Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Drága Pedagóguskollegák...

Drága Pedagóguskollegák mondjátok már meg mire jó ez? Miért szól rólunk megint az egész média? Miért kell a feszültséget kelteni?

Figyelt kérdés

Több ezzel kapcsolatos kérdés is volt itt régebben, bár sokkal nem értettem egyet, de mostmár nálam is kinyilt a bicska. ,,Vészesen ketyeg a közoktatás újabb időzített bombája" olvasom az indexen, és az RTL megint ezt a témát boncolgatta.

Nos, egyet nem értek. Német-angol szakos nyelvtanár vagyok. Minden évben emelt-közép szinten érettségiztetek nyelvvizsgáztatok, és hálisten minden nap van kb. 2 magántanítványom, ami óránként 4000 Ft és ugye ezek mellett dolgozok egy gimnáziumban, ez a főállásom. Nőverem is tanár, sokszor boncolgattuk ketten ezt a témát és kicsit eltér nekem is meg neki is a véleménye az átlag pedagógusétól.Tulajdonképpen ez a szakma is olyan, hogy az ember csak úgy tudja örömmel csinálni, ha eredetileg is tanár szeretett volna lenni és úgymond szenvedélye a tanítás, a magyarázás és a tudás átadása a másik ember számára. Aki ezt ilyen hozzáállással csinálja, annak a pénz harmadlagos lehet, de egyébként is, ha a 8 évemet végignézem, amióta ténylegesen, főállásban tanítok, mindig kijöttem a fizetésemből, mindig csak addig nyújtózkodtam, amíg a takaróm ért, vagy ha kicsit több pénzre volt szükségem, mindig megtaláltam annak módját ( magántanítvány ). Általában a tanáriban azokat a kollegákat hallani panaszkodni, meg nyilatkozni ilyen fórumokon, ahol a mi hátrányos helyzetünket elemzik, akikről tudom, hogy szakmailag is elég gyengék, telibe utálják a gyerekeket, meg az egész tanítást és alapjáraton a családi gondok miatt frusztráltak. Egy olyan oktatásban dolgozunk, ahol a gyerek magántanár nélkül elvész, a gyerekek 90-95%-nál magántanár nélkül az érettségi kivitelezése lehetetlen. Vannak/ voltak olyan kollegák, akik etikátlanul küldözgetik a másik kollegához a diákokat, úgymond ez is egyfajta üzlet nálunk, majd szépen lyukasórában beviszi az iskolába a tanítványt. Én ezt sose csináltam, úgy gondolom etikátlan. Vannak kollegák, akik ha enelt szintű érettsegire készítenek fel magánban, akkor már 6000-7000-et is képesek elkérni, de már a 4000Ft az alap. Na most minden tanár viszonyítson, meg számolja össze, hogy egy héten mennyi folyik be a különórákból, mert nem egy kollega van, akinek lassan több mint a fizetése, főleg így az online oktatásban, amit pár kollega fizetett szabadságnak gondolt. Persze, ez, hogy az állami oktatás mellett működik ez a magántanár/ diákosdi, ez nemcsak a nemtanító kollegák hibája. Én már mikor a gyerek 9-es lesz, úgy tanítom neki az adott nyelvet, hogy 11. évvégére egy erős b2-es nyelvvizsgát legalább meg tudjon csinálni, ha tagozaton tanítom ez lehetséges, viszont ha második nyelvként, heti 3 órában, akkor akárhogy töröm magam nem tudok annyit tanítani, hogy a gyerek meg tudja csinálni a nyelvvizsgát, de ez van a matematikánál is, hogy heti 3-4 órában kell a tanárnak átadni azt a tudást a gyereknek, amivel egy középszintű matematika feladatsort eredményesen meg tud írni, ami valljuk be nagyon nem egyszerű, ilyenkor tényleg a szerencsétlen gyerek kénytelen elmenni magántanárhoz, az egyébként is magas iskolai óraszáma mellett. Kicsit elkanyarodtam az eredeti témától, annyi a lényeg, hogy nem vagyunk annyira rossz helyzetben, ahogyan ezt sokan felfújják. Nem azt mondom örülnék dupla annyi fizetésnek, de rengeteg értelmiségi szakmában dolgozó ember is ugyanúgy örülne dupla annyinak, kevesen vannak ebben az országban normálisan megfizetve, de ezzel az állandó panaszkodással, siránkozással sajnos sok kollega azt váltja ki az emberekből, hogy random emberek, ha meghallják a tanár szót, már rögtön valami negatív kép ugrik be. Akármennyire is siránkozik sok kollega, mindenki büszkén elvállalja és dicsekszik a magántanítványainak a számával, örül a nyári/ téli tavaszi szünetnek/ az érettségiztetésért járó juttatásnak. Mert akárki akármit mondhat, jó a nyári szünetek végén én is már többször bejárok ügyelni, elvégzek néhány papírmunkát, de ez heti 1 alkalom maximum, a hét többi napján azt csinálok, amit akarok, elvállalok annyi tanítványt, amennyit akarok, annyit vagyok nyelvviskolában amennyit akarok, és más pedagógus, legyen az akármilyen szakos, ugyanezt csinálja, és emellett megkapjuk a havi bérünket. Ém egyszerűen nem értem, jó mondom nem bánnám, ha többet keresnék, de más szakmában dolgozó emberek is verhetnék magukat, mert a fizetésük nagysága egyáltalán nem arányos a munkájukba fektetett idővel, de mégsem csinálja ezt, de jó néhány kollega ebből már ilyen gyűlöletkampányt csinál. Tény is való, hogy kevesen vagyunk. Mikor még egyetemre jártam, a csoportból a hallgatók 30%-a lett ténylegesen tanár, a többi mind elment fordítónak, valaki sikeresen alapított egy nyelvviskolát, sajnos kevés az iskolában dolgozó tanár. De átlagemberek higgyétek el ez főként nem a pénz miatt van, hanem mert ez a szakma nagyon egyedi, mert itt nem elég az, ha te érted a szakmát, itt a diákokhoz is érteni kell, és sajnos emiatt bukott meg ez a dolog, mert erre kevés kollega képes. Nehéz, bevallom nehéz, de ezt vállaltuk, és ha ezt vállaltuk el kell viselni az ezzel járó nehézségeket, olykor a szülőket is, akiknek a hatalma évről-évre egyre jobban nő. Nehéz ez a téma. Az ember csak azt tudja mondani, hogy most nyugodjunk. Elhiszem, hogy sokakban ez ellenszenvet váltott ki, ugyanis nagyon sok minden szólt most erről, nagyon sok tanár nyilvanult meg olyan hangnemben, hogy csak gyűlöletet váltott ki. Várjunk, várjunk, hogy majd mit reagál erre a kormány és reménykedünk abbam, hogy mindenkinek jó lesz, vagy legalább csak egy kicsit jobb. Úgy gondolom, hogy a béremelés itt csak egyetlen lépés lesz a sok közül, ami ahhoz kell, hogy itt változzon az oktatás minősége, meg a mi presztízsünk. Muszáj lesz ezzel foglalkozni, mert sajnos a mi iskolánkban is elég nagy a hiány, fél éve keresünk új kémia tanárt, de egyszerűen nincs.

