Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet hogy Budapesten...

Hogy lehet hogy Budapesten több ellenzéki él?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 19:57
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

#2 Teljesen egyetértek.

Hozzateszem, en is vidéki vagyok.

2021. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
35%

#9 "Átlagban nézve az ellenzékiek magsabb végzettséggel rendelkeznek. És egy mérnök, közgazdász stb., csak nagy városokban tud elhelyezkedni, mivel csak ott van munka."

Te sem az eszedről vagy híres, ugye?

Megsúgom, NEM a mérnökök vannak az ellenzéki oldalon. Attól mert te azt hiszed, nagyon sokan élnek kisebb városokban diplomás emberek.

Tudod, az olyanok akik már rájöttek, hogy feltalálták egy ideje az autó nevű közlekedési eszközt és használják is.

Ezt a neked új információt tedd be nyugodtan a másik mellé, ami arról szól, hogy vidéken is van internet és kábeltévé!

Üdv, egy diplomás, a diplomás párjával és diplomás gyerekével egy kisvárosból!

2021. jún. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
77%

#10

"Ugye ezt te sem gondolod Mihály"

Ez nem hit kérdése, egy tényt írtam le.


#12

"Te sem az eszedről vagy híres, ugye?"

Ne magadból indulj ki. :)


"Megsúgom, NEM a mérnökök vannak az ellenzéki oldalon. Attól mert te azt hiszed, nagyon sokan élnek kisebb városokban diplomás emberek."

Egyrészt, nem csak a mérnökök vannak, a diplomások többségében vannak ellenzéki oldalon.

(Amúgy ez tudom ,hogy nem szempont csak úgy megjegyzem, hogy én ismerek pár tucat mérnököt és egyik sem fideszes.)

Másrészt, tendenciákról beszélek, a semmi középen egy kis városban elég ritka a diplomások nagyobb tömege, de nagyobb városok mellett előfordulnak, pl. Bp agglomerációja is ilyen, ahol viszonylag magas a diplomások aránya, de persze itt az ellenzék szintén jobb helyzetben van, mint mondjuk az Alföld közepén.


"Tudod, az olyanok akik már rájöttek, hogy feltalálták egy ideje az autó nevű közlekedési eszközt és használják is."

Csak annak is van egy határa, nem fog mindenki 4-5-6 órát kocsikázni egy nap.

Bp így is elég nagy és elég sokáig tart átverekedni magad a dúgon.


"Ezt a neked új információt tedd be nyugodtan a másik mellé, ami arról szól, hogy vidéken is van internet és kábeltévé!"

Van csak a kutatások még mindig azt mutatják, hogy az emberek 70%-a TV-ből tájékozódik.

Így teljesen mindegy, hogy van-e net, hanem arra használja, hogy ott tájékozódjon.


"Üdv, egy diplomás, a diplomás párjával és diplomás gyerekével egy kisvárosból!"

Hát, szar lehet, hogy diplomás vagy ennyi ésszel.

Gyakorlatilag semmit nem sikerült felfogni abból, amit írtam, és még csak a jelenlegi felméréseknek sem néztél utána, hogy esetleg igaz-e, amit írok, csak úgy döntöttél, mint "magasan képzett diplomás", hogy majd jól megmondod a tutit. :DDD

Erre persze még egy lapáttal rátesz, hogy annyira képzett vagy, hogy személyeskedéssel kezdtél, mint valami óvodás. :)


Akkor a tények. Jelenleg minden felmérés azt mutatja, hogy valaki minél képzettebb annál nagyobb eséllyel ellenzéki szavazó. Ahogy azt is látjuk, hogy minél fejletlenebb egy település annál fideszesebb.

Szintén felmérés igazolja, hogy az emberek 70%-a TV-ből tájékozódik és minél fejletlenebb településen vagyunk ez annál gyakoribb.


Most én is írhatnák valami aláírást, de én veled ellentétben tudom, hogy amit írtál az érvelési hiba.

2021. jún. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
58%

Kikből áll egy nagyváros? Azokból, akiket a vidék az elmúlt száz évben kivetett magából. Akiknek nem jutott a birtokból, nem jutott a kenyérből, nem jutott az uram-bátyám-viktorom leosztásból... Sose a jóllakott gazda kényszerül elköltözni. Vagy hogy egész szélsőséges példáig menjek, menekülnie kellett a család elől, mert 6uzi. Vagy csak nem akart elkezdeni 20 évesen szülni sorjában annak, akihez eladta az apja.


Azt utána megy a prüszkölés, hogy mifélék a városok. Olyanok, amilyenné a vidék őket tette. A vidék sose néz szembe a saját maga előállította problémáival, csak elhárítja másfelé, azt utána ezek a problémák mindig a városban robbannak.

2021. jún. 12. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
28%
Azért, mert a város idegbeteggé tesz és az embereknek nem ez a természetes élőhelyük.
2021. jún. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
70%

#14

Bocs, de ez szintén nem igaz ebben a formában. A legtöbb nemesnek volt Bp-en háza, mivel sokszor kellett ott tartózkodnia. Ha valakinek menekülnie kellett, akkor DIREKT falut választott, hogy el tudjon bújni.

A város mindig is a képzettebb réteg gyűjtőhelye volt.

2021. jún. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
44%

#16, ez nem mindig igaz, falun lakok, már 20 éve, felmentem pestre pár napra, teszem hozzá 20 éves fiatal srác vagyok, szóval abban a pár napban pesten sokkal több buta, beképzelt, semmitnemérő embert láttam, mint az ország falusi részein, úgyhogy erről ennyit

"A város mindig is a képzettebb réteg gyűjtőhelye volt" én úgy vettem észre, hogy a diplomás szóval a képzettek emberek inkább a falusi életet választják, számos olyan ismerősöm van, akik a végzettségüknek köszönhetően sikeresek a munkájukban és mégis falun élnek

az meg, hogy megválasztották a pestiek Karigerit, az ő gondjuk, most isszák is a levét rendesen

2021. jún. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
32%

14-es igaz

Plusz a "sok diplomás él Pesten, aki ebből következően csakis intelligens, beszámítható, felelős döntéshozó lehet"- következtetés meg totál hülyeség. Pláne azért, mert integráció van. Kb. ma már csak az nem ér el valamit, aki éppen nem akarja azt elérni. Elég bőven, ha pl. a szociális készségek nagy mértékben sérültek valakinél, de a rohadt jó memóriája miatt diplomás.. De emellett számos eset van, ahol a végzettség mögött nem csupa jó dolog áll.

2021. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
0%
Mi lesz nagy a csönd...mi lesz az IELTSel vagy a rejtvény párbajjal? Pedig még azt is begengedtem, hogy összedolgozhatsz. 😢
2021. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
21%
Ennyi hulyet
2021. jún. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!