Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kezdeményezünk...

Miért nem kezdeményezünk népszavazást a politikusok idegen nyelvi képességeiről?

Figyelt kérdés

Csak az lehetne képviselő, aki az angol újságírói kérdésekre felelni képes, és C nyelvvizsgát tesz.

Így felmérhető lenne Karácsony nyelvtudása mellett például a Németh Szilárdé, Kósa Lajosé és egy sor politikusé.

Szerintem elvárható hogy egy országgyűlési képviselő tudjon angolul.


2021. jún. 7. 09:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem érdeke a politikusoknak ilyesmiről szavazást indítani.
2021. jún. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

Mindjárt jönnek a nagy nacionalisták, akik kikérik maguknak, hogy miért kellene beszélni más nyelvet egy politikusnak a magyaron kívül. :D

A kérdésedre válaszolna, én magam sem értem. Ha elvárják, hogy mi a diplomához nyelvvizsgát is szerezzünk, akkor igenis tanuljon meg az angolul, aki egy országot szeretne irányítani.

2021. jún. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Azt azért remélem te is érzed, hogy olyan országban élünk, ahol az érettségizők (!) jó része képtelen leteni egy középfokú nyelvvizsgát.

(ha képes lene, nem lenne háborgás az egyetemi felvételi követelmények miatt).

Szóval ha gondolod, szívesen indítok petciót az általad jelzett kérdésben is, és abban is, hogy ne kaphasson mostantól egyetlen baldasz se érettségit himihumi mellébeszéléssel.


Szóval ha érdekel, tényleg szeretnék olyan országban élni, ahol a legutolsó senkiházi melós IS beszél angolul, és lehet képviselő.

Ezért adózok.


Sajnálom, hogy a habonyi patkánymédia épp KArácsony úr kapcsán vetette fel ezt a fontos dolgot. És hiszem, hogy Karácsony úr jövőre tesz egy ilyen országért.

2021. jún. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%
Inkább a hazugságvizsgálóban politikusként munkájuknak évenkénti felülvizsgálatáról kellene népszavazási.
2021. jún. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég lenne annyi, hogy egy párt egyszerre csak 2 ciklust tölthet ki.
2021. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

A demokrácia alapja hogy minden ember választó és választható. Innentől az emberekre van bízva hogy ki az akit képviselőjüknek megválasztanak. Ha az embereknek nem fontos az hogy idegen nyelven beszéljen az illető akkor te miért akarnád ezt megszabni?

Utána már a megválasztott képviselőkön műlik hogy egyes feladatok elvégzéséhez milyen feltételeket szabnak. Szimplán annyit kell tenni, hogy olyan politikusokat kell megválasztani akik mind magas szinten beszélnek idegen nyelven, aztán elvárni tőlük, hogy alkossanak olyan szabályokat amik megkövetelik egy politikustól hogy legyen C típusú angol nyelvvizsgája.

Amúgy tényleg nem értem miért lenne ez jó. Miért kellene minden politikusnak C típusú nyelvvizsga.

nemrég éppen a balliberális oldalon jött a kampány az ellen hogy a felsőoktatásba a felvételihez szükséges legyen egy nyelvvizsga. nem csak angol, hanem bármilyen nyelvből. Megbuktattátok ezt az elvárást, holott a diploma alapfeltétele egy nyelvvizsga, mindenképpen meg kell szereznie a hallgatóknak 3,5 év alatt ahhoz hogy alapképzésen diplomát kaphassanak. De ti még ezt sem engedtétek, hogy a fiataloktól, akik nyelvi érettségit kell tegyenek éppen, azoktól elvárjuk a felsőoktatása (vagyis nem mindenkitől, csak a legjobbaktól) ezt a nyelvvizsgát.

De amikor politikusokról van szó, akkor ez máris követelmény lenne. Miért?

