Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki ezidáig a Fidesz-re...

Aki ezidáig a Fidesz-re szavazott, leírná hogy miért?

Figyelt kérdés

2021. jún. 18. 00:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Mert Orbán Viktor azt mondta.
2021. jún. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Néhány dolog:

- Diszkrimáció megszüntetése az adózásnál (kétkulcsos adó) - arányaiban ugyanannyit fizessen mindenki, a több keresetűek amúgy is többet adóznak, miért fizessenek jóval többet arányaiban?

- Nem gyurcsány. Ott voltam a 2006-os tüntetéseken, jó hangulatúak voltak, amíg nem jöttek a rendőrök vízágyúkkal/paprikával

- Adócsökkentések (a logika az volt 2010 után, hogy a fogyasztást adóztatják inkább+bankokat, nem a polgárokat. Ezzel lehet vitatkozni, meg bővebben kifejteni, de ez most nem fér ide)

- Magyar vállalatokat segítik inkább a multik helyett. Ezzel szintén lehet vitatkozni, hogy mészáros, meg tiborcz, ettől függetlenül nem kiárulják az országot egy francia multinak, hanem magyar cég végzi általabán magyar emberekkel az adott állami projektet.

- Rezsicsökkentés

- Migránsok nem beengedése + kerítés a zöldhatáron.

- LMBQTZYX propaganda nem engedése (ez most forró téma, de egyetértek vele, oviban/iskolában a gyerek ne tekintse termszétesnek a drag queen szerű jeleneteket)

- Családtámogatás, az kap "segélyt" avagy támogatást, aki dolgozik. Ezáltal a szegény "új mexikóiak" nem tudnak minden gyerek után x mennyiségű támogatást felvenni, csak ha épp dolgoznak, amit nem szeretnének

- Előbbihez tartozik, hogy a logika, hogy munka alapú társadalom, nem segély alapú.

- Középréteg megerősítése, avagy egy ország akkor erős, ha erős/sok középosztálybeli van. Ha sok alacsony, az nem segít sokat egy országnak (fontos, hogy a nagy képet nézzük ennél)

- Csok/babaváró/adócsökkentés a családoknak/stb. Nem szeretem ezeket felhozni, mert a csapból is ezek folynak, ettől függetlenül ez egy húzóerő

- És még sorolhatnám...


+1: nincs alternatíva. Tényleg nincs. Másik oldalon van a gyurcsányféle összefogás, amiből kössz, de nem. Ami van programjuk jelenleg, annak a 90%-val nem tudok egyetérteni, főleg az adóemelés részével (már ami van, de a legnagyobb program az az o1g és orbánellenéssegre való uszítás, pl minden jobb orbánnal, stb). Ez utóbbi nem program, és még hazugság is. 2010 előtti állapotot nem kérném vissza. Ha a ballib összefogás kerülne hatalamra, akkor rögtön adóemelésre lehet számítani, főleg azoknak, akik nem minimálbért keresnek, és "mi szükség a kerítésre" meg "fogadjunk be migránst" gyurcsány nem lenne kedvező igazából senkinek. Bocs, hogy gyurcsányt emlegetem, de jelenleg ő a húzóerő a háttérben, nélküle nincs kormányváltás, se összefogás, igaz remélhetőleg kormányváltás se vele. Karigerinek meg az a hihetetlen nagy teljesítménye Bp-n, hogy minden beruházást leállíttat, illetve a felújításokat egyszerre kezdi el + hülyén megoldott biciklisávok, na meg a sírás fb-n. (Bocs, pont nem akartam őt ide behozni, de muszáj volt :D)


Akinek nem tetszik most a fidesz, azt megértem, de ettől még nincs alternatíva a választáson, max a mi hazánk, esetleg az mkkp.


Összességében lehet szidni a Fideszt meg Orbánt, de a jelenlegi pártok közül nem sok van, amelyik igazán tudna kormányozni, meg normálisan vinni egy országot. Sőt, sajnos egy sem. Volt régen egy olyan szólam, hogy ellenzékváltásraenne szükség, amibel teljesen egyetértek. Baj, hogy nincs normális ellenzék, amelyik féken tartaná a Fideszt, ettől még nem tartom rossz pártnak őket, hiába van rengeteg olyan dolog, amivel nem értek egyet.

