Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormányváltást kívánóként...

Kormányváltást kívánóként kérdezem: a Párbeszéd (esetleg maga Karácsony Gergely) nem gondolja úgy, hogy helyesebb lenne visszaléptetni Karácsony Gergelyt a miniszterelnök-jelöltségtől, miután tényleg nevetségessé vált és lejáratta magát?

Figyelt kérdés

Nekem sosem volt rokonszenves, szimpatikus Karácsony; mindig is afféle málészájú, mamlasz balfék benyomását keltette. Karácsony helyett sokkal jobb kormányfőjelölt lenne pl. Andor László vagy Jávor Benedek. Mindketten jól tudnak angolul, idősebbek, érettebb személyiségek és értelmesebbek Karácsonynál, valamint jártasságot szereztek Brüsszelben.


Azért tényleg jó lenne már felfogni, hogy a mai világban elengedhetetlen követelmény egy miniszterelnökségre pályázó személy esetében a felsőfokú, tárgyalóképes angolnyelv-tudás. Karácsony Gergely szellemi képességeinek bőven elég lenne a budapesti főpolgármesterség.



2021. jún. 18. 07:14
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
67%
tényleg elég valakiről sokáig szajkózni valami hazugságot, hogy a legalja elhiggye?
2021. jún. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
70%
11.Ezek szerint igen.Lásd :Pesti úti idősek otthona.Mindenhonnan ez folyt.
2021. jún. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Sindelar ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy Magyarországon minden arra egyszerűsítenek le, hogy fidesz vagy nem fidesz. Miközben a kérdező két olyan nevet dobott be, akik lényegesen balra vannak Karácsonytól, főleg Andor László. Érdemes a Partizán róla készült interjúját megtekinteni, amiben többek között szó volt a rendszerváltás kritikájáról, és a privatizáció helyett ő azt támogatta, hogy a vállalatok kerüljenek a dolgozók közösségi tulajdonába az elvont állami tulajdonból, és vegyes vállalati formákat hozzunk létre, amelyben a dolgozók (rész)tulajdonosi jogokat kapnak.


Őt említve elég furcsa a kérdezőt lefideszezni, miközben teljesen nyilvánvaló, hogy a kérdező nem fideszes. De itt mindenkit rögtök fideszesnek van kikiáltva, aki nem támogat egyes ellenzéki irányvonalakat, legyen szó akár Karácsonyról, akár a MÁV-ot privatizálni akaró Cseh Katalinról vagy Kerpel-Fronius Gáborról, aki szerint azért ne legyen Tiborcz-adó, mert juj, mi lesz szegény gazdagokkal, ne bántsuk már szegény gazdagokat, nehogy véletlenül egy igazságosabb kormányzás felé vegyük az irányt az oligarcha-birodalmak helyett.


Értelmes beszélgetések helyett itt minden le van tudva azzal, hogy fidesz vagy nem fidesz, és teljesen indokolatlanul fideszeseznek le bárkit, aki ebben a sablonos, leegyszerűsített hülyeségben nem akar részt venni.

2021. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

13. az a baj, hogy értelmes (és állítlag nem fideszes) ember nem akarhatja komolyan, hogy az előválasztás előtt néhány hónappal az ellenzék visszaléptesse a legnépszerűbb jelöltjét.

Teljesen mindegy, hogy a fenti két ember mennyire jó jelölt lenne (vagy nem lenne), ha a választók között nem ismertek és kb. 0-ról kellene elkezdeni őket bemutatni, népszerűsíteni.