Amúgy Karácsonnyal nem az a gond, hogy nincsen nyelvvizsgája. A gond az, hogy a mögötte állók, az őt választáson indítok egy évtizede azzal kampányolnak hogy csak az az ember számít embernek Európában aki tud beszélni angolul, és ők voltak azok akik az angol nyelvtudás hiánya vagy a szerintük nem megfelelő szintű angoltudása miatt folyamatosan mocskolták a jobboldaliakat. Semmi más nem történik most vele kapcsolatban, mint a saját támogatóinak az eddigi elvárását most vele szemben is érvényesíteni kell. Ha eddig nem volt jó Orbán amiatt hogy nem tökéletes az angolja, mitől lenne jó Karácsony aki egyáltalán nem tud nyilatkozni, válaszolni angolul?

És nem, Orbánnak sem kellene, Karácsonynak vagy bárki másnak sem kellene, erre vannak a tolmácsok. És igen, a magyar nyelv éppen olyan értékes mint a német, az olasz, a svéd vagy éppen az angol. KÖNNYEBB boldogulni ha tudunk angolul.

Amúgy nekem van nyelvvizsgám, még tolmácsoltam is anno angolul tárgyaláson. de az akkor volt és szakmai témában. Akkor sem tudtam volna riportereknek élesben válaszolni és most sem tudnék - szemben olyan ismerőseimmel akik tökéletesen tudtak angolul kommunikálni nyelvvizsga nélkül. Itt szimplán azon megy a vita hoyg amit korábban elvártak másoktól, sőt amibe mindig belekötöttek, ami miatt másokat támadtak, mocskoltak - azt legyenek már szívesek a saját emberükön, jelöltjükön IS számon kérni!

2021. jún. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem lehetne érettségire sem bocsájtani felsőfok, tárgyaló angol nélkül. Én még megúsztam. Kaptam diplomát nélküle hehe
2021. jún. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%

Civil szférában segédmelósnak se vennék fel őket.

Kreténgyülekezet.

2021. jún. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Önmagában nem az volt Karácsonnyal a botrányos, hogy nem beszél angolul (bár tény, hogy ez sokat ront a nyugati, nagyvárosi multinacionális arculatán). Hanem az utána való magyarázkodása a hiperpasszív, speciális, diszlexiás, van nyelvvizsga-nincs nyelvvizsga dumájával volt a baj...


Szerintem fontos a nyelvtanulás, olyan szempontból értem Karácsony helyzetét, hogy aki iskolapadban tanulta az angolt, nem egy nyelvzseni és huzamosabb ideig nem is volt külföldön, annak nem feltérlen annyira penge az angolja, hogy társalgási szinten felül teljesítsen, tehát diplomata munkára alkalmas legyen a nyelvtudása. De persze mégis egy miniszterelnök jelöltről beszélünk, akinek illene tudni 1-2 nyelvet. Főleg hogy még nem is reál szakot végzett, hanem egy olyan humán szakot, ahol azért nagyonis szempont a nyelvismeret.


Amúgy érdekesség, hogy pl. az erdélyi magyarok jellemzően jobban beszélnek angolul annak ellenére, hogy ott csak heti 1-2 angolóra van. Kényszer miatti román tanulás miatt könnyebben jön a 2.-ik idegen nyelv is. De a lényeg, hogy módszertani és nem mennyiségbeli változásra van szükség (szerintem).

2021. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Németh Szilárd egy magyar mondatot nem tud összerakni "a vár ereje nem a kő erejében vagyon..", Orbán angolja pedig egy alapfokú nyelvvizsgáéval felel meg: "Iz der eni kvescsön?" és társai. Én a narancspolitika majmolói helyében sem nagyon kapálóznék Karácsony nyelvtudatlansága miatt, mert az ország élén sem éppen a legélesebb kés van a fiókban.


Meg nekem azért gázabb közjószágnak nevezni a gyerekeket, pörköltszaftos öltönyben mutatkozni, meg úgy eleve egy gusztustalanul elhízott zsírdisznóként mutatkozni, mint az ország vezére.

2021. jún. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!