Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBTQP -ben a P betű a...

Az LMBTQP -ben a P betű a pedofilt jelenti amit egyre többet látni itt a politikai társalgásokban a pedofil törvény miatt?

Figyelt kérdés
A pedofilság ez a közösség része lenne?
2021. jún. 19. 19:16
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
50%

"Akkor minden randin úgy mutatkozzak majd be hogy "Szia XY-vagyok cisz szívvel."


Dehogy, én sem úgy mutatkozom be, hogy Gipsz Jakab, cisznemű, heteroszexuális, 183cm magas, kék szemű, barna hajú, lassan kopaszodó, 34 éves családapa, hanem csak úgy, hogy Gipsz Jakab. Ez egy színtisztán LEÍRÓ szó. Tudod, vannak sötét hajúak, szőke hajúak, vörös hajúak, stb., de végülis minek ide olyan szó, hogy sötét hajúak, ha az emberiség 95%-a sötét hajú, 3%-a szőke, és 2%-a vörös. Miért nem csak "normális hajúak" meg "transzhajúak", ugye?


Hozzáteszem, a transzneműek aránya valószínűlebb magasabb, mint amit itthon hivatalosan mérnek. Ahogy a transzneműek társadalmi elfogadottsága javul, egyre többen merik felvállalni a transzneműségeiket. Brazíliában pl. nem hiszem, hogy lehetne beszélni "liberális LMBT-lobbiról", hiszen az ország maga igen konzervatív a saját brazilos módján, viszont ott a transzneműeket sosem érte olyan szintű intézményesített elnyomás, mint itt Európában vagy Észak-Amerikában. Ott kb. 2%-ra becslik a transzneműek számát (beleértve a nem-bináris nemi identitásuakat is).


A cisznemű szót azért hoztuk létre, hogy legyen egy egyszerű, egyértelmű szó azon egyénekre, akik nem transzneműek. A "normális" azért nem jó, mert attól, hogy valaki cisznemű, még közel sem biztos, hogy normális. Én például cisznemű vagyok, de mellette ADHD-s is (vagy ahogy az én gyerekkoromban hívták, egy "k.rvára idegesítő kis taknyos"), ráadásul a kékszeműségem miatt is a kisebbségbe kerültem sajnos.

2021. jún. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
7%

Ha valaki azzal jönne hogy ő ciszheteró, majd elmagyarázná hogy mi az a ciszheteró, mint most te tetted, akkor fix hogy mindennek fogom hinni, csak annak nem...


De akkor mi a frásznak különítik el a transzt? Van a heteró, a meleg, a leszbi, a bi, meg a transz, meg még a kimillió kitalált...



És különben is, egy transz honnan a frászból tudja hogy az? A nem az az hogy mi van a lábad között. Hogy a frászban érezheted hogy van méhed, ha sose volt?!


UI: Én is ADHD-s vagyok, de rám sose mondták hogy "k.rvára idegesítő kis taknyos"...

2021. jún. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
37%

21, 23, 25, 27 kétésfélpipás elmebeteg: ugye nagyon-nagyon rossz voltál középiskolában kémiából, hogy ennyire képes vagy fennakadni a cisz-, transz- felosztáson? Alig vergődtél át? Na, a wikipedia segít, hogy megértsd miért természetes ez a két jelző.


Vicces az is, hogy a szív oldaliságát emlegeted, ennek kapcsán van egy sokkal gyakoribb, de tulajdonképp hasonló példa. Az emberek túlnyomó többsége jobbkezes, de mégsem akadnak fenn: 1. ha ezt a tényt ki kell jelenteniük, vagy ha 2. találkoznak egy balkezessel.


Akkor te miért picsogsz?

2021. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
25%
Nem picsogok, csak ne aggass rám jelzőket. Mások is skarulyáztak már, nem lett jó vége...
2021. jún. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
27%
A 30asra miért nem mer senki reagálni ti nagy qtbml fanok?🤣
2021. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
46%

"Ennek túl sok értelme nincs, mivel mindenkinek a születési neme a neme."


