogy ballib koalíció sem nyerne semmit Karácsony győzelmével.


Nem írtam semmit Karácsony eddig főpolgármesteri tevékenységéről és Dobrev eddigi politikai pályafutásáról sem. Nem írtam arról sem, hogy mit képviselnel és hitelesek-e számomra. Mert nem az érdekel, hogy kinek kicsoda szimpatikus, hanem látja-e valaki Karácsony jelölésében a győzelmi szándékot.


Nem politkai, hanem taktikai szereplőnek látom, ezért nem is foglalkoztam a politikai részével. Neked ez nem tűnt fel. Sajnos a hozzád hasonlók miatt nem lehet itt értelmes vitát folytatni, mert ha úgy érzed (érzitek), hogy valaki nem isteníti az oldalatokat, akkor arra azonnal jön végső érvetek: A másik fideszbirka.

2021. máj. 17. 21:30
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Egyértelmű: Gyurcsánynak két jelölt kell Dobrev Klára asszony és Karácsony. Biztosra akar menni. Jakabnak így lőttek, Fekete Győr eleve esélytelen volt...Márki Zay pedig nem nagyon számíthat a pesti libsik szavazatára.

Persze Fletó nem meri megmérettetni magát! Vajon miért nem...de két jelöltje lesz... ennyi!!

2021. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!