Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzéki szavazók! Ha 2022-be...

Ellenzéki szavazók! Ha 2022-ben leváltják a Fideszt, elképzelhetőnek tartjátok, hogy 2-3 kormányzási ciklus múlva megenyhültök, és adtok a Fidesznek még egy esélyt?

Figyelt kérdés
Tudnak-e változni a rosszfiúk, elfelejtenétek-e azt a sok rosszat, aminek okozói voltak 3 ciklus alatt?

2021. máj. 27. 07:48
1 2
 11/18 hypno ***** válasza:
46%

Egy 8-12 évet ellenzékben töltő fidesz már nem ugyanaz lenne, mint a mostani bolsevik formáció...már ha egyáltalán túlélne az a párt. Még az is lehet, hogy a virtuális keresztény párt is megpróbálna valódi párttá válni


Szóval sok minden múlna azon, hogy merre indulnának el és kik reprezentálnák a pártot.

De igen, el tudom képzelni, hogy újra esélyt kapjanak. A politikában bármi lehet.

2021. máj. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, szóval arra vagy kíváncsi, hogy 8-12 év után vissza lehetne-e tapsolni a Fideszt?

Szerintem nem: lesz, aki még akkorra sem szabadul, meg aztán ne legyen büntetett előéletű képviselő senki! Így a Fidesz kiesett.

Orbán akkorra már úgysem lesz tartósan Magyarországon...

2021. máj. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni. Egy ilyen teoretikus esetben legkésőbb a második elvesztett választás után csak megindulna valami a Fideszben. Legyen ez generációváltás, tisztújítás, pártszakadás, stb a lényeg, hogy már nagyrészt más arcok lennének a párt élén. Lehet, hogy más lenne a párt is és csak a neve maradna. Nem tudhatjuk, bárcsak kiderülne.

Ha arra megy ki a kérdés, hogy "bezzeg gyucsányra meg leszavaztok újra!", akkor a válaszom az, hogy nem. Nem Gyurcsányt szavazzák vissza az emberek. Lehet, hogy ott van, jobb lenne, ha nem lenne, de ha győz is az ellenzék, ez akkor sem a 2006-os Gyurcsány vezette MSZP kormány lesz. Gyurcsány csak egy sokpárti koalíció egyik nem jelentős, de a győzelem szempontjából megkerülhetetlen pártjának a vezére. Szóval, ilyen szempontból az lenne a reális összehasonlítás, ha az lenne a kérdés, hogy egy 10 %-osra összement Fideszt egy koalíciós kormányban megtűrnénk-e 2-3 ciklus múlva, ha kormányváltást akarnánk. Erre a válaszom az, hogy valószínűleg igen.

2021. máj. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

"fidesznek esélyt? Nagyon remélem,hogy 22-ben végleg,örökre eltakarodnak"

Ugyanezt mondtátok 2006-tól 2010-ig balosékra. Lám, most meg rohantok rájuk szavazni, holott maga az ellenzéki képviselő írja ki a Facebook-oldalára, hogy aki mögött ott áll Gyurcsány, az nyer, aki mögött meg nem áll, az biztosan veszít.

2021. máj. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni mi lesz még.Egyelőre viszont az biztos,hogy a Fidesz elég rendesen leszerepelt.
2021. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és szavazatokat.

A döntő többség elutasító 12 év után is.

Itt van hát a válasz az értetlenkedők számára, hogy miért van gyurcsányozás 12 év után.

2021. máj. 27. 21:37
 17/18 anonim ***** válasza:
60%
Kerdezo, en ugyan arra szavaztam, hogy nem, de igazabol egy part osszetetele sokat valtozhat 10 ev alatt. Egy ugyanilyen osszetetelu Fidesznek nem szavaznek tobbet bizalmat, a lehet pedig a valtozas milyensegetol fugg. Ha lett volna egy talan lehetoseg, azt valasztom. En azert mondok most nemet, mert Fidesz szavazokent nalam betelt a pohar, kevesbe lennek "merges", ha nem nekik adtam volna a szavazatomat. A kitarto Gyurcsanyozast ugyanakkor en sem ertem es kontraproduktivnak tartom. Engem nem ez tartott a Fidesz mellett es nem fog eltantoritani attol sem, hogy az ellenzekre szavazzak, ha ugy latom majd jonak.
2021. máj. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#17

Szerintem a Gyurcsányozás nagyon is helyén van, a legerősebb ellenzéki párt elnökéről beszélünk, aki már megmutatta, hogy mit tud.

Megkérdezhetem, hogy mivel telt be a pohár?

2021. máj. 30. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!