Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem ironikus, hogy egy liberál...

Nem ironikus, hogy egy liberális (amely eszme elviekben legfőbb gondolata mások és más vélemények elfogadása) pont hogy nem fogadja el azt ha valaki másképp (leginkább józan ésszel) gondolkodik?

Figyelt kérdés

Egy liberális addig liberális, ameddig azt gondolod amit ő.

Szerintem ez egészen ijesztő. Aki szembe mer menni a liberális mainstream-mel, azt egyből megbélyegzik.


A magyar kormány szerencsére szembe mer menni, és nem is tudnak mit csinálni a libsik, csak mocskolodni, és egy józan ésszel meghozott törvényt is homofóbnak nevezni (de ez csak egy példa)


Aki itt liberális szerintem jó lenne ha elgondolkodna, hogy nem csak az ő véleményük létezik, és hogy ahogyan ők látják a világot az nem feltétlenül helyes. Legalábbis sok szempont szerint biztosan nem.



2021. jún. 16. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Nem, ez pontosan úgy van, hogy a liberális mindent tolerál, kivéve az intoleranciát.

És a magyarok jelentős része eléggé intoleráns, pl. a kormányunk is ilyen.


"leginkább józan ésszel"

Nincs a kormányban jelenleg olyan ember, aki józan ésszel gondolkodik.

Vannak retardáltak és kevésbé retardáltak, de egyik se normális.

2021. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Igen, a modern libsiknek már nem sok közük van a klasszikus liberalizmushoz. Inkább egyfajta új totalitarianizmus hívei.
2021. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%

„józan észzel meghozott törvény”

Ez még viccnek is rossz. Elolvastad egyáltalán, vagy csak mondod a dumád, amit írt neked a Fidesz?

Hát a homofóbia ártalmas, míg a homoszexualitás nem az. Ha szerinted helyesebb egy ártalmas dolog az ártalmatlannál, akkor nem velünk van a baj.

2021. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem te nem tudod, hogy mi az elfogadás.

Az elfogadás nem azt jelenti, hogy mindenki a te véleményeden lesz és ugyanúgy fog gondolkodni, mint te.

2021. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%
Oké, el tudod mondani, hogy szerinted miért jó a most meghozott törvény? Ha ezt megtetted, akkor én meg elmondom, hogy szerintem miért rossz.
2021. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki itt nemzeti, az jó lenne, ha elgondolkodna azon, miért veszünk fel kínai hiteleket, hogy a kínaiaknak építsünk egyetemet és vasútat.


Aki itt keresztény, az jó lenne, ha elgondolkodna azon, miért barátkozunk olyan országokkal, ahol a keresztényüldözés még mindig aktív és miért gyártunk idehaza is folyamatosan ellenségképeket a felebarátaink szeretete helyett.


Aki itt konzervatív, az jó lenne, ha elgondolkodna azon, hogy miért privatizáljuk a felsőoktatást és fizetjük alul a tanárokat és a kórházi személyzetet. Ezeknek mind nagyobb megbecsülése és támogatottsága volt évtizedekkel ezelőtt.


Aki pedig demokrata, az jó lenne, ha elgondolkodna azon, hogy miért nem lehet külön témákban külön szavazni, miért kell minden NÉPszavazást szabotálni (vasárnapi boltzár, olimpia és a tulajdonátruházás megtörténtével mostmár kvázi a Fudan is) és miért nem szólt soha egy nemzeti konzultáció sem a sok közül az egészségügyről, oktatásról, ezeknek egy bármelyik altémájáról.

2021. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért jó, mert pedofília ellenes, illetve a gyerekek lmbtq propaganda szerinti nevelése ellen van, ami szerintem helyes. Nem akarom hogy a gyerekem lmbtq mesekonyvet meg ilyeneket olvasson/nézzen/tanuljon.


Kína a világ legerosebb gazdasága. Az EU-ban Németország a legnagyobb gazdasági partnere, és mindenki kinaert versenyez. Nekünk ez gazdaságilag csak előny hogy Kínával jóban vagyunk, és nem hátrány.


Pont azért lett kiszervezve a felsőoktatás, hogy fejlődni tudjon. Ha tudnád ez az alapítványi modell külföldön régóta létezik.


A tanárok és orvosok bérét a Fidesz jelentősen (de nem elégségesen ezt elismerés) emelte. Aki pont hogy kórházakat és iskolákat záratott be az Gyurcsány volt még 2010 előtt.

2021. jún. 16. 22:36
 8/13 A kérdező kommentje:
4es igen. Pont ezt mondom én is. Hogy egy liberális azt akarja hogy mindenki ugyanúgy gondolkodjon mint ő. Holott pont neki kellene elfogadonak lennie. De nem ezt látjuk. A jobboldali emberek ebből a szempontból elfogadobbak, egészen amíg nem provokaljak őket direkt felvonulásokkal, terdelesekkel, propagandaval.
2021. jún. 16. 22:38
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"illetve a gyerekek lmbtq propaganda szerinti nevelése ellen van"


Itt jön képbe, hogy mit értünk nevelés alatt. Mostmár kérdések tucatjai szólnak erről, szóval nem kezdenék bele, de maradjunk annyiban, hogy mit tartunk propagandának, az nagyon szubjektív dolog és ennek meghatározásában a törvényben direkt nem is tértek ki külön.


