Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha maholnap hirtelen egy...

Ha maholnap hirtelen egy diktatúrában találnád magad (legyen az fasiszta, kommunista, sima katonai, egyébb...), akkor melyik oldalra állnál?

Figyelt kérdés

Az új rendszer aktív támogatója lennél (előnyökért, pénzért, pozícióékért), ellenállnál/harcolnál ellene (kockáztatva a megtorlást), vagy a szürke tömeghez csatlakoznál, akik csak megpróbálnák túlélni az egészet?


Kérdezd meg önmagadtól őszintén, egy percre elgondolkozva a dolgon...


A magyar történelem tele volt ilyen helyzetekkel (pl Habsburgok, kommunizmus), ahol az embereknek színt kellett vallaniuk, ezért a kérdés.



2021. jún. 1. 10:42
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
36%

8


Én jó diktátor lennék,mindenki szeretne engem,kivéve az aki utál dolgozni és szeret bunozni

2021. jún. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
61%

Diktatúra vezetője mikor normális?


Normális vezető mikor diktátor?

2021. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
22%

12


De most miért? A diktátor az csak szemét lehet?

2021. jún. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 hypno ***** válasza:
40%

#13


Szükségszerű.

A diktátor mint a neve is mutatja a saját akaratát kényszeríti másokra. Izomból.

2021. jún. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%

14


De az én akaratom az lenne hogy mindenkinek jó legyen.Ha ezt akarom másokra izomból rákényszeríteni ezért szemét vagyok?

2021. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
79%
Diktátor nem létezik olyan, aki mindenkinek jót akarna...
2021. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
74%
Biztos hogy nem az orbánéra.
2021. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
56%
Tehát pl. a diktátorban eleve pl. van egy hatalmas adag bosszúszomj...
2021. jún. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
74%
Mi a diktatúra? "A diktatúra autokrácia, vagyis valamely személynek vagy csoportnak az állam törvényeit figyelmen kívül hagyó, erőszakszervezetekre támaszkodó, kivételes törvényekkel szentesített elnyomó hatalma. A diktatúra vezetője leggyakrabban a diktátor."
2021. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
A politikai diktatúra önkényuralom. Államvezetési politikai irányzat és megvalósult gyakorlat, amikor egy személy (a diktátor) nyílt vagy burkolt formában, erőszakos eszközökkel, parancsok útján kormányoz egyéni érdekek szerint. Az ellene fellépőket elhallgattatja, és nincs tekintettel az emberi, állampolgári szabadságjogokra.
2021. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!