Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Oltáspárti vagyok, de már...

Oltáspárti vagyok, de már nekem tele a hócipőm a védettségi kártyás bénáskodással. Mit szólnátok az alábbi javaslatomhoz?

Figyelt kérdés

Megszüntetném a védettségi kártyát, és az azzal járó előnyöket. Mindenki odamegy, ahova akar, oltott/oltatlan egyaránt.

Viszont ha valaki úgy szorul orvosi/kórházi ellátásra, hogy bizonyítottan a koronavírus miatt van, és nem kapott oltást, annak a kezelését nem állná a TB, hanem fizetnie kellene.



2021. jún. 5. 23:01
A kérdező szavazást indított:
Jó ötlet.
Rossz ötlet.
39 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

Sokszorosan rossz ötlet. Az oltatlanok ugyanis mások életét is veszélyeztetik. Életmentő beavatkozásokat meg nem lehet pénzhez kötni.

A védettségi kártya meg már EU-s szinten is lesz. Ráadásul lehet, azért nem kapott még valaki oltást, mert még vár rá, még nem telt el elég idő a betegsége óta stb.


Jó ez a mostani védettségi kártya, inkább növelni kéne még a szerepét ösztönzésképpen.

2021. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Hülyeség, ennyiből aki dohányzik, iszik azt sem "kellene" ellátni ebből a logikából adódóan.

Nem azt állítom hogy a mostani rendszer jó, hanem hogy jobbat én sem tudnék most kitatlálni.

Hozzáteszem, eddig 1-szer voltam rászorulva a kártyára de az sem volt feltétlen létszükséglet szóval kibírtam volna...

2021. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Alex Fly ***** válasza:
34%

És ha egy antivaxer hülyesége miatt fertőződik meg ehy olyan, akit valamilyen ok miatt nem lehet oltani? Akkor más szívjon a marhasága miatt?

Ne felejtsd el, hogy az oltatlan nem csak megbetegedhet, de a fertőzés után tünetmentesen adja tovább a ragályt mindenhol, ahol csak jár. És akkor a legfertőzőbb, mielőtt egyáltalán bármilyen tünete lenne a COVIDnak...

2021. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

"Az oltatlanok ugyanis mások életét is veszélyeztetik."

Az oltatlanokét.


"A védettségi kártya meg már EU-s szinten is lesz."

Az egy ettől független dolog, ezen felül lesz egy másik kártya. Itt most csak a hazai szabályozásról van szó.


"Hülyeség, ennyiből aki dohányzik, iszik azt sem "kellene" ellátni ebből a logikából adódóan."

Már hogyne kellene. El kell látni az is, csak fizesen érte, mert a saját baromsága miatt szorul ellátásra.


"És ha egy antivaxer hülyesége miatt fertőződik meg ehy olyan, akit valamilyen ok miatt nem lehet oltani?"

Aki nem kaphat oltást és ellátásra szorul, annak nyilván nem kellene fizetnie.

2021. jún. 5. 23:10
 5/19 anonim ***** válasza:
27%

1. elég gyenge trollkérdés, soha nem voltál oltáspárti.

2. alig pár hete használhatjuk a védettségi igazolványt, még nincs miből eleged legyen.

3. a védettségi igazolványnak célja az hoyg megvédjük azokat akik még nem oltottak de közben a gazdaság már legalább azokkal működhessen a rizikós területein is akik már védettek.

4. attól hogy valaki nincs beoltva még nem lehet magára hagyni a betegségével.

5. eddig is megfertőződtek olyanok is tömegével akik vigyáztak magukra.

6. ha zavar a védettségi kártya akkor ne használd, ne menj oda ahol szükség lenne rá. nem nehéz elkerülni nekem még egyszer sem kellett használnom.

2021. jún. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

1. Nem tudom ez miért lenne trollkérdés. Miből szűröd le, hogy nem vagyok oltáspárti?

2. Nekem eddig kb 5 alkalommal kellett elővennem, mert bent kajáltam. Nekem ennyi már elég volt.

3. A védettségi igazolvány célja az ösztönzés. Nincsenek olyanok, akik "még nem oltottak". Aki oltást akart, az már megkaphatta, most már alig marad pár regisztrált, azoknak is könyörögni kell, hogy menjenek oltani.

4. Nem lenne magára hagyva. El lenne látva, aztán ha felépült, menne a csekk. Nem tudom, honnan jön ez a fogyatékos képzelgés, hogy magára lenne hagyva bárki is.

5. És? Kerültek tömegével kórházba olyanok is, akik megkapták az oltást?

6. Annyira nem zavar, hogy ne használjam, csak a jelen állapotában f*szságnak tartom. Nincs olyan szigorú kikötésekhez kötve, hogy jelentős tömeget vegyen rá az oltásra. Felnőtt emberek vagyunk, tudjuk a kockázatokat, aki jobban fél az oltástól, mint attól, hogy ha elkapja kórházba kerül, és fizetnie kell érte, az vállalja. Legalább bevétel az államnak.