Bízzunk a legjobbakban, de hagyjuk ezt a folytonos panaszkodást, mert ijesztő, hogy néhány rokonom is, hogy áll ahhoz, hogy úristen én pedagógus vagyok, mintha valami sátáni szakma lenne.



2021. máj. 30. 01:50
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
tl;dr
2021. máj. 30. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
'Egy olyan oktatásban dolgozunk, ahol a gyerek magántanár nélkül elvész, a gyerekek 90-95%-nál magántanár nélkül az érettségi kivitelezése lehetetlen.'-mi ennek az oka?a gyerek az iskolában él, szinte csak aludni jár haza, ehhez képest még az érettségit sem tudja megcsinálni magánórák nélkül? direkt úgy lett kialakítva a rendszer hogy magánórák nélkül ne tudjon boldogulni? annak örülök hogy az aktuálpolitikát nem érintette az írásod, ritka az ilyen ezen az oldalon.azt viszont te magad is elismered hogy kevés a pedagógus, nyilván egyre rosszabb lesz a helyzet idővel.
2021. máj. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Biológia - kémia szakos tanár vagyok.

Kilenc éve váltottam más pályára,és soha nem fogok már állami iskolába visszamenni, mert nem gyerek-futószalagon szeretnék dolgozni.

De vannak magántanítványaim, 6 - 12. évfolyamról egyaránt. Ilyen rossz minőségű sosem volt az iskolai oktatás,mint most.

Ezt a gyerekek is elmondják, és hallom is, még pályán levő kollégáktól, barátoktól.


Egy férfitanár

2021. máj. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Micimacko67 ***** válasza:
76%

Kérdező, aki a feszültséget kelti az pont te vagy!

Úgy vagy te pedagógus, mint én a dalai láma...


Múltkor még jogász voltál, úgy trollkodtál...a sîlus alapján egyértelmű,hogy a következő kérdést is te tetted fel...


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tanarok-iskolatarsak..

2021. máj. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Micimacko67 ***** válasza:
92%
Kérdező, ugye adózol a magánórák után kapott jövedelmed után....?
2021. máj. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerinted melyik kollega adózik azok után? Nem, nem szoktam, de ha az összes tanárt az országban megkérdezed, ők ugyanezt mondanák.

Az orvos se vallotta be a saját paraszolvenciáját, az meg nem 4000-5000Ft, hanem több tízezer.

2021. máj. 30. 09:08
 7/9 Micimacko67 ***** válasza:
26%

Kérdező, álmatlanságban szenvedsz?

Éjszaka 2 órakor írsz kisregényt...

2021. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanaz, mint a múltkori "A drága tanárok tényleg megérdemlik ezt?" kérdést is kiírta :D elég átlátszó vagy!
2021. máj. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nettó 145 ezret kap egy kétszakos mesterdiplomával rendelkező kezdő tanár. Egy takarító sokkal jobban keres. Szégyen.


Egyébként meg lehet itt ugrálni, hogy tartsanak magánórát, de ha másnak joga van megélni egy teljes állásból, akkor a tanár miért vállaljon másod- meg harmadállást is, hogy egyáltalán meg tudjon élni?


Két fiam van, 9 és 11 évesek, minden tiszteletem a tanároké, akik egész nap 30 ilyen korú gyerekre vigyáznak és tanítják őket. Sokszor ez a kettő is teljesen lefáraszt, 30-ba belehalnék...

2021. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!