Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki ért a marketing pszichológ...

Aki ért a marketing pszichológiához! Ha az oltás egy jelképes összegbe kerülne (pl. 1.000 ft), akkor vajon többen vagy kevesebben élnének vele?

Figyelt kérdés
Jelenleg "jár" az oltás, és a politikusok és orvosok könyörögnek az embereknek, hogy éljenek vele. Ha ez nem járna teljesen ingyen, akkor vonzóbbnak találnák az emberek?
2021. máj. 28. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Az influenza oltás fizetős volt a többségnek a covid előtt, a veszélyeztetett csoportok ingyen kaphatták, de nem is volt nagy járvány. A covid miatt ingyenessé tették. Ha a covid elcsitul, mindkét oltás fizetős lehet, és csak a veszélyeztetettek számára lesz ingyenes.
2021. máj. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Még az oltások megkezdése előtt fölmerült bennem, hogy el kéne kérni az önköltségi árát, kb. 10e Ft-ot. Ui. ami ingyen van, azt nem becsülik meg az emberek. Nevetséges, hogy sokan húzogatják a szájukat, hogy milyen mellékhatása lesz 50 év múlva rájuk, meg válogatnak, mint a piacon az almák között, hogy kínai nem jó, csak a Pfizer.

Akkor meg azt mondanák: 20e Ft a két oltás, mikor egyetlen teszt kerül annyiba, és arra sokszor lenne szükség az év végéig. Tehát nem kérdés, hogy az oltás jobban megéri. És oltatnának.

Esetleg nyugdíjasoknak, gyeses kismamáknak, szociálisan rászorultaknak féláron (de nem ingyen!) adnák. És akkor menne mindenki igazolásokért, hogy ő féláron beoltathassa magát.

2021. máj. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
A TB miatt már bőven befizette a legtöbb ember az önköltség árát. Inkább a választás lehetőségét kéne az emberektől elvenni, úgy értem, hogy az orvos válassza ki mindenkinek, a kórtörténete alapján, hogy melyiket kaphassa, azért ez mégis csak egy vakcina, tök természetes, hogy a legtöbb ember válogat, hogy most melyik lenne a jó, nincsen senkinek megfelelő képzettsége ahhoz, hogy biztosan kiválassza magának azt amelyik a legjobb számára.
2021. máj. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Én nem bíznám a háziorvosomra a döntést, már rég át akartam menni máshova, de nem fogadtak, ő már idős, nyugdíj mellett praktizál, nekem írt olyan gyógyszert, amit nem szedhetek, allergiás reakció jelentkezett, más betegnél nem vette észre időben a tüdőgyulladást és meghalt a beteg.
2021. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem akkor mennének többen ha az kapna pénzt aki beoltatja magát.


Sokkal hatékonyabb lenne, mint a tv, rádió spotok, internetes hirdetések meg óriásplakátok. Épp ezeknek az árát kellene szétosztani.

2021. máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az oltásellenesek nem foglalkoznának vele, hogy fizetni kell érte egy jelképes összeget, vagy kapnak 10.000 forintot.

Esetleg a legszegényebb rétegeket befolyásolná.

Jelenleg a roma területeken folyik a kampány az oltakozásért.

2021. máj. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

3


A TB-d arra nem elég, hogy amikor szülsz egy kölköt, akkor annak a költségét állja. Elvagytok tájolva a TB-vel kapcsolatban, de rendesen. Befizetted bőven? Mit, azzal a havi pár ezreseddel? Nyugdíjasként majd amikor élsz, a havi gyógyszered többe kerül az államnak, mint az elmúlt 3éves befizetésed.

2021. máj. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Mivel a konteos fordított logikával operál, és tök hülye, ezért valószínüleg akkor lenne az oltásra kereslet, ha 100.000 huf lenne \ adag. Akkor ezt hallanád -> NA PERSZE NÉPÍRTÁS! CSAK A GAZDAGOK KAPNAK OLTÁST!444
2021. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, 8-as, én is ezen logika alapján javaslom a fizetőssé tételét.

Most se lenne késő. Mondjuk jún. 30-ig 5000 Ft-ért utána egy hónapig kétszer annyiért, utána még többért. Így mindenki érezné, hogy "aki kimarad, az lemarad".

2021. máj. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#3 de ez egy samponra ugyan így igaz, annak a működésére sincs rálátásunk. Én mondjuk javasolnék egy hibrid megoldást. Úgy is mindenki a pfizer-re hajt, ha orvosilag nem indokolt, akkor az legyen fizetős, patikában.
2021. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!