Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki tervezi Fidesz szavazóként,...

Ki tervezi Fidesz szavazóként, hogy részt vesz az ellenzéki előválasztáson??

Figyelt kérdés

Azt gondolom, hogy nekünk ugyan annyit ér a választójogunk. Nekünk is jogunk van véleményt mondani az ellenzéki jelöltekről, mint ahogy a parlamenti választáson az ellenzékieknek a Fidesz jelöltjeiről.

Az, hogy ők behúznak előtte még egy előválasztást ebből a szempontból semmit sem jelent. Ők akarták, hát legyen! Menjünk minél többen szavazni, pl Fekete Győrre.

Várom a véleményeket, elsősorban a Fidesz szavazóktól, de természetesen az ellenzéki szidalmak is jöhetnek.


2021. máj. 19. 08:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
15%

"Kis vita lesz arról, hogy..."

Jogod van, morális alapod nincs. És mivel itt nincs, és nem is lehet, olyasfajta kontroll, mint egy hivatalos választáson, a te erkölcsi értékrendedre van bízva, hogy miként viszonyoulsz a demokráciához. Bár tekintve a gazdád hozzáállását, nem vagyok meglepve sem a kérdésen, sem a válaszokon.


"A jövendő miniszterelnök személyében..."

Kérlek olvasd újra az első néhány hozzászólást, ahol a nertársaid azon értekeznek, kire is kellene leadni a voksot, akivel a legkönnyebb megtorpedózni a valódi választást.

2021. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"Ahogy azt sem, hogy nem szavazok cigány önkormányzat listájára, sem a svábok listájára."

A cigány képviselő a cigány közösségért dolgozik majd, a sváb képviselő a sváb közösségért, egy miniszterelnök pedig minden magyar állampolgárért. Ezért van hozzá mindenkinek köze, akár szimpatizál az ellenzékkel, akár nem.

"Ez pedig az ellenzéki szavazóknak."

Nem csak az ellenzéki szavazóknak szól.

"Vagy esetleg úgy gondolod, van olyan jelölt az előválasztáson, akinek a győzelme esetén nem a fideszre szavazol?"

Lényegtelen. Mi arról beszélünk, hogy demokratikus-e, ha fideszes szavaz az előválasztáson. Ebből a szempontból az már csak részletkérdés, hogy kinek a befutása esetén kire szavaz.

2021. máj. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

350-450ezer résztvevőre számítanak.

Már csak azért is elmegyek,ahogy ne fúljon már érdektelenségbe.

2021. máj. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
62%

"A cigány képviselő a cigány közösségért dolgozik..."

Igen, erre lesznek majd a hivatalos választások. Nem az előválaaztás során dől el ki lesz a miniszterelnök. Vagy ennyire biztos vagy az ellenzék győzelmében? Mert ebben az esetben persze, menj el.


"Nem csak az ellenzéki szavazóknak szól."

Dehogynem. Arról szól, ki induljon orbán ellen a miniszterelnöki székért ellenzéki oldalról. És a fent olvasható válaszok közül világosan látszik, hogy fidesz oldalról a cél a demokrácia megfúrása.


"Lényegtelen"

Nem az, ez adhat morális alapot arra, hogy elmenj.


"Mi arról beszélünk, hogy demokratikus-e..."

Az szomorú. Ugyanis ezek szerint nem érted, mit jelent a demokrácia. Csak szólok, ez nem választás, hanem előválasztás...

2021. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nem az előválaaztás során dől el ki lesz a miniszterelnök. Vagy ennyire biztos vagy az ellenzék győzelmében? Mert ebben az esetben persze, menj el."

Most azon gondolkodom, hogy tényleg ennyire nehéz-e felfogni, miért érint mindenkit az előválasztás, vagy csak görcsösen ragaszkodsz a tévedésedhez. Szerinted nincs benne a pakliban, hogy bukik a kormány? Mert szerintem igen. És igenis fontos számomra (is), hogy egy esetleges kormányváltás után ki lesz a miniszterelnök, mivel én is meg te is az ő kormányzása alatt fogunk élni minimum 4 kerek esztendőn át ebben az esetben. Szerintem inkább az az antidemokratikus gondolkodás, amit te folytatsz.

