Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet hogy Budapesten...

Hogy lehet hogy Budapesten több ellenzéki él?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 19:57
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
78%
Vidéken is vannak ellenzékiek.
2021. jún. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
44%

#17

Gondolom akkor te már megkaptad az 1 millió dollárt, igaz? Kapsz 1 milliót, ha bizonyítod, hogy természetfeletti erőd van, és te itt azt állítod, hogy "pesten sokkal több buta, beképzelt, semmitnemérő embert láttam".

Vagiys látásból megmondod a tutit. :DDD


A viccet félretéve, az érvelési képességeid alapján tagadhatatlan, hogy falusi vagy. Mivel nem érv, hogy te mit tapasztalsz.

Ha én kimegyek és csak kék szemű embereket látok, akkor nem következtethetek arra, hogy a világon mindenki kék szemű.

Szóval kérlek, ne beszélj hülyeségeket.


"én úgy vettem észre, hogy a diplomás szóval a képzettek emberek inkább a falusi életet választják"

Csak ez megitn nem érv, és amúgy nem is igaz.

Az, hogy te hogy érzékeled az nem jelent semmit. Ha neked mondjuk csak x pártra szavaznak az ismerőseid, akkor abból nem következik, hogy az x párt fog nyerni.


"az meg, hogy megválasztották a pestiek Karigerit, az ő gondjuk, most isszák is a levét rendesen"

Tekintve, hoyg jobb, mint Tarlós, így nagyon nem nincs vele gondjuk.

2021. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
27%

22es megsértődtél. Pedig nem rád mondta 17 speciel azt, amit idéztél tőle. Ellenben te egyből sértegeted őt, burkoltan lenézed vidéket. Amúgy meg leszólod az érvelését, miközben te is odaírsz ugyanolyan "nem így van" - t arra, hogy aki képzett diplomás, az inkább falusi életet választja, pedig biztos nem pontos, átfogó felmérés alapján nyilatkoztál.

Különben sajnálom, ha megbotránkozol ezen, de valamelyest tényleg gyűjtőtégelye a 17-es által említett embereknek adott város. Nem beszélve arról, hogy nem egy tősgyökeres pesti ismerős ecseteli szülővárosa idézem "élhetetlenségét, nem egyszer a nem idézem szó szerint, hogy milyen emberek miatt, és igaz, hogy nem kevés diplomás megy el vidékre onnan, ha teheti, akkor is, ha a munkája Pesthez köti. Nem egy vidéki, régen helyben is "fura" már pestivé vált, és mutatja a fb. On:) , hogy már a születési helye is Pestre változott.

Te ezek szerint pestiként szólsz le furán másokat pusztán azért, mert ebből adódóan többnek érzed magad. Ezzel csak 17es véleményét erősíted.

2021. jún. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
61%

#23

"megsértődtél. Pedig nem rád mondta 17 speciel azt, amit idéztél tőle"

Nem, nem sértődtem meg, és nem is érdekel kire mondta.


"Ellenben te egyből sértegeted őt, burkoltan lenézed vidéket"

Egyrészt, hol sértegettem? Bizonyítékokkal alátámasztottam a kijelentésemet, miszerint hibásak az érvei, ha pedig így érvel, akkor tény,h ogy nem olyan okos, mint amilyennek gondolja magát, ahogy láthatóan te sem.

Másrészt, nem nézem le a vidékieket, én is vidéki vagyok. Szóval kérlek, te se beszélj hülyeségeket.


"Amúgy meg leszólod az érvelését"

Nem az érvelését, az érvelési hibáit, ha érvelne nem lenne bajom, ezért mondtam példákat, hogy miért rossz, ahogy érvel.

Ő az alapján von le következtetést az átlagra, hgoy mit tapasztal.

Pl. ha neked semmilyen rokonod nincs az iskolában csak azok a hírek jönnek szembe, hogy épp ki és milyen diákolimpiát nyert, akkor sem vonhatod le azt a következtetést, hogy nagy átlagban az oktatás jó.


"pedig biztos nem pontos, átfogó felmérés alapján nyilatkoztál"

Jelenleg minden felmérés pontosabb annál az "érvnél", hogy "én láttam".

Ez nem érv. És hogy lásd, itt van leírva, mint érvelési hiba:

[link]

Legalább te is tanulsz.


"Különben sajnálom, ha megbotránkozol ezen"

Veled ellentétben én nem az érzelmeimmel érvelek, így semmi megbotránkoztató nem volt benne, hogy hazudott.

Hozzászoktam, hogy a magyarok hazudnak.


" Nem beszélve arról, hogy nem egy tősgyökeres pesti ismerős"

Ez ugyanaz az érvelési hiba.

Te komolyan okosnak gondolod magad azután, hogy pont az előző kommentemben írtam, hogy ez érvelési hiba és most is ezzel érvelsz?


"igaz, hogy nem kevés diplomás megy el vidékre onnan, ha teheti"

Ez egyáltalán nem igaz ,de jó, gondoljuk végig, hogy mi lenne, ha igaz lenne.

Ez azt jelentené, hogy egyrészt, fogyna Bp lakosság elég gyorsan, mivel népesség arányosan is minden 3. ember diplomás, viszont ez az arány Bp-en magasabb. Ennek ellenére Bp lakossága stagnál.

A nem diplomás felköltözése pedig azért rossz érv itt, mivel Bp-en kifejezetten magas lakásárak vannak, amit még jobb diplomával rendelkezők sem igazán tudnak kifizetni önerőből, így egy szakmát végzett embernek többnyire lehetetlen.


