Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen jövőhöz Magyarország számára?

Figyelt kérdés

A nem túl távoli jövőben nagy változások álltak be az országban. Ezek a változások a gazdaság területén láthatóak a leginkább, de az élet és a társadalom semelyik területet nem kerülték el.


2050-et írunk.

Az ország gazdaságának messze legnagyobb ágai a kutatás-fejlesztés alapú ágak, biotechnológia, robotika, mikorelektronika, informatika, stb. A társadalom elég jelentős része diplomás, a legtöbben kutató-fejlesztő központokban dolgoznak.

A régi lerozzant gyárnegyedek fel lettek újítva, újra hasznosítva vannak de már kutatási intézmények, laborok működnek bennük. Az egyetemekről kikerülő fiatalok könnyedén találhatnak munkát ezeknél a helyeknél. A magyar kutatási és fejlesztési intézmények szabadalmait, új rendszereit szívesen veszik meg a világ országai, még olyanok is mint Szingapúr, Dél-Korea, Németország.


Ennek hatalmas segítsége a a jó minőségűvé fejlesztett felsőoktatás, az egyetemek autonómiáját jócskán kibővitették, széles teret hagynak a magánegyetemeknek, és a többi intézmény is sok támogatást kapna. A közoktatás színvonalán is sokat emelnének, mivel úgy tartanák, az viszi előre a nemzetet, ha mindenki egyre tanultabb lenne, és a minél több tudás egy gazdagabb és élhetőbb országot eredményezne. Maga az oktatási rendszer viszont kifejezetten diákbarát, modern szemléletű lenne, olyan mint a Finn.

Ez mellett, jelentős ág lenne, habár közel sem ennyire a mezőgazdaság, az erdőgazdálkodás, az ebben dolgozó rétegek is annyira jó körülmények között élnének mint a kutatásban dolgozók. Ez a mezőgazdálkodás sem ilyen 19., kora 20. századi dolog lenne, a farmerek a legmodernebb eszközöket, és eljárásokat használva, a legújabb kutatási eredményeket alkalmazva dolgoznának. Jelentős visszaerdősítés is lenne, sok új természetvédelmi terület lenne kialakitva.


Ezek mellett a turizmus a gazdaság 3. nagy ága, az ország minden szegletében sok turista van, ami jelentős plusz bevételt jelent, akár a falusi, vidéki térségeknek is.

Az ország fő exporttermékei is ezeket tükrözik, előkelő helyen vannak köztük az ipari robotok, mesterséges intelligencia rendszerek, mikorelektronikai berendezések, szabadalmak licencek, amiket azért lemaradva követnek a mezőgazdasági termékek.


A társadalmi, kulturális viszonyokról:

A legtöbb ember kisebb településeken él, mivel sok informatikai, turisztikai, vagy mezőgazdasági állás nem igényel nagyvárosi létet, az emberek pedig élvezik a természetet, az erdőket, a végtelen füves pusztaságokat.

Az ország egyfajta "híd" a Kelet és a Nyugat között, nagyjából egyenlően baratkozunk keleti és nyugati országokkal, kereskedni meg mindenkivel kereskedünk aki igényt tart termékeinre, szolgáltatásainkra. Nem vagyunk EU csak Schengeni tagok. A társadalom is azt tartja, hogy bár István óta a Nyugat tagja akarunk lenni, de ez a "híd helyzet" a legközelebbi és legelőnyösebb, amit elérhetünk.

Az ország igyekezne viszont az autokráciát, a korrupciót, az urambátyám viszonyokat visszaszorítani, függetlenül attól, hogy jóban lennénk keleti országokkal is. Például változtatnának a választási rendszeren, hogy a kis pártoknak is legyen esélye, növelnék az önkormányzatok szerepét a központi kormány helyett minden egyéb.

Az adók alacsonyak, aki vállalkozni akar az könnyen teheti, viszont ezzel együtt az embereknek a saját lábukon kéne állni.

