Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Oltáspárti vagyok, de már...

Oltáspárti vagyok, de már nekem tele a hócipőm a védettségi kártyás bénáskodással. Mit szólnátok az alábbi javaslatomhoz?

Figyelt kérdés

Megszüntetném a védettségi kártyát, és az azzal járó előnyöket. Mindenki odamegy, ahova akar, oltott/oltatlan egyaránt.

Viszont ha valaki úgy szorul orvosi/kórházi ellátásra, hogy bizonyítottan a koronavírus miatt van, és nem kapott oltást, annak a kezelését nem állná a TB, hanem fizetnie kellene.



2021. jún. 5. 23:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%

2021. Jún 5.- kórházi ápolásra szorulók száma(országosan): 622

Most szerinted komolyan ez fogja leterhelni az egészségügyet?

Forrás: [link]

2021. jún. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%
Akkor az alkoholistaknal és dohanyosoknal is lehetne ugyanez?
2021. jún. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#11

Nem az, hanem a többezres nagyságrend, ami korábban is volt.

2021. jún. 6. 13:00
 14/19 A kérdező kommentje:

#12

Már korábban is szóba került. Igen, pártolom azt is.

2021. jún. 6. 13:00
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

12 vagyok

Örülök h következetes a gondolkodasod.

Én amúgy bevallalnam, mert nem vagyok rizikocsoportban. De igazságosnak nem tartanám a jelenlegi rendszerben, hiszen az nem csak ebben a kérdésben alapszik a szolidaritason hanem már a befizetett összeg szintjén is akár.

Egyébként az oltás mellékhatásai miatt is vannak akik orvosi ellátásra szorultak bár nem tudom milyen arányban (nem csak súlyos reakciókra gondolok) mert ugye azt nem hirdetik ki, én is csak az ismerősi korombol láttam rá példát.

2021. jún. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Necces, mert bármire ráfoghatják, hogy a kovidtól van. Ördögi kör.
2021. jún. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#16

Kell hozzá pozitív teszt. Ha meg be vagy oltva, ráfoghatják bármire, ezt kivéded.

2021. jún. 7. 21:50
 18/19 anonim ***** válasza:
47%
Ha valaki nem sportol, mert protézise van de elhízik valami betegség miatt és infarktusa lesz, akkor fizessen? Ne már! Eleget fizettünk ebbe az egészségügynek nevezett pöcegödörbe, hogy nagy ritkán ellássanak mindenkit! Arról meg ne is beszéljünk mennyit loptak az ország vezetői vagy a gazdái!
2021. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
#18 Aki betegség miatt hízik el, arra értelemszerűen nem vonatkozik.
2021. nov. 15. 18:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!