Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi vólt az a internetadó...

Mi vólt az a internetadó Lemaradtam róla és nem tudom mi is akart az lenni valaki eltudná magyarázni konya nyelven ???

Figyelt kérdés

2021. jún. 7. 00:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
58%
Elakadt a lemezjátszó a fideszes birkánál...fú de unalmas már...
2021. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

21!


A szokásos ballib végső érv: FIDESZBIRKA!!!

Jaj, de meggyőző. :D

2021. jún. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

#20

"Csak ne ezt írd, hogy ennyi volt a tervezett összeg az uszoda felújítására, a végén pedig ennyive került a teljes project."

Pedig uszodt is tudtam volna mondani. :D

Pl. ezt, nem tudom erre gondoltál-e:

[link]


De tőlem nézhetjük a vizesvb-t is.

[link]

25 milliárd volt az eredeti terv, ami minimum 100 milliárd lett.


Persze tőlem kisebb beruházásokat is nézhetünk, amiket mondjuk Hadházy szokott fb-on közvetíteni és olyan pár milliós dolgokat csináltak meg 20-30 milliókért.

2021. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

23!


A gödöllői történetet nem ismerem.


Viszont ami hirtelen eszembe jut és kimaradt a cikkből:

A Dráva utcán közmű feljesztés, a Dráva utcától a Rákos-patakig a partmenti sétányt megcsinálták. Kb. 40 éve nem csinált vele semmit sem a (szoci) kerület. A Rákos-patakon épült egy híd a kerékpárút átvezetéséhez. És ezzel együtt part menték kerékpárút összeköttetés épült.

Az Árpád-híd mellett hajléktalan-tanya volt, amit így sikerült felszámolni.

A parton és a szigeten wifi-t építettek ki.

A szigeten felmarták a teljes aszfaltot és alapjaitól építtték újra. (Az aszfalt alatt kockakő volt korábban.)


Ki volt ragasztgatva a környék, hogy elveszik a Dagály! Most is lehet menni strandolni.


A cikk amúgy éppen arról szól, amit írtam. Volt egy összeg, ami rendezésről és a létesítmányről szólt. Aztán a kormány ezt kibővítette a kerület egy jelentős részének felújításával (és más helyszínek bevonásával). Tehát nem 4x drágább lett a Duna Aréna, hanem sokkal több dolog készült el, sokkal több ember dolgozott rajta. Volt rá pénz? Igen. Megcsinálták? Igen. A kerület saját forrásból meg tudta volna oldani? Nem. Akkor miért probléma, hogy megépült? Értem, több került, mint... mint amire soha senki nem mondta azt, hogy a project teljes költségvetése.

2021. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Volt egy összeg, ami rendezésről és a létesítmányről szólt."

Nem, votl egy összeg, amire azt mondták, hogy MINDEN kiadással együtt ennyi lesz és nem több.


"Aztán a kormány ezt kibővítette a kerület egy jelentős részének felújításával"

Ami eredetileg is a tervben volt, csak ha ez kikerül a nyilvánosság elé, akkor ugyanúgy végezte volna, mitn az olimpia.


"Volt rá pénz? Igen. Megcsinálták? Igen."

Jól működik? Nem.

[link]


"Akkor miért probléma, hogy megépült? Értem, több került, mint... mint amire soha senki nem mondta azt, hogy a project teljes költségvetése."

Nyilván lehet így gondolkodni, csak az a helyzet, hogy nincs végtelen pénze az országnak.

Te az életben is úgy gondolkodsz, hogy veszel egy tízszer drágább autót, mert miért ne és nem gondolsz arra, hogy másnap kaját is kell venni?

Az oktatás és egészségügy katasztrófa (ezt amúgy az egészségügyi szervezésekkel, illetve a mostani felsőoktatási átszervezéssel is beismerték), akkor talán lehetne jobb helyen is az a pénz.

2021. jún. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

"Ami eredetileg is a tervben volt, csak ha ez kikerül a nyilvánosság elé, akkor ugyanúgy végezte volna, mitn az olimpia."

Lehet, de sosem egyezett meg ez az összeg a Duna Aréna építései költésgeivel.


"Nyilván lehet így gondolkodni, csak az a helyzet, hogy nincs végtelen pénze az országnak.

Te az életben is úgy gondolkodsz, hogy veszel egy tízszer drágább autót, mert miért ne és nem gondolsz arra, hogy másnap kaját is kell venni?"


A helyezet az, hogy 2010 után kb. 2 év kellett, hogy rendbeszedjék a gazdaságot. Azóta szerencsére nem kajára kell az ország pénze. Van pénz fejlesztésre, építésre.


Volt olyan haverom, aki azért költözött ki Angliába, mert "oktatás katasztrófa"... Amikor beszéltünk, akkor kiderül, hogy a 20-25 évvel ezelőtti élményei alapján minősítette a mostani általános iskolai oktatást. Fingja sem volt, hogy milyen most egy suli. Én pár éve lementem megnézni pár sulit és nagyon kellemesen csalódtam.