"És a fent olvasható válaszok közül világosan látszik, hogy fidesz oldalról a cél a demokrácia megfúrása."

Még mindig nem tudtál egyetlen épkézláb érvet sem felhozni amellett, hogy mégis mitől lenne ez "megfúrt demokrácia". A fideszeseknek sem mindegy, hogy ki irányítja majd az országot, ha esetleg kormányváltás lesz. Megfúrt demokráciának én inkább azt nevezném, ahol politikai szimpatizáció miatt tiltanak el embereket egy előválasztáson a szavazati joguktól.

"Nem az, ez adhat morális alapot arra, hogy elmenj."

Morális alapot?? A morális alap az, hogy felelősségérzetem van a hazám és az utódaim jövőjét illetően. Az nem morális alap, hogy ha a Karácsony nyer, akkor ide voksolok, ha meg a Dobrev, akkor oda.

"Ugyanis ezek szerint nem érted, mit jelent a demokrácia."

Mondja ezt nekem egy olyan ember, aki politikai szimpatizációhoz kötné a szavazati jogot az előválasztáson... Értsd már meg, hogy ez nem csak egy ellenzéki kérdés! Nem az lesz, hogy az ellenzék válasz egy me-t és vele kiköltöznek egy lakatlan szigetre. Ebben az esetben tényleg nem lenne beleszólása a fideszszavazóknak, hogy kit választanak. De ugyanabban az országban élünk, és ha kormányváltás lesz '22-ben, akkor az a me a fideszszavazóknak is ugyanúgy miniszterelnöke lesz, és a fideszszavazók is ugyanúgy az ő kormányzása alatt fognak élni, mint mindenki más. Ezt ennél érthetőbben nem tudom elmagyarázni. Ha ezek után sem érted, azon csak mosolyogni tudok.

2021. máj. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

#6, öreg vagyok, Kun Béláék vették félholtra a nyagyapámat, Rákosi idején osztályellenség lett.

Apám meg a vegyész doktori képzését cserélte gyógyszergyári segédmunkásra, de még én is "egyéb" származásúként toltam végig az egyetemet.


Nincs az az apró fűszál, amit ne tennék keresztbe nektek.

Ha hörcsögöd van, azt is megmérgezem, szegényt, hogy neked ne legyen!

Gyerekre meg gondolni se merjél!

2021. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
31%

#25 mint azt említettem, amennyiben nem az ellenzéki miniszterelnök jelölt széttrollkodása a cél, akkor teljesen jogos és helyénvaló, hogy részt vegyél rajta. De (de utálom ismételni magamat...) a fenti hozzászólók a demokráciát akarják megfúrni azzal, hogy a legellentmondásosabb vagy legtámadhatóbb jelöltet támogatják. Ha szerinted ez rendben van, tényleg nincs miről beszélnünk.


#26 gratulálok. Ez valami Stockholm szindróma? Csak mert arra a rendszerre inkább orbánék hajaznak. Mitöbb a volt mszmp nagy része ma fideszes. Csak szólok.

2021. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Én Fideszes szavazó vagyok és szerintem részt fogok venni az ellenzéki választáson, mert azt gondolom, hogy, ha elveszítenénk a választást, akkor legalább van lehetőségem, szavazni arra, hogy az ellenzéken belül kit látnék szívesen képviselőként ès miniszterelnökként ès ezt próbálom pozitívumként felfogni.


Azt viszont gyerekesnek tartom a fideszesektől, hogy csak azért mennek el, hogy az úgymond legéletképtelenebbre szavazzanak, hogy ezzel rontsák az ellenzék esélyeit.

2021. jún. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!