Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzéki összefogás partiak,...

Ellenzéki összefogás partiak, mit gondoltok a Tóth Csaba ügyről?

Figyelt kérdés

Hogy lehet egy korrupcioellenes jelölttel (Hadházi) szemben támogatni egy minimum gyanúsan korrupt jelöltet (Tóth Csaba)?


Véleményem: Az "összefogás" Tóth Csaba mögé való beállása számomra világosan mutatja az ellenzék motivációit, és az sajnos nem a tényleges rendszerváltásról szól. Valójában ezt üzenik ezzel a lépéssel: "eleget lopott a Fidesz, most már mi is szeretnénk"



+1 Esetleg ha valaki érzi a motivációt, megmagyarázhatná, hogy ellenzékiként miért nem Márki-Zayt támogatják a pártok, illetve a szavazók.


Tehát Gipsz Jakab, mint felelős szavazó - jogosan utálva a Fideszt - keresi a lehetőségeket. Megnézi a jelölteket, és leszavaz Karácsonyra Márki helyett, majd büszkén veri a mellett, hogy vége a Fidesz uralomnak?


2021. jún. 16. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Doktor Orbán Viktor Mihály miniszterelnök úr győzni fog.
2021. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

A politika mindig a kompromisszumokról szól. Az összefogás több pártból áll, és mindenki akarja a maga emberét odatenni, ezért egyezségekre van szükség.


Nem nagyon ismerem ezt a Tóth Csaba ügyet, de ha tényleg korrupt, akkor nem szerencsés választás. Felteszem, valami kényszerű kompromisszum eredménye, hogy mi támogatjuk a ti embereteket, ha ti támogatjátok a miénket.

2021. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tóth Csabát (hacsak nincs valami zsarolóanyaga) szerintem szívesen lecserélnék, csak pont nem Hadházira. Hadházival egyszerűen nem lehet együtt dolgozni, nagyon makacs, nagyon csőlátású. Találkoztam már vele élőben és szeretem amit csinál, egyik leghasznosabb figura a parlamentben, pláne az ellenzékben, de az a kategória, amit ki kell "bírni".


Tóth Csaba viszont csapatjátékos, beáll a sorba, csinálja azt, amit a párt narratívája megkövetel. És a pártok többségének egy összellenzéki kooperációban ez az utóbbi érték most fontosabb.


Hadházinak és az országnak az lenne a legideálisabb, ha valahogy bejuttatnák függetlenként és igenis fel tudna szólalni az ellenzéki politikusok korrupciója ellen is anélkül, hogy brühühü, rombolja az összefogást.

2021. jún. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kicsit olyan ez nekem, hogy mindegy ki jelöltjét támogatjuk, csak nyerjünk, de ha a sajátomat támogatom, és nem nyerünk, az sem baj :)
2021. jún. 16. 22:02
 5/9 A kérdező kommentje:

Szóval én ezzel semmiképpen sem értek egyet. Adott egy kerület, ami az utóbbi években rendre hangos volt a korrupciógyanús ügyekről és adott egy politikus, aki hangos volt a korrupcióellenes tevékenységéről. És akkor az összefogás maradna a korrupciógyanús vonalon, mert az a fickó már régóta vezeti a kerületet, ugyan borzasztó rosszul, de vezeti. Ráadás vicc, még Karácsony is Tóthot támogatja, aki az ő elmondása szerint megfenyegette.


És akkor ott van a Jobbik, aki a DK-val pacsizik, majd a Fidesszel aláírja a homofób-törvényt.


Ez így egy nagy nulla. Kb az lesz, hogy a pártvezetők szépen kiállnak a kamera elé 30%-os elvesztett választáson, hogy NYERTÜNK, A FIDESZ NAPJAI MEG VANNAK SZÁMLÁLVA. pont mint az összes eddigi vesztes ellenzéki választás alkalmával.

2021. jún. 16. 22:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az így egy nagy nulla."


Az egyiknek egy előválasztás pontot fog tenni a végére, a másik pedig egy épp aktuális kényelmetlenség, mert ha az ellenzék lenne kormányon, akkor ez a törvény két részre lenne szabva és teljes lelkiismereti szabadságban tudnának szavazni.


Nem ezeken a dolgokon fog elhasalni az együttműködés, pláne nem ennyivel előtte.

2021. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem nagy illuzióim nincsenek, valószínűleg Karácsony (esetleg Jakab) lesz a befutó, Márki-Zayt pedig még Dobrev is megelőzi, amitől már most rosszul vagyok. Egy normális társadalomban Márki-Zayon kívül nem nagyon lenne más induló jelölt, mert vagy nem lenne rá igény, vagy a jelöltnek lenne önkritikája és önként visszavonulva.
2021. jún. 16. 22:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező. A pártok most sem a népért fogtak össze, hanem saját magukért. Márkit meg már csak azért nem akarják miniszterelnöknek, mert ő komolyan is gondolja a rendszerváltást, és nem hagyná őket sem mutyizni.
2021. jún. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ellenzék csak azért óbégat, mert most már 12 év után ők is szeretnének lopni. Nem lesz itt rendszerváltás, csak gengszterváltás.
2021. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!