A műemlékvédelem sokkal erősebb, több a védett épület, utca, óváros. Az új épületek is ízléses, régimódi stílusban épülnek többségében, nem sok ronda beton-üveg szörnyeteg van.


Véleményem szerint egy ilyen vagy ehhez kísértetiesen hasonló rendszer felé kéne haladni, jó élet lenne. Csak megvalósítani nehéz, de tenni kell és majd úgy haladni fogunk.



2021. máj. 31. 20:52
A kérdező szavazást indított:
Tetszene, támogatom
Nem tetszene (megindoklom válaszban)
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Én mindenképpen Wartburgot és pálinkát akarok.
2021. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nincs híd kelet és nyugat között. Valójában Oroszország is a nyugat része, bármennyire is ágál ez ellen az ex-KGB-s maffiózó. Egyébként persze, a többivel egyetértek, de sosem fog megvalósulni.
2021. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Ez az első jövőképed, aminek van némi realitása és meg is szavaztam. Bár ha lesz EU, annak jobb, ha tagjai vagyunk.
2021. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#2 a Kelet az nem csak Oroszországot jelenti (bár azt is). Japán, Dél-Korea, Szingapúr egyértelműen a Kelet részei és velük is jóban lennénk.

Mondjuk ha az ex KGB-s maffiózó eltűnne akár Oroszország is egész fejlődő hely lehetne.

2021. máj. 31. 21:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagy szavak, amit leirtal kerdezo, de hogyan kepzeled el pontosan az oktatas megreformalasat?


Altalanos iskolatol kezdve.


Lepesrol-lepesre.

2021. máj. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Inkább a földművelést és állattenyésztést kéne szorgalmazni. Kihalófélben vannak az olyan szakmák, mint csikós, kondás, gulyás, juhász vagy libapásztor. És parasztemberből is egyre kevesebb van.
2021. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5


Elsőnek megnövelnénk az oktatásnak szánt forrásokat, pl úgy, hogy az élsport vagy a közmédia vagy a látványberuházások területéről átcsoportosítjuk a támogatásokat. (a latványberuházások ráérnek akkorra, mikor gazdagabb lesz az ország)


Ha már van pénz, lehet foglalkozni a tényleges reformokkal.

Az általános és középiskolák rendszerét egy az egyben a Finn minta alapján alakitanám át, ehhez pedig Finn szakembereket is hívnék, akik biztos elég jól tudják, hogy itt is meg tudják valósítani. A reformok érintenék az idegennyelv oktatást, ami jelenleg túl száraz, túl nyelvtan központú és elavult, a kovetelményrendszert, a tantárgyak súlyát a nemzeti alaptantervben (itt ugye első dolog lenne a felesleges elemek eltávolítása, ezzel együtt a terhelés csökkentése) . A diákokat pedig már általános iskolától kezdve az egyetemek felé terelném, hiszen a fent leirt jövőképben főleg magasan képzett emberek kellenének a munkaerőpiacon.

Ezzel együtt az egyetemi férőhelyek számát növelném, nem úgy mint most. A felsőoktatási intézmények autonómiáját pedig növelném, nem úgy mint a Fidesz aki éppenhogy elfele veszi.


Ezek után még betennék egy nagyobb pedagógus béremelést, hogy megérje az oktatásban dolgozni, hiszen most kB alig vannak természettudományos tanárok általános iskolákban, így meg nem lehet magasan képzett társadalmat kialakitani.


Na valahogy így.

2021. jún. 1. 07:39
 8/9 A kérdező kommentje:
#6 valahol biztosan igazad van és Magyarország egyik nagy hagyományos gazdasági ága a mezőgazdaság, de egy hagyományos mezőgazdasági államnak ma már nincsenek lehetőségei, csak egy modern, exportra termelő erősen gépesített mezőgazdaságnak mint ami Új-Zélandon van vagy Hollandiában.
2021. jún. 1. 07:43
 9/9 anonim ***** válasza:
#6 ezek a szakmák vagy eltűntek vagy átalakultak, vagy csak nagyon minimális mennyiségű szakemberre van szükség
2021. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!