Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az új rendszám szabályozást...

Az új rendszám szabályozást miért köpködték sokan?

Figyelt kérdés

[link]


Az új rendszámok szabályozása nem azt jelenti,hogy mindenkinek le kell cserélnie, hanem azt,hogy az újonnan forgalomba helyezett autóknál már ilyen lesz.


Sokan a címert kifogásolták benne.De, mi is ezzel a probléma?

Például a szlovák rendszámok 30 éve tartalmazzák a címert, mióta létezik azaz ország, ez az EU csatlakozás után is megmaradt.



A jelenlegi magyar rendszámok minden kreativitást nélkülöznek, jellegtelenek az EU zászlóval a sarokban.Kellett valami, ami feldobja, szebbé teszi őket.Erre a legjobb a címer, de akár zászló is lehetett volna.


2021. jún. 5. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Senki sem köpködte.
2021. jún. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Mert van egy ilyen birka szokás hogy amit csak a kormány csinál, azt automatikusan divat fújolni.
2021. jún. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 hypno ***** válasza:
60%

Szerintem ez egy egyszerű reflex. Az emberek nem szeretik a változást és alapból azonnal tiltakoznak bármi ellen ami változást hoz, akár jó nekik egyébként, akár nem.


Hogy van-e címer rajta az pont közömbös. Az EU csatlakozás előtt az EU zászlaja helyett a magyarral indult a rendszám, azóta a nemzetközi felségjel utal az országra.


Nekem inkább az a problémám vele, hogy a hírek szerint a két első karakternek két magánhangzóból vagy két mássalhangzóból kell állnia, ami mesterségesen lecsökkenti a variációk számát. A hozzáértők nyilván meg tudják indokolni, hogy miért nem lehet az első két karakter egy magán és egy mássalhangzó

2021. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Én nem köpködöm, de ha már ennyi karakter lessz benne simán berakhatnák, hogy lehessen választani a karaktereket, mint pl. Romániában, vagy Németországban, érdekessé tenné...lenne egy csomo BE LA, meg LA CI stb.
2021. jún. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4

Mindig is lehetett választani. Csak értelemszerűen az egyedi kéréseket meg is kell fizetni.

2021. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, csillagászati áron, Németországban pl. 12,50 a választott rendszám, egy órabérnyi
2021. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Most csak 1 betűvel lesznek hosszabbak az újonnan kiadott rendszámok.

Nekem az volt egyébként bajom a járási rendszámokkal, hogy ha lakhelyet cserélsz, akkor lehet, hogy a rendszámtáblát is cserélni kellett volna. Költöztem már párszor, laktam külföldön is, belföldön is több részében Magyarországnak, de nem lett volna jó, ha mindig cserélnem kellett volna, nem csak a pénz miatt, hanem az ügyintézés miatt is.

Nem cinizmusból írom, de ha szebb rendszámtáblát akarsz, fel akarod dobni, akkor vegyél egy számodra tetszetős rendszámkeretet. Vagy csináltass egyedit. Ha akarod, csináltathatsz olyat, amin körben matyóhímzés fut, vagy faberakásos, rézkarcos, stb.

2021. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ettől most sokkal magyarabb leszek! Bizony!
2021. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!