2021. jún. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%

En 2018ig a Fideszre szavaztam. En liberalisnak tartom magam, a klasszikus ertelemben vett liberalisnak: a teljesitmenyalapu rendszereket es az egyeni felelossegvallalast preferalom. Nem elegit ki a "liberalizmusnak" itthon meghonosult formaja, ami tulajdonkeppen kokemeny szocializmus egy kis "tobb jogot a kisebbsegnek es a homoszexualisoknak" mazzal leontve. Bar a Fidesz egyre inkabb autokrata jellege mindig is taszitott, az egykulcsos adorendszer a Fidesz mellett tartott. Valahanyszor meghallom az ellenzek gondolatait arrol, hogyan kene a kozepreteggel megfizettettni az igergeteseik arat felboszulok. Naluk mar csak a bologato szavazoik idegesitobbek, akik azt kepzelik, hogy a Meszaros felek szemelyi jovedelemadot fizetnek...(Ti. szja-t a berbol es fizetesbol elok fizetnek, es egy magasan kepzett, sokat dolgozo es a tudasat folyamatosan szintentarto es fejleszto 30 eves mernoknek siman jar annyi fizetes, amennyit ki tud harcolni maganak, igy is aranyosan tobb adot fizet. Es erre egyesek meg tobbsavos adoval sulytanak a teljesitmenyt, megolve ezzel a motivaciot.) A Fidesz csaladtamogatasi rendszerenek alapjait is megfelelobbnek tartom, a masik oldalenal (bar azt elismerem, hogy tultoltak).Az ellenzek modszere csak ujratermeli a szegenyseget. Az embereknek felelosseget kell vallalni sajat magukert, nem a tarsadalom eletkepes tagjait kell folyamatosan szipolyozni. (Nincs allambacsi, az a tobbi allampolgar. Es semmi nincs ingyen, azt a tobbi allampolgar fizeti.) Es igen letezik szolidaritas, egy bizonyos szintig es foleg, ha ebbe a szolidaritast gyakorlo belegyezik. (Megjegyzes: minel kevesebb az eletkepes allampolgar a szolidaritas annal kevesbe mukodik, a szocializmus lassu tarsadalmi ongyilkossag.)

Ugyanakkor, eppen azert, mert a dontesi szabadsag es az ehhez tarsulo felelossegvallalas nalam mindenek folott all, a Fidesz elmult egy evben, a dolgozo eletkepes reteg ellen elkovetett amokfutasa, a tarsadalom kiskorusitasa, megfejelve az autokracia kiteljesedesevel mar az a szint, amit en nem tudok nekik toleralni.

2021. jún. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%

Majdnem 60 vagyok ergo mar az 'atkosban' is boven eltem. Van sajat tapasztalatom a multbol es a rendszervaltas ota is a sajat boromon erzem es ereztem a kulonbozo politikai iranyzatok tevekenykedeseit. Sajat tapasztalataimbol es az abbol kialakult velemenyem szerint ezidaig a Fidesz volt az egyetlen polgari part, ami visszahozta nekem a 'bekebeli' idoket ami meg a kommunizmus elott Magyarorszagot jellemezte, amiert '56-ban is megmozdultak az emberek, csak a kommunistak levertek oket.


Fidesz mindig is politizalt, az ellenzeki partok meg csak baromkodnak. Hat ezert!

2021. jún. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
Orbán Viktor!
2021. jún. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
SZJA csökkentés, rezsicsökkentés, KATA bevezetése, gazdaság kifehérítése, családtámogatások, munkahely-teremtés, alacsony munkanélküliség, jóval magasabb az átlagbér és az átlagnyugdíj, segély helyett közmunka, egészségügy látványos fejlesztése (több orvos, több ápoló, rövidebb várólisták, kórházfelújítások, bérfejlesztés, hálapénz betiltása), illegális migráció elleni harc, talpraesett válságkezelés, értékálló nyugdíjak, fiatalok SZJA-kedvezménye stb-stb.
2021. jún. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%

Itt sokan nagyon helyesen leírtak, hogy miért, ismételni nem fogom... mondjuk nekem a devizahitel forint hitelre váltása volt egy nagyon fontos dolog, az egykulcsos szja is, és a családtámogatás.

De egyébként tök egyszerű. Én , a családom sokkal többet léptünk előre az elmúlt 11 évben, mint az azt megelőző 8 évben. Sőt, akkor inkább zuhantunk. Ez van. Tetszettek volna normálisan kormányozni a szocik, élen Gyurcsánnyal... nem tették, sőt tönkrevágták a középosztályt, a tőlünk elvont pénzt odaadták a szegényeknek. Ez nekem elfogadhatatlan. A Fidesz pont az ellenkezőjét csinálja, erősíti a középosztályt, a családokat támogatja és nem utolsó sorban a nemzeti érdekek védelmében is messze a legjobb...

Innentől kezdve, amíg ezt tapasztalom, hülye lennék nem a Fideszre szavazni!!!!

2021. jún. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
Amit fenn leírtak, azok kombója.
2021. jún. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Fsms ***** válasza:
12%
Mert krumplit kaptam a szavazatért. 😀
2021. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Mert a Fidesz egy büszke Magyarországban hisz, és keményen kiállnak az ország érdekeiért külföldön.

Az ellenzéki politikusok azt hiszik, vagy legalábbis úgy adják elő mintha az Unió vezető országainak érdekei megegyeznének a miénkkel, és ők mindenben a javunkat akarnák.

A V4 együttműködés erősítése is helyes törekvés a Fidesztől.

Orbán nemzetben gondolkodik, pl. a DK meg Európai Egyesült Államokban. Ami jól hangzik ugyan, de ez az Unió már nem az, amihez csatlakozni akartunk a rendszerváltáskor. Teljesen más elvek vezérlik, mint amikkel a magyar emberek egyetértenek. LMBTQ propaganda, illegális migráció kezelése, nemzeti kisebbségek ügyének mellőzése, stb.

2021. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!