Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lesz 2022-ben a szavazáson?

Mi lesz 2022-ben a szavazáson?

Figyelt kérdés
Nem értek ezekhez annyira viszont azt remélem hogy a fidesz le lesz váltva. Szóval 2022-ben a Fidesz és az Ellenzék fog “harcolni”? Az Ellenzékbe kik tartoznak bele, és ha ők nyernének ki lenne a miniszterelnök? Továbbá azt is írjátok le hogy kire van több esély, úgy hallottam hogy az ellenzék előrébb jár

2021. máj. 19. 20:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
A nép fideszmentesíti a magyar hazát.
2021. máj. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
Orbán Viktor győzni fog!
2021. máj. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%

Előválasztás ősszel és kiderül ki lesz a jelölt(nagy valószínűséggel Dobrev Klára).

Utána 1v1-ben megmérkőznek a fidesszel jövőre, szerintem a 2/3-t bukni is fogja a kormány.

Ellenzék egy listán indul, összefogás néven:DK, Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd.

Elkezdték a "kampányolást", egyiknek sincs értelmes programja egy oldalon Soros/Migráns/Brüsszel/Gyurcsány(Karácsony), másik oldalon szám lesz kérve a kormány/EU-s bérek/EU-s nyugdíj stb.

Szóval bármi lesz a nép csak veszíteni fog az a gond.

2/3 egyik esetén sem lenne jó, ennek kéne megszűnnie jövőre és utána már lehetne valami jobb választás.

2021. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 mindentudó99 ***** válasza:
63%
Az fog nyerni aki több szavazatot kap
2021. máj. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
44%

Az ellenzéki összefogásban 6 párt van, DK, Jobbik, Momentum, MSZP-Párbeszéd, LMP. Nagyjából a támogatottságuk sorrendjében írtam le. Az MSZP és a Párbeszéd koalícióban vannak, úgyhogy ők tulajdonképpen egynek számítanak.

A Fidesz mindig tarol a választásokon, mert az ellenzéki szavazatok 6 felé darabolódnak, bár, hogy az MSZP-re kik szavaznak a mai napig, az rejtély.

Az ellenzékiek emiatt összefogtak, és minden körzetben egy jelölten indítanak, hogy ne legyen ez a darabolódás. Ugyanúgy egy, közös miniszterelnököt fognak indítani, akinek a kiléte az ellenzéki előválasztásokon fog eldőlni. A DK jelöltje Dobrev Klára (Gyurcsány felesége), a Jobbiké Jakab Péter, az MSZP-Párbeszédé Karácsony Gergely (jelenleg főpolgármester), a Momentumé Fekete-Győr András.

Az esélyek kiélezettek, szoros kűzdelem várható, de ez nyilván függ az ellenzéki miniszterelnök-jelölt kilététől is. Valószínűbb, hogy Fidesz fog nyerni.


Ezenfelül még van 3 ellenzéki párt, amiről érdemes említést tenni, de ők nem részei az Összefogásnak. A Mi Hazánk (ők a Jobbikból váltak ki, és nemzetiek, egyesek szerint nácik, de ez demagógia), a Kétfarkú Kutyapárt (ők amolyan viccpárt), és a Táncsics Radikális Balpárt (ők a nagy esélyesek 2026-ban, ha az Összefogás elbukik)

2021. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Nekem van egy olyan megérzésem, hogy az ellenzék végül két táborra fog szakadni, főleg ha pl. Dobrev Klára nyerné az előválasztást. A választás végeredménye szempontjából szerintem Fidesz győzelem várható, kétharmad nélkül, 110 körüli képviselővel. Hogy ezt elkerüljük, vidéken is szükség lenne ellenzéki aktivitásra.
2021. máj. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%

#6.Ezt nem tehetik meg mert 72 egyéni jelölt kell 1 listához.

Megcsinálták volna csak a Fidesz közben reformálta a szavazást kénye-kedve szerint...

2021. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
6%
Szavazásss!
2021. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
#7 igen, ezt olvastam, én azt tippelem, hogy még a hivatalos jelöltválasztás előtt, az előválasztást követően szakadnak két táborra és akkor még tudnak indítani elég embert.
2021. máj. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

#9.Az biztos hogy van köztük ellentét és rivalizálás.

Leginkább Dobrev és Karácsony között érezhető hogy ha bármelyikük nyer simán benne van az hogy szétesik az egész.

Bár hozzáteszem az is csoda hogy eddig húzták, ennyi ellentétes nézet/gondolatmenet nem hiszem hogy megmarad 1 koalíción belül úgy hogy mindenki hasonló arányban akar "uralkodni".

2021. máj. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!