Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fognak még tüntetni az emberek...

Fognak még tüntetni az emberek az embertelen túlóratörvény ellen, amit egy éve vezettek be?

Figyelt kérdés
Az elmúlt fél évben semmit nem lehette hallani az egészről. Nem szakadtatok meg a túlórázástól?

2020. jan. 1. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Mivel a munkakorú emberek fele már elmenekült külföldre nem igazán maradhat talpon olyan cég aki ezt bevezette volna így néhány fidesz-közeli rabszolgatartó kiskirályt leszámítva senki nem vezette be.
2020. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1: Semmi értelme nincs annak amit írtál. A cégek nem vezethetnek be semmilyen túlóratörvény, az egész arról szólt, hogy az állam megadta a lehetőséget annak a kevés embernek, aki többet akart túlórázni, hogy túlórázhasson. Az ellenzék meg hergelte a buta embereket.
2020. jan. 1. 22:23
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
A cégek döntik el hogy náluk mennyi a munkaidőkeret. A dolgozóknak erre semmi ráhatásuk.
2020. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

"A dolgozóknak erre semmi ráhatásuk."


Hogyne lenne!

Továbbra sem kötelező a túlórázás, csak éppen nem tilos immár azon a határon felül, amely eddig tiltva volt.

2020. jan. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
A munkaidőkeret nem túlóra, és nem tilos 400 óra fölött se, a szakazervezettel/üzemi tanaccsal meg lehet egyezni többről ahogy korabban is lehetett több mint 250. A fő probléma nem ez volt hanem a kiterjesztése 36 hónapra. Tehát egy cég 1200 órát ledolgoztathat és nem kell kifizetnie aztán szépen csődöt jelen új néven megalakul és kezdi előröl. Sok kedves fidesz kiskirály csinálja ezt félreeső helyeken ahol nincs más lehetőség a munkára. Modernkori rabszolgatartás legálisan.
2020. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elült ez az ügy, leginkább azért mert változott a helyzet. Az autóipari összeszerelők, beszállítók inkább csökkentik a létszámot, mert csökken a megrendelés, nem a túlórákkal lesznek itt a bajok, hanem inkább kevesebb ember fog kelleni.
2020. jan. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kettő összefügg.

Olyan helyen, ahol három műszak van, az egyik dolgozó kiesése esetén, például betegség, vagy kilépés jelentkezésekor a másik kettőnek azonnal prolongálva van a 12 órás műszak, hiszen a termelés erre épül - a nap 24 órájára.

Csakhogy az új belépőt nem lehet azonnal kitenni dolgozni, hiszen be kell tanulnia az eljárásba, a hatékony működtetésre, így gyakorlatilag nem lehet hasznát venni, de fizetni kell a számára jelentkező terheket az adóztató állam felé, meg a betanulása alatt azt a munkabért, ami semmi hasznot nem hoz, mert többnyire a délelőttös mellet csak asszisztál a gyártáshoz, amíg a másik kettő nyomja az ipart, keresi a pénzt mind magának, mind a cégnek, mind az államnak, ami a nyereség, a társasági adó és a jövedelemadó formájában jelentkezik, plusz a klasszikus adóformákon kívül egyebekben, mint például a tb, vagy a nyugdíjellátás előre befizetése.

Ezzel egyenértékű az a törekvés hogy a költségek csökkentésére, ami a megrendelések csökkentésével egyenesen arányosnak kell lennie, elbocsátanak embereket és a két műszakra áttérés közben azt a felmerülő munkaerő-hiányt esetleg ideiglenes túlmunkával biztosítják, ami közben még felmerülhet, annak ellenére, hogy ez mind a munkavállaló, mind a munkáltató felé megnöveli a költségeket,összességében mégis kompromisszumos megoldást jelent, mert a már bevállalt szerződések teljesíthetők ezáltal, így nem keletkeznek plusz költségek, mint például a kötbér és nincs presztízs-veszteség sem, a csúszó határidőkkel, de elmondható, hogy ez még a multinacionális cégeknél is csak szükségmegoldásként jelentkezhet, mivel a túlórák jelentkező költségei komolyan megnövelik a kifizetendő bér és adóvonzatokat, így csak rendkívüli esetekben van létjogosultságuk, de akkor életmentő lehet a cég érdekében, amelynek nyereségessége a dolgozó érdeke is, mert veszteséges munkavégzés olyan problémákat vet fel, amivel egy idő után biztosan elvesztheti munkahelyét, ezért egy dolgozónak alapvető érdeke a cége prosperitásának fenntartása.

Nyilvánvalónak kellene, vagy kellett volna lennie, hogy olyan helyzetben lévő cég, amelynek a gyártási rendszerében nincs semmilyen változás, ott semmi értelme túlórákat bevezetni, legalább is általános szinten, mert a túlórák alaposan megnövelik a költségeket, amelyek elviselése csak rendkívül indokolt esetben, a (lényegében megváltozott körülmények miatt) a működőképesség érdekében tolerálhatók.

Azt is látni kell, hogy azokon a helyeken, ahol szükségmegoldásként ideiglenesen mégis alkalmaznak túlórát, ott figyelembe veszik a túlmunka alatt csökkenő munkateljesítményt és hatékonyságot, ami fáradtságból adódik, a növekvő költségeket és ennek vonzataként természetes érdekük annak megszüntetése, normalizálása.

Ez az oka, hogy viszonylag kevés embert érint a túlmunka növekedésének az áldása, vagy a réme.

2020. jan. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Örülj hogy van munkád és mit enned.
2020. jan. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Dehogy fognak, nem is volna miért!! Ezt ( is) kizárólag megint az ellenzéki Összefosás fújta fel annak idején, hogy "kampány" célokra felhasználja. Tipikus...
2020. jan. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7


Nagyon szépen leírtad, csak azt nem vetted figyelembe, hogy a túlórakereten belüli plusz munkavégzés nem túlmunka. Bármelyik cég megteheti, hogy egy hónapban folyamatsan 30 napot dolgoztatja a munkavállalót, utána pedig tömbösítve adja ki a szabadnapokat (szombat-vasárnap). Erről szól a munkaidőkeret.


A munkaidőkeretben végzett túlóra pótlékait pedig ráérnek 36 hónapon belül bármikor kifizetni, tehát akár a 35 hónap múlva is az esedékes bérrel együtt történő rendes utalással!


Azért nincsenek tüntetések, mert kevés cég alkalmazza a túlóratörvényt. De a lehetőségük megvan rá.

2020. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!