Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ilyen nagy utálat...

Miért van ilyen nagy utálat ellenzéki, és kormánypártiak között?

Figyelt kérdés
Valahogy bármikor egy vitát látok ott vagy az egyik vagy a másik oldal egyből kezdi a másik ócsárolását, ha már más nem a kinézetével, vagy épp krumplis, agymosott, birka stb... Hogy lehet úgy vitázni, ha ellenben egyik oldal se hoz fel érveket, csak egymást szapulja? Miért nem lehet elfogadni, hogy x oldalt is vannak érvek, és tények, meg y oldalt is vannak érvek, és tények. Vagy ennyire agyalágyultak az emberek? Főleg a középkorban lévő emberek ennyi unintelligens tahók lennének?

2021. jún. 2. 00:14
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
72%

Ameddig, Gyurcsány ott ül a parlamentben, addig Fidesz lesz.


Csak, a sok ellenzéki szavazó annyira korlátolt, hogy mèg ennyit sem tud felfogni.


2006-ban egy ország mondta, hogy soha többé Gyurcsány.

15 év múlva meg beáll a politikusok fele mögé.


Ez mutatja a magyar politika színvonaltalanságát, kicsinyességét, ócska, bazári mivoltát.

2021. jún. 2. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
69%
Gyurcsányra vigyáz is Orbán, nem kétséges!
2021. jún. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
82%
Mert bár mindkét pártban vannak értelmes gondolatok is, mindegyik lop. És hát az, amelyiket mi útáljuk, az jobban. Ergó nem szabad hagyni, hogy kiderüljön hogy az a párt is lop, amelyik nekünk tetszik, tehát hangosabban kell útálni a másikat.
2021. jún. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
46%

Az a baj egyébként, hogy az ellenzéki szavazók egy része annyira elfogult ezen az oldalon, hogy ha bárki is, csak egyetlen szóban kritikát mer megfogalmazni az ellenzékről, akkor egyből jön a krumpli, soros, fideszbirka, egybites.

És egyszerűen nem jut el a tudatukig, hogy annak is lehet baja az ellenzékkel, aki nem fideszes. Nem tudják elképzelni, hogy az ellenzékkel önmagával lenne probléma, nem pedig a kormámypárthoz képest.

Ha mefogalmazol egy hibát az ellenzékről, akkor azonnal azzal jönnek, hogy "és az a mocskos orbánod mit csinál". Pedig a kormány hibája nem mentség az ellenzéknek.

Ahogyan előttem is írták, nem érvek alapján, hanem érzelmek alapján "beszélnek", és egyszerűen nem tudsz velük három szót váltani, mert már a második szava a krumpli.

Amikor Orbán és Karácsony péniszméregetése volt a fő téma, el sem tudtam volna képzelni az gyakorisokról, hogy objektíve tekintsenek erre, és kívül érezzék magukat, sérelmezzék, hogy a politika nem rólunk szól, hanem a politikusokról. Simán fogták, és beleálltak egymást szapulásába. Ezeknek az embereknek a politika irányítja a véleményét. És ez a legszomorúbb az egészben.

2021. jún. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
50%

"Miért van ilyen nagy utálat ellenzéki, és kormánypártiak között?"

Mert idezüllesztette a közbeszédet a fidesz.

Az ellenzéki - a nevéből is adódóan - olyan szerepet kell, hogy betöltsön, hogy kritizálja a hatalmat. Nálunk is így indult, viszont a fidesznek ebből elege lett és elkezdett nem válaszolni a kérdésekre, és így egyre jobban és jobban romlott a közbeszéd.

Az ellenzék meg nincs hatalmon, így ők ezen nem tudnak változtatni.


#11

Mit jelent, hogy egy ország mondta? Az a pár ezer tüntető kevés, ha meg a 2006-ból következő 2010-es választásokra gondolsz, akkor ezen logika alapján a fideszt meg 2002-ben váltották.

Továbbá ha egy ország mondta volna, hogy menjen el, akkor most nem lenne ekkora szavazó tábora.

Én se szeretem Gyurcsányt, de ez az állítás nem igaz.

2021. jún. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
46%

Eddig ezt vettem észre: jön egy kérdés mondjuk a migrációról. A ballib válaszadó megpróbálja elterelni a kérdést. Ha forrásokat kap, hogy miért nem jó a migráció, akkor erőteljesebb terelésbe kezd, vagy elintézi annyival az akadémikusok és egyéb szakértők által írt forrásokat, hogy "mind fideszes", vagy jobber propaganda.

Aláírom, vannak fideszesek akik szintén hasonlóképp válaszolnak, de arányaiban ez sokkal jellemzőbb ballibekre.

2021. jún. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
26%

Aha, 16.


Jellegzetes egy bizonyos politikai oldalon, hogy a kérdések előre le vannak gyártva, mert a főnök nehogy' zavarba jöjjön és nehogy összerezzenjen az egész gépezet.


Ugye?...

2021. jún. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
22%

#16

Amúgy ezek a FÜGGETLEN akadémikusok, akik a fidesszel értenek egyet, azok hol vannak?

Én arra emlékszem, hogy az MTA még egyszer nem adott ki olyan kutatást/tanulmányt, ami a fidesz álláspontját támasztotta alá.


Sőt, pár éve több, mint 100 oldalas anyagot adtak ki, hogy mennyire szar munkát végez a fidesz az oktatással.

2021. jún. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
56%

17

Te is éppen terelsz.

2021. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
56%

18

Nem olvastál el figyelmesen. Példának a migrációt hoztam fel. És arról írtam, hogy hiába érvelek akár külföldiek által írt forrásokkal egy ballibnek, képes pl egy német bírónő könyvére is azt írni, hogy propaganda. Vagy kriminológus-történészt elintézni azzal, hogy fideszes. Érted a probléma lényegét már?

2021. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!