Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A befizetett adónk hány %-át...

A befizetett adónk hány %-át használnád a munkanélküliek életminőségének javítására?

Figyelt kérdés

2021. jún. 12. 22:24
 1/6 Agnarr ***** válasza:
52%
Semennyit, én a megszüntetésére használnám.
2021. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Semennyit. Én az állam helyében csak kamatmentes hitelt adnék nekik. Ha kérik. Esetleg képzést vagy képzési támogatást.


Én is voltam munkanélküli átmenetileg, nem szorultam semmiféle támogatásra igazából.

2021. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Aki ki akar mászni, annak nem segély kell hosszú távon, hanem munka, átképzés, képzés támogatás, cégeknél gyakorlati lehetőség... stb.

Aki nem akar kimászni, annak a világ pénze sem elég.

2021. jún. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Én inkább arra fektetnék nagyobb energiát, hogy segítsék a munkanélküliek elhelyezkedését. 2x voltam eddig munkanélkülin de egyszer sem tudtak ajánlani semmit. Általában szarnak bele. Megkapod a 90 napnyi álláskeresési járadékot aztán viszlát.
2021. jún. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Semennyit. Be kell iskolázni őket. Azért mert pénzt adok nekik, attól még nem lesz munkájuk. Erre kiváló példák Rikárdóék. Amikor a gyöngyöspataiak megkapták a kártérítést, azóta mindegyiknek lett normális szakmája? Akik ezt kiharcolták nekik, azokat büntetőeljárás alá helyezném.
2021. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyet tudok érteni az előzőekkel.

Legelőször is azért tisztázzuk azt, hogy a segélyre annyira nem kell irigykedni aki kapja :) Higyjétek el, az a 22.800 ft nem olyan nagy összeg, hogy mindenki arra ágál :)

Másrészt viszont pont semmi értelme ennél fogva. Én a magam részéről sokkal inkább örülnék képzési támogatásnak, szakanyagok vásárlására fordítható támogatásnak. A normális szakmai könyvek, anyagok 8-10 ezernél kezdődnek, és sajnos vannak olyan szakmák, ahol az állandó változások nyomon követése nélkül sajnos nem lehet dolgozni (számvitel, adóügy - saját példámon). Ehhez jönne jól inkább a képzési, szakmai anyagra fordítható támogatás egy munkanélkülinek, mert hosszabb távon sokkal kifizetődőbb lenne mint a pénzbeli segély. Emellett nyújtani egy-egy tanfolyam után mentor programot, gyakorlati programot. Mondjuk a számviteli meg pénzügy ügyintéző tanfolyam után én szívem szerint szívesebben vettem volna, ha a kerestpótló juttatás helyett mondjuk a szakmai vizsga meg a bizi megszerzése után egy párhónapos tanirodai gyakorlat lehett volna, pl. egy szimulált vállalkozás életszerűbb szituációs feladatainak ellátásával, esetleg most lenne némi beszámítható gyakorlatom is, amivel elheyezkedési esélyeim is jobbak lennének

2021. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!