Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A progresszív balos zsidók...

A progresszív balos zsidók miért ellenzik ennyire a jobboldalt?

Figyelt kérdés

Én sem vagyok Fideszes, a politikai identitásomat a józan ész keretei szabják meg, nem a bal-jobb felosztás vagy a kultúrharc. Azonban feltűnt, hogy azok a balos (szinte már marxista) körök, amelyekben a tanszékem mozog, tele van zsidó Fidesz-ellenes értelmiségivel. Lehetséges, hogy a belvárosi társasházuk olvasószobájából, biztos anyagi háttérrel könnyebb belegondolniuk az élet mélyebb dolgaiba, mint a vidéken élő konzervatív munkásoknak? Vagy az értelmiségi zsidó jó dolgában nem tud mit csinálni, és az édesanyja/nagyanyja traumája miatt ő is végtelenül traumatizált és a komplexusait épp a kormányra vetíti ki, mivel állandóan azt érzi, hogy elnyomják? A munkás pedig reálisan látja az élet helyzeteit, tud felelősséget vállalni, és nem akar állandóan áldozat lenni?


Biztos van a kettő között is valami, de a tanszéken már évek óta az megy, hogy a Fidesz így, a Fidesz úgy, igazából tökmindegy mit szidnak, csak jobboldali legyen, ők pedig áldozatok. A fiatal diákok pedig ebben a szellemiségben szocializálódnak, de fingjuk sincs a dolgok lényegéről, legalábbis képtelen a perifériáról szemlélni, mert XY szaktekintély ezt mondta, akkor biztos úgy is van.


2021. máj. 21. 14:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg a csaladfájukat!

Kun Béla, Lukács György, Apró Antal meg az egész AVH

2021. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
3 tudod a baloldal iság az egyenlőséget jelenti, nem mi vagyunk antiszemiták,hanem a szélsőjobb. Én liberálisként pl az izraeli munkáspártot
2023. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Te meg antiszemita vág, kérdező. Utolsó viltam
2023. aug. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!