"Nekünk ez gazdaságilag csak előny hogy Kínával jóban vagyunk, és nem hátrány."


Eddig az, hogy jóban vagyunk Kínával, gazdaságilag csak rosszat jelentett nekünk. Többszörös áron kaptuk a kínai vakcinát, mint valami random afrikai ország. Többszörös áron kaptuk a rossz minőségű lélegeztetőgépeket, mint bármelyik európai ország. Az egyetemnek és a vasútnak egyik eleme sem nekünk kedvez pénzügyileg, mindkettőnél mi vagyunk azok, akik szívességet tesznek és nem fordítva. Szóval olyat mondani, hogy "gazdaságilag csak előny" egyelőre csak egy elméleti frázis, de semmi precedenssel nem rendelkezik egyelőre.


"Ha tudnád ez az alapítványi modell külföldön régóta létezik."


Ha tudnád, hogy a mi alapítványi modellünk mennyiben más, mint az övék...


"A tanárok és orvosok bérét a Fidesz jelentősen (de nem elégségesen ezt elismerés) emelte."


A tanároknál volt egy reményszikra az új életpályamodellel, de kapásból a rákövetkező évben fixálták a vetítési alapot és teljesen értelmetlenné vált az egész. A legutóbbi emelés is kötelező érvényű volt, mert a minimálbér alá estek voltak a pályakezdői fizetések.


Az orvosoknál jól mondod, ők kaptak emelést, csak épp az a maradék nővér, szakápoló, mentős és egyéb ember (akik nélkül szintén meghalnánk, ha komolyabb bajunk esik) nem, akik a kórházi személyzet 90%-át adják. Olvasd el a legutóbbi híreket, hogy hány szakápoló tervez kilépni a szakmából és miért.


"Aki pont hogy kórházakat és iskolákat záratott be az Gyurcsány volt még 2010 előtt."


Erre én kizárólag azt tudom mondani, hogy nézd meg az oktatásra és egészségügyre fordított forrásokat. Éves átlagban a Gyurcsány kormány többet költött erre a két területre GDP arányosan, mint a mostani Orbán kormányok. Bár ezt most az uccsó két év adatainak az ismerete nélkül mondom, de szerintem hosszú idősorokban mérve még mindig megállja a helyét az állításom.


De ennyi, a magam részéről ennyivel szerettem volna kiegészíteni. Minden mögé bebiggyeszhető egy valamiféle indok. Aki keresztény, döntse el, hogy Isten, vagy a gazdasági érdekek, aki nemzeti érzelmű, az döntse el, hogy kínai adósság, vagy magyar büszkeség, aki konzervatív annak hogy állami gondozás, vagy gazdasági liberalizáció. Demokratákat nem mondom, oda nem igazán fűztél semmit.

2021. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#7

"a gyerekek lmbtq propaganda szerinti nevelése ellen van, ami szerintem helyes"

Igen, ha azt akarod, hogy a gyerek öngyilkos legyen, mert nem tanítják meg arról, amit érez.

Jó nevelési módszer, remélem nincs és nem is lesz gyereked, ha így hozzá.


"Az EU-ban Németország a legnagyobb gazdasági partnere, és mindenki kinaert versenyez."

Releváns különbség a német és magyar gazdaság között. A németeknek létezik belföldi gazdaságunk, nekünk ilyen nem nagyon van.


"Nekünk ez gazdaságilag csak előny hogy Kínával jóban vagyunk, és nem hátrány."

Ha tényleg előny lett volna, akkor pl. a kínai vakcinát olcsóbban is adhatták volna nekünk, ehelyett mi pont arányaiban drágábban vettük.

Vagyis mi egyáltalán nem térül meg a kínával fenntartott kapcsolat.


"Pont azért lett kiszervezve a felsőoktatás, hogy fejlődni tudjon. Ha tudnád ez az alapítványi modell külföldön régóta létezik."

Ez igaz, de egyrészt, ettől még egy egyetem se lett jobb. Maga a működés mód alapvetően nem befolyásolja az egyetem minőségét, mivel külföldön is vannak államilag támogatott egyetemek, amik top helyen szerepelnek.

Másrészt, külföldön nem párttagok vezetik az egyetemeket, hanem teljesen független személyek, akik MAGUKTÓL értek el valamit az életben, és ezért tudnak egy egyetem vezetésében is segíteni.


"A tanárok és orvosok bérét a Fidesz jelentősen (de nem elégségesen ezt elismerés) emelte."

A tanárok az inflációnak hála már rég mínuszban vannak, szóval az emelés nem ért semmit.

Az orvosok béremelését még nem zabálta fel az infláció, de olyan előnytelen az új szerződésük, hogy a béremelés se kompenzál.


"Aki pont hogy kórházakat és iskolákat záratott be az Gyurcsány volt még 2010 előtt."

Na, valaki benyelte a propagandát:

[link]

Látható, hogy 2002-ről 2010-re 2 kórházzal volt kevesebb az országban.

Viszont 2010-ről 2018-ra már 10-zel.

Akkor ki záratott be több kórházat? Csak nem a fidesz?


Az iskolák bezárása amúgy meg reális. A '80-as évek óta csökken a magyar lakosság, így csökken a gyerekek száma is. Vagyis időről időre be kell zárni iskolákat.

2021. jún. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!