Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kiket érintett negatívan a...

Kiket érintett negatívan a túlóratörvény?

Figyelt kérdés

Ismersz ilyen embereket?

Vajon több lett azóta a munkáltatói túlkapások száma?

Az én környezetemben nincs olyan ember, aki megérezné a negatív változást, de kíváncsi vagyok másokra.



2021. jún. 8. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

senkit

Évek óta él a törvény és még senkit nem tudtak felmutatni aki rabszolga lett miatta. De még csak olyat sem akinek rossz lenne.

A túlóra csak akkor jó ha önkéntes és nagyon megfizetik. Rendszerint azonban pont ott túlóráztatnak ahol nem fizetik meg az embereket - nekik viszont pont amiatt jó ha túlórázhatnak, mert a bérük kevés, jól jön a túlórapénz hozzá.

2021. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Akit hátrányos érint az nem netezik és a jogaival sincs tisztában.


Mellesleg én pár embert tudok, de az első mondatom jellemzi őket.

2021. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
23%
Senkit. Ez is csak műhiszti volt.
2021. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Egy multinál dolgozom, nálunk nincsenek túlkapások,senkit nem köteleznek több órára, mert nem a munkaidő számít, hanem a teljesítmény, van egy alapbér,amit mindenki megkap, ezen felül meg teljesítményarányos jutalék. A cégnek tökmind1,h hány órát dolgozol, csak az elvégzett munkát nézik. Itt az csak jó, hogy van lehetőség többet túlórázni, mert ha az alap munkaidőben nem szereztem elég jutit, akkor a túlórában el tudom érni azokat a jutaléksávokat, amivel 2x 3x annyit viszek haza, nyilván nem mindig élek ezzel a lehetőséggel, mert van hogy alapból is sikerül elérni, meg néha megengedhetem magamnak,hogy beérem az alapbérrel.Amikor voltak ezek a tüntetések én nem is értettem,miért tüntetnek, én közben dolgoztam ,még túlóráztam is, saját szabad akaratomból és örülök neki, hogy megtehettem, mert sokkal több pénzt kerestem abban a hónapban is.
2021. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!