Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik olyan, hogy Hunszkita...

Létezik olyan, hogy Hunszkita nép? A magyar nemzet tényleg ennek a népcsaládnak a tagja? Rengeteg ilyen elmélet kering és én csak ámulok, de igazán meggyőző bizonyítékot nem olvastam. Hasonlóan olyan elmélet is van, hogy a magyarok türkök.

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint a hun rokonságra sincs tudományos bizonyíték. Vagy tévedek?Aztán, olyan elméletek is vannak,hogy Jézus magyar volt, de erre sem tudok bizonyítékot. Nincs ezekben a dolgokban zavar?

2021. máj. 21. 20:49
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
37%
Valahol olvastam, hogy a magyarok másik nyelve, de ha ez eltűnt, miért maradtak meg a XVI. századi bolgár-török földrajzi nevek?
2021. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
51. Miért ne maradtak volna meg? A Balaton is szláv név, mégsem kellett hozzá szlávul beszélni, hogy így hívják.
2021. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
Fehér Hunok? Hun Budhisták? "A fehér hunok, hasonlóan a szkítákhoz, az évszázadok során hatalmas, gazdag műveltségű birodalmat hoztak létre észak-nyugat Indiában.Mai leszármazottaik a rádzsputok (Királyi Pásztorok) büszke harcos pásztornépe, akik a mai Radzsasztánban és Pandzsábban élnek. Más leszármazottaik a mai Afganisztán és Pakisztán északi elzárt völgyeiben élő népek, akik egészen a 20. század elejéig megőrizték függetlenségüket." "A szkíták és a hunok buddhista műveltségét Belső ázsiában egyik utódnépük, az ujgurok folytatták tovább magas szinten, majd pedig a mongolok akik szintén a hunok leszármazottainak tartják magukat – vették át immáron a tibetiek közvetítésével, és tartják fenn, mind a mai napig." [link]
2021. jún. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
Ujgurokat meg a kinaiak teljesen az uralmuk alá hajtják.
2021. jún. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!