2021. jún. 6. 00:07
 7/19 anonim ***** válasza:
57%

1. Azért gondolhatja ezt az 5. válaszoló, mert tipikus oltásellebes retorikát alkalmazol.

2. Gondolom a bérletedből is eleged van amit jóval töbször kell felmutasd.

3. A védettségi igazolvány célja, hogy akik rendelkeznek vele, azok újra igénybe vehessenek szolgáltatásokat, elmehessenek rendezvényekre. Egyetlen oltás sem ad 100%-os védelmet, de ha valahol csak oltottak vannak, ott jóval kisebb a fertőződés veszélye. A te ötleted megnövelné a fertőzések számát és gyengitené az oltások iránti bizalmat.

4. Amit vagy ki tud fizetni, vagy sem. Egy ellátás milliós tétel is lehet TB támogatás nélkül. Továbbá lásd 3-as pontot.

5. Ha a módszeredet alkalmaznánk, kerülnének. Lásd 3. pontot.

6. De persze sokkal egyszerűbb és emberségesebb a kártya. Akik diszkriminálva érzik magukat, azok mindig butuska oltás ellenesek, akik egy ingyenes oltástól fosztották meg magukat. Joguk van hozzá, de bizony ezzel kizárják magukat a hétköznapi dolgokból. De ez nem baj, hisz mérlegelték ezt is mikor nem kérték az oltást.

2021. jún. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

Részben egyetértek, másrészt viszont nem.


"Viszont ha valaki úgy szorul orvosi/kórházi ellátásra, hogy bizonyítottan a koronavírus miatt van, és nem kapott oltást, annak a kezelését nem állná a TB, hanem fizetnie kellene"

Nem ugyanannyi TB-t fizet az oltatlan, mint az oltott?! Másik kérdés, hogy így én, mint oltatlan, mire fizetem a TB-t?!

2021. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

"Nem ugyanannyi TB-t fizet az oltatlan, mint az oltott?!"

Mivel a befizetett TB a tisztán bejelentett fizetéstől függ (plusz van, aki külön fizet valami miatt, meg vannak, akik más alapon jogosultak), eleve más fizetéssel más TB-t fizetünk.

2021. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#7


1. Oltásellenes retorika számomra a "ki tuggya mi van benne", "teszteletlen szar", "diszkriminálnak minket egy nátha miatt".


2. Nem kell bérletet felmutatnom, mert nem használok tömegközlekedést, de azzal amúgysem lenne problémám. Az egy megszokott folyamat, másképp nem is oldható meg.


3. A jelenlegi kártyás dolog azért került bevezetésre, mert nem hajlandóak elegen beoltatni magukat. Ha 90% lenne az oltási hajlandóság, és ebből kifolyólag napi 100ezer oltást tudnánk lebonyolítani, akkor eldobhatná mindenki.

Egy oltásellenes úgy fogja fel, hogy "hátrány ér, nem mehetek bizonyos helyekre, mert nincs kártyám"

Én úgy fogom fel, hogy "hátrány ér mindenkit, akinek a kártyázásra időt kell szánni, és az a hátrány azok miatt van, akik miatt bevezetésre került ez a rendszer, mert nem hajlandóak beoltatni magukat". Számomra az oltásellenesek nem érnek annyit, hogy a kártyámat/személyimet elővegyem, ezért szüntetném meg a kártyás rendszert, és az oltásellenességük miatt ne szívjanak mások.

"A te ötleted megnövelné a fertőzések számát és gyengitené az oltások iránti bizalmat."

Nem tudom miért gyengítené az oltások iránti bizalmat. Jelen esetben nincs milyen fertőzések számát növelni, mert a jó időben alig képes terjedni. Tavaly is 0% átoltottság mellett Európa-szerte eltűnt a jó idő miatt. Ha hagynánk az egész kártyázást, maszkozást (ahogyan tavaly) kisebb lenne a fertőzések száma, mint teljes korlátozások mellett télies időben.


4. Ki fogja tudni fizetni részletre. Tanulóleckének jó, a hülyesége miatt lehúzza az állam pénzzel.


5. A jelenlegi módszerrel is. Már olyanok is megkapják az igazolványt, akik még korántsem védettek, mert nem kapták még meg a második oltásukat, és nem telt el utána 2 hét se, hogy biztosan kialakuljon az immunitás. Ha komolyan gondoljuk, hogy meg akarjuk védeni, azt a töredék embert, aki beoltatná magát, de amúgy nem teheti, akkor azt csinálják komolyan. Tegyék kötelezővé az oltást azok érdekében, akik nem kaphatják meg.


6. Mérlegeljék azt is, hogy megéri-e nekik tízezreket/százezreket fizetni, ha ellátásra szorulnak. Én közzé tenném a kormány helyében, hogy a kórházban ápoltak száma milyen arányban kapott 2. oltást, plusz a kezelés díját is.


#8

"Nem ugyanannyi TB-t fizet az oltatlan, mint az oltott?! Másik kérdés, hogy így én, mint oltatlan, mire fizetem a TB-t?!"

Arra fizeted, amire korábban is, hogy a koronavírustól függyetlen szolgáltatásokat igénybe vedd. A koronavírus járvány kitörését követően nem emeltek TB-t.

Ha az oltatlanok miatt olyan szintűre fog emelkedni a kórházakban ápolt covidosak száma, hogy szüneteltetni kell majd az alapellátást, és emiatt nekem elmarad a műtétem, akkor én mire fizetem a TB-t? Nem tudok mások miatt egy olyan ellátást igénybe venni, amit rendesen fizetek!

2021. jún. 6. 12:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!