Lehet puffogtatni a ballib propaganda közhelyeit, de néha nem árt megnézni a valóságot.

2021. jún. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

"Lehet, de sosem egyezett meg ez az összeg a Duna Aréna építései költésgeivel."

Ott nem csak a Duna Arénával lett drágább a vizes vb.


"A helyezet az, hogy 2010 után kb. 2 év kellett, hogy rendbeszedjék a gazdaságot. Azóta szerencsére nem kajára kell az ország pénze. Van pénz fejlesztésre, építésre."

Egyrészt, ez megint nem igaz. 2010-ben már eléggé rendben volt, legalábbis ,ha a válságról beszélünk.

Ha viszont nem, akkor még mindig nincs rendbe szedve és még mindig kajára kellene a pénz, cska inkább elszórják másra.


"Amikor beszéltünk, akkor kiderül, hogy a 20-25 évvel ezelőtti élményei alapján minősítette a mostani általános iskolai oktatást."

És azóta csak rosszabb lett a helyzet.

A magyar oktatáson az elmúlt 30 évben senki nem javított, max kevésbé rontott. Erre jó példa az mszp kormány, ami semmit nem tudott az oktatással kezdeni, de nem is rontott rajta.

A fidesztől meg szabályosan rosszabb lett.


"Én pár éve lementem megnézni pár sulit és nagyon kellemesen csalódtam."

Ez kb. az a szintű érvelés, hogy vannak diákolimpikonjaink, akkor biztos minden suli olyan jó. Mellesleg már azt sem értem, hoyg mit jelent a megnézni. Fel van szépen építve? Attól nem lesznek okosabbak. A nyílt napokat meg felejtsük el, mert azokat az órákat a legtöbb helyen megrendezik.

Sajnos ez nem igaz. Igen, van kb. 2 tucat iskola, ami ér valami, és a többi borzasztó.


Én rendszeresen foglalkozom oktatással, számtalan ismerősöm van benne, és tudom, hogy borzasztó.

Mellesleg ezt bizonyítja a PISA is.


"Lehet puffogtatni a ballib propaganda közhelyeit, de néha nem árt megnézni a valóságot."

Lehet érvelési hibákat csinálni, ahogy te csinálod, de attól az érvelési hiba nem lesz valóság.

Pár sulitól az átlag oktatási színvonal nem lesz jó. De egy "megnézés" meg kevés, hogy az iskolát megítéld.

Erre vannak a felmérések, rangsorok, ami alapján meg lehet ítélni egy iskolát.


Viszont nálunk nem csak az iskolákkal van baj, hanem a NAT-tal is.

2021. jún. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

27!


Már magadat is cáfolod, tehát nekem adsz igazat abban, hogy a (ballib sajtóban) megjelent első számok csak a Duna Arénáról szóltak és attól lett jelentősen drágább a project, hogy a "fél kerületet" felújították, átépítették.


"Mellesleg már azt sem értem, hoyg mit jelent a megnézni. Fel van szépen építve? Attól nem lesznek okosabbak. A nyílt napokat meg felejtsük el, mert azokat az órákat a legtöbb helyen megrendezik."


Nem már, hanem még ezt sem érted. Vagyis érted, de úgy teszel, mintha nem, majd tévedhetetlneül kijelented, hogy nyílt napokat felejtsük el. Ha lettél volna egyetlen ilyen órán is, akkor nem írnál ilyen orbitális marhaságokat. Ne keverd ez a szitut azzal, amikor az ofő és a tanfelügyelő beül az utolsó padba! A tanár meg tudja játszani magát, de egy alsós gyerek nem. A gyerekek reakciói, testbeszédük, mimikájuk a fontos ilyenkor, ez jelzi a tanárral való kapcsolatukat.

Módszereiben és eszközeiben is egészen már most egy általános iskola, mint a rendszerváltás előtt.


Ide lehet böfögni jó propagandistaként ilyeneket is, hogy "Viszont nálunk nem csak az iskolákkal van baj, hanem a NAT-tal is." De ha csak ennyit tudsz, akkor inkább maradj csendben.


2015 óta lassan, de folyamatosan javulnak a PISA eredményeink.

Az egyik legtöbbet rontó ország Finnország és felmérések elején Kína szerepel.

Úgy tűnik, hogy az oktatásban a liberalizmus mégsem jó módszer. A ballib pártok mégis a finn modellt akarják átvenni és a Kínai egyetem ellen tüntetnek. (Most, korábban ők is próbálták ide hozni.)

2021. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
56%

#28

"Már magadat is cáfolod, tehát nekem adsz igazat abban, hogy a (ballib sajtóban) megjelent első számok csak a Duna Arénáról szóltak"

Kínos, amikor ilyen alapszintű szövegértési gondok vannak nálad.