Vagyis ha logikason végiggondoljuk ,hogy a kijelentésedből mi következni, akkor is láthatjuk, hogy nem lehet igaz a jelenlegi adatok alapján.


"Te ezek szerint pestiként szólsz le furán másokat"

Ezekután ne hülyézzelek le, hogy állítasz rólam valamit, ami nem igaz?

Nem vagoyk bp-i.


"mert ebből adódóan többnek érzed magad"

Veled ellentétben én érvelek.

Nézd, akkor a legnagyobb jószándékkal mondom, ha én így érveltem volna mint te vagy mint a #17-es, akkor engem a magyar tanárom kib*szott volna az érettségiről.

Ennek tudátában írd meg a következő kommented.

2021. jún. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
13%

24

Te engem ne oktass ki, mert nem vagy okos! Mi ez itt? Érvelő közösségi klub?! 😁

Ne röhögtess!

Te is levontál érzelmi következtetést: "nem igaz" - részt, nem írom le megint, mert neked fölös.

És ne írj többet, mert az előző okoskodó írásodat is csak félig olvastam el, untatsz. Azt hiszed mindenek felett állsz, közben csak kiírod magadból a hülyeségeidet, amit a való életben senki sem hallgat meg.

2021. jún. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
52%

#24

"Te engem ne oktass ki, mert nem vagy okos"

Elég nyiolvánvaló, hogy nálad sokkal okosabb vagyok.


"Mi ez itt? Érvelő közösségi klub?"

Ez egy fórum, ahol lehet vitázni, ha nem tudsz, akkro ne szólj bele egy vitába.

Senkit nem fog érdekelni, amikor egy olyan kérdésbe írsz, hogy mi a kedvenc fagyid, de itt vita van, itt érveknek kell elhangzaniuk. Ezt sem sikerült felfognod.


"Te is levontál érzelmi következtetést: "nem igaz" - részt"

Huhh, na ez már fogalmi probléma.

A "nem igaz", az nem érzelmi, sőt, semmi köze az érzelmekhez. Ez egy tény megállapítás.


"És ne írj többet, mert az előző okoskodó írásodat is csak félig olvastam el, untatsz"

Akkor pláne ne szólj bele egy vitába, ha még csak kíváncsi se vagy, hogy miért írtál hülyeséget.

Lehet hülyén élni, csak akkor ne okoskodj, mert nem vagy az.


"Azt hiszed mindenek felett állsz"

Nem, te bizonyítottad a kommenteddel, hogy alattam vagy értelmi képességekben.


"közben csak kiírod magadból a hülyeségeidet, amit a való életben senki sem hallgat meg"

Amúgy de, rám pont, hogy elég sokan kíváncsiak a tudásom miatt.

Ne magadból indulj ki. :)

2021. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
20%

hát ez marha jó

#26, kicsit sokkra tartod magad nem gondolod? tipikusan az az emberfajta vagy, aki remekül beleillene abba a szenny pesti közegbe

2021. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
29%

#27

Ha igazad lenne bármiben, akkor cáfolnál. Ez nyilván nem megy, mert amit leírtam, az kivétel nélkül igaz.


Elég szomorú, hogy ilyen gerinctelen idiótákkal van tele az országm akik akkor sem ismerik be, ha tévedtek, amikor már érvelni sem tudnak.

2021. jún. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
46%

#28, minek vitatkozzak egy olyannal, mint te?

fújod a marhaságodat és, aki másképpen gondolkozik vagy állít dolgokat az neked egyből hibás és helytelen megállapítás

meg minek vitatkozzak olyan dologról, ami nem érdekel?

én csak a véleményemet nyilvánítottam ki, erre jöttél te és nagy okosan kijavítottál

továbbra is azt vallom, hogy Pest a beképzelt, öntelt, ki ha én nem emberek gyűjtőhelye, undorodom attól a helytől, próbálom elkerülni azt a szenny pöcegödröd, ahogyan csak lehet, kész, részemről ennyi a téma :)

2021. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
61%

#29

Nagyon cuki, ahogy azt képzeled, hogy amit csinálsz az vita. Ilyen "vitát" az óvodában meg általános alsóban lehet látni, ahogy te "vitázol".


"fújod a marhaságodat"

Erről bsezéltem, ha marhaság lenne, amit mondok, akkor cáfolnál.

Én itt - veled ellentétben - érveket hoztam, te meg érvelési hibákat.


"aki másképpen gondolkozik vagy állít dolgokat"

Nincs baj azzal, ha mást állítasz, csak akkor bizonyítsd.

Én a kedvedért még fel is tételeztem, hogy mi történne, ha "menekülnének" a diplomások Bp-ről.

Csak a Bp-i lakossági adatok ezt nem támasztották alá.


"meg minek vitatkozzak olyan dologról, ami nem érdekel?"

Ezt neked kell tudnod, ha annyira nem érdekelt volna, akkor meg se szólaltál volna, és ezzel együtt, akkor bölcsebb is lettél volna.


"én csak a véleményemet nyilvánítottam ki, erre jöttél te és nagy okosan kijavítottál"

Az nem vélemény, hogy mi a tendencia vagy hogy hol él több diplomás. Ezek tények.

Az lehet vélemény, hogy mi a kedvenc fagyid, csak azt nem itt kell megvitatni.


"Pest a beképzelt, öntelt, ki ha én nem emberek gyűjtőhelye, undorodom attól a helytől"

Lehet, de akkor neked is ott kellene laknod.

Nem tudod megvédeni az állításaid és nem beismered a hibád, hanem a vitapartneredre kened az egészet, aki érvel.

Ez elég "beképzelt, öntelt, ki ha én nem" hozzáállás.

2021. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!