Szóval igen, aki a választások előtt néhány hónappal az 1. vagy 2. legnépszerűbb jelöltet vissza akarja léptetni (pláne ilyen hülyeség miatt, mint a nyelvtudás, mintha az lenne a legfontosabb egy miniszterelnöknél, mintha a korábbi miniszterelnökök mindegyike tökéletesen beszélt volna angolul és mintha a diplomáciában nem használnának mindig tolmácsokat), az igenis fideszes, hiába írogat olyat, hogy nem az. Azt nem írtad le, hogy neked miből derült ki nyilvánvalóan, hogy a kérdező nem fideszes, pedig kíváncsi vagyok ha ilyen fantasztikus emberismerő vagy, hogy néhány sorból ezt meg tudod állapítani :)

2021. jún. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Sindelar ***** válasza:
Nem is a Karácsonyról alkotott véleményéről írtam, vagy arról, hoyg vissza kéne őt léptetni. Én Karácsonyra fogok szavazni, mert minden kritikám ellenére jobb jelölt, mint a neoliberális és konzervatív jelöltek, akik pontosan ugyanazt a gazdaságpolitikát tolnák, mint a fidesz, csak mindezt más ideológiai mázzal és retorikával öntenék le. Arról írtam, hogy rögtön fideszesnek nevezték a kérdezőt, miközben nyilvánvalóan nem fideszes. Nem szabad így leegyszerűsíteni a dolgot, és nem szabad valakire csak azért szavazni, mert nem fideszes. Az ellenzék körében vannak olyan arcok is, akik még a fidesznél is rosszabbak, lásd az idősek szavazati jogát megkérdőjelező momentumos Kádár Barnabás, vagy a szintén momentumos Berg Dániel, aki szerint ha kirobbanna egy háború az USA és Irán között, nekünk abba be kéne szállnunk. Vannak olyan elképesztően sötét és ostoba emberek az ellenzéken belül, akikre semmilyen szín alatt nem tenném le a voksomat (és ettől nem leszek fideszes, ahogy a kérdező sem).
2021. jún. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Sindelar ***** válasza:
"Azt nem írtad le, hogy neked miből derült ki nyilvánvalóan, hogy a kérdező nem fideszes", de leírtam. Két olyan jelöltet nevezett meg, akik Karácsonyhoz képest is lényegesen balra vannak a politikai spektrumon, így elég nyilvánvaló, hogy nem fideszes.
2021. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Aha, szóval ha én azt mondom, hogy orbán helyett szerintem kósát vagy a migatyánk valamelyik emberét kellene indítani, akkor az azt jelenti, hogy én nagyon nem vagyok fideszes?

Egyértelmű, hogy a fidesz támogatottsága orbán nélkül nem lenne ekkora, szóval ugyanolyan hülyeség lenne valakit, aki orbán helyett másik fideszeset vagy tőle még inkább szélsőségeset akarna (már ha van olyan) fideszesnek nevezni, mint a kérdezőt nem fideszesnek.

2021. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Sindelar ***** válasza:
Ezzel pont a kérdezőt igazoltad. Attól, hogy valaki nem Orbánt akarja a fidesz élére, még lehet fideszes (a kezdeti időkben még egyáltalán nem volt egyhangú többség mögötte a fideszben). Attól, mert valaki nem x-et vagy y-t akarja az ellenzék miniszterelnök-jelöltjének, attól nem lesz fideszes. Egyébként tényleg értelmetlen lenne Karácsonyt visszaléptetni, csak attól még nem lesz valaki fideszes, ha ellenkező véleményen van (helytelenül, de ettől önmagában nem lesz fideszes). Nem ettől lesz valaki fideszes vagy nem fideszes, és aki szerint Andor legyen a miniszterelnök - ami egyébként egy jó ötlet -, az elég távol van a fidesz világnézetétől.
2021. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
"Attól, hogy valaki nem Orbánt akarja a fidesz élére, még lehet fideszes" Szerintem meg nem. Mert orbán nélkül a fidesznek csökkene a támogatottsága, veszélyeztetné a pártja győzelmét, és aki fideszes, az ilyet nem akar.
2021. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Sindelar ***** válasza:
Szerintem meg de, lehet attól fideszes, csak amit akar, az nem lenne jó a fidesznek. De ettől még lehet fideszes. Hozzáteszem, elég kevés az olyan vezető a világon, aki mögött 100%-os támogatottság áll a saját pártján belül. Aki nem Karácsonyt akarja, még nem lesz automatikusan fideszes, függetlenül attól, hogy valóban Karácsony lenne a legkedvezőbb választás a jelenlegi felhozatalból.
2021. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!