Pont, hogy azt írtam, hogy ami a sajtóban ELŐSZÖR megjelent az a TELJES VIZESVB-ről szólt. Az elejétől a végéig, és nem kizárólag a Duna Arénáról, amit amúgy normálisan sem tudtak megcsinálni, mert ahogy linkeltem már megy szét.


"Ha lettél volna egyetlen ilyen órán is, akkor nem írnál ilyen orbitális marhaságokat."

Személyesen ismerek tanárokat, akik megrendezték a nyíltnapi órát. Előző nap leadja az anyagot a tanár, mindenkit megfenyeget jól készüljön fel belőle, és ha kérdez valamit, akkor mindenki jelentkezik, hogy úgy tűnjön, hogy okosak a gyerekek.

Nem egy tanárt ismerek, aki ezt csinálja és nem egy helyről.


Ez egy bevett szokás azért, hogy jobbnak tűnjön az iskola.

És hallottam már, hogy kompetencia tesztnél is hasonlóan viselkedik egy-egy tanár, hogy együtt oldják meg, pontosabban a legjobb diák lediktálja másoknak a megoldást, hogy az iskola jobb helyet szerezzen.


Ha lennének ismerőseid az oktatásban, akkor tudnád, hogy ez így megy.


"A gyerekek reakciói, testbeszédük, mimikájuk a fontos ilyenkor, ez jelzi a tanárral való kapcsolatukat."

Az iskola nem csak alsóból áll, és az alsónk az egyetlen, ami nem teljesen katasztrófa.


"Módszereiben és eszközeiben is egészen már most egy általános iskola, mint a rendszerváltás előtt"

Nyugi, én nem rendszerváltás előttihez hasonlítom.

Amúgy minőségében is teljesen más. Mellesleg a rendszerváltás körüli/előtti idő jó példa. Akkoriban matematika nagy hatalom voltunk, sorra nyertünk a matek olimpiákat.

Most meg már látszik, hogy mennyivel gyengébbek vagyunk.


"De ha csak ennyit tudsz, akkor inkább maradj csendben."

Én végigolvastam a NAT-ot, te megtetted? Ha nem, akkor talán kussolni kéne és hallgatni arra, aki elolvasta.


"2015 óta lassan, de folyamatosan javulnak a PISA eredményeink."

Ez pont nem igaz.

Nem volt olyan javulásunk, ami hibahatár fölötti lett volna.


"Az egyik legtöbbet rontó ország Finnország és felmérések elején Kína szerepel."

Sajnos láthatóan nem ismered, hogy kínával mi a helyzet.

Kína eldönthető, hogy hol tesztelik őket. És ebből ered a magas pontszáma.

Így kína helyet nem szabad túl komolyan venni.

Ha érdekel itt egy írás róla:

[link]


Szóval a Szingapúri az komolyabb eredmény. Viszont ott az a különbség, hozzánk vagy a finnekhez képest, hogy ott a gyerekeket a szülők viszonylag sok magánórára viszik.

Így nem a közoktatást méri a PISA szingapúrban, hanem a köz- ÉS magánoktatást is, ami miatt szintén torz eredmény jön ki más országokhoz képest.


És ezekután jönnek a közoktatást mérő országok, észtország, kanada és finnország.


Látszik, hogy mennyire értesz a PISA-hoz. :DD


"Úgy tűnik, hogy az oktatásban a liberalizmus mégsem jó módszer. A ballib pártok mégis a finn modellt akarják átvenni"

Ennek két oka van, az egyik az, amit már leírtam.

A másik kulturális, nem tudod azt a konzervatív (poroszos) oktatást itt megvalósítani, mivel sokkal liberálisabb a társadalom.

Ez jól látszik a jelenlegi rendszerben, most közelebb vagyunk a kínai oktatáshoz, mint a finnhez és rosszak is az eredményeink.


És ha nem a top pár helyet nézed a PISA esetében, hanem mondjuk top 10-15-20, akkor látható, hogy többséget képzik azok a helyek, ahol az oktatás liberálisabb.

Ebből következik, hogy egy liberálisabb oktatás hatásosabb. Nyilván vannak kivételek, de én összességében értem.

2021. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

29!


Mivel a tényeket is tagadod és folyamatosan másról beszélsz, figyelmen kívül hagyod, hogy valóban mit írtam, ezért ilyen trollkodásra nem reagálok a továbbiakban.

Hiába írok le valamit, te azt nem veszed figyelembe, majd lehülyézel, szövegértést emlegetsz, pedig vagy te nem értetted meg, amit írtam, vagy szándékosan nem veszed figyelembe.

Ha válaszlok, ha nem, te ugyanúgy írni fogod a hülyeségeidet és ugyanúgy nem reagálsz érdemben a kommentjeimre.

További jó trollkodást!

2021. jún. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!