Az emberiség történelme során rengeteg civilizáció és kultúra létezett, ahol 3 vagy több nemet ismertek el, például az ókori görögök (férfi, nő, androgün), az indiaiak (férfi, nő, hijra), a hawaiiak (férfi, nő, mahu), illetve olyan kultúrák is léteztek, ahol az egyik nem bizonyos körülmények között megváltoztathatta a társadalmi nemét (pl. az albán esküdt szüzek).


"Aki fejben más neműnek érzi magát az mentálisan sérült, pszichológusra szorul, nem nem átalakító műtétre, ami a jelen technológiai szinvonalunk miatt úgysem nem lesz teljesen eredményes."


Ez félig-meddig igaz. Aki fejben más neműnek érzi magát, az ún. nemi diszfóriában szenved. Ez egy valóban létező betegség, aminek a fő tünetei a testképzavar, a depresszió, a szorongás, és az öngyilkossági hajlam. Akik nemi diszfóriában szenvednek, pszichiátriai kezelésre szorulnak. Itt a szakorvosok és pszichiáterek megvizsgálják, és ha valóban nemi diszfóriától szenved az illető, akkor megkezdik a nemváltó folyamatot, ahol elsősorban pubertásblokkolókat kap a páciens, ha még nem ment át a pubertáson, ha igen, akkor pedig első körben hormonterápián vesz részt, később pedig műtéti úton korrigálhatják a testképzavart. Ha a testképzavar illetve a különböző pszichés tünetek megszűnnek a kezelés hatására, akkor az egyén már nem szenved nemi diszfóriában, tehát nem szorul pszichiátriai kezelésre.


"Az LMBTQ közösség tagjait azért éri elnyomás, mert a heterókból (akik döntő többségben vannak) undort vált ki a homoszexualitás."


Belőlem egyáltalán nem vált ki undort a homoszexualitás, pedig heteroszexuális vagyok.


"Csak az olyan homoszexuálisokat vetem meg, akik szüntelen a homoszexualitásukat demózzák (pl.: öltözködésükkel, affektálós beszédükkel, testbeszédükkel), a normális homokosokkal nincs bajom, akik ránézésre normálisak, nem dobták el a férfi mivoltukat."


Engem speciel a skinheadek idegesítenek, mégsem pampogok, hogy igazán meg lehetne őket fosztani az emberi jogaiktól. Persze a normális skinheadekkel nincs bajom, csak azokkal, akik skinheadként öltözködnek, a skinhead szlenget tolják, skinheadül viselkednek...


"Mindenhol van tangában felvonulás, ordenáréskodás meleg-házasság követelés, női ruhában parádézó férfiak."


Nyugodtan gyere ki a Pride-ra, én is kint szoktam lenni, heteroszexuális férfiként, a leszbikus testvéremmel. Általában mindketten ugyanúgy öltözködünk, mintha a haverokkal mennénk valahova kocsmázni, vagy mozizni, vagy strandra, ha nagyon meleg van. A menetelők kb. 99%-a teljesen normálisan öltözködik, viselkedik, max picit színesebb ruhát hordanak, mint az átlag, picit színesebb a hajuk, mint az átlagnak, vagy picit több bőr-ruhát hordanak, mint az átlag. Tangában felvonulókat én még nem nagyon láttam, lehet hogy vannak, de az szerintem a Prideon résztvevők 0.01%-a. Már csak azért is, mert k.rvára kényelmetlen.


Azt meg picit pofátlanságnak érzem, hogy egy alapvető emberi jogért való küzdelmet egy lapon említesz a női ruhában parádézással.


"Vannak normális melegek, akik igen, de azok ugyanúgy elhatárolódnak az LMBTQ közösségtől tangás felvonulástól mindenestől."


Ezek a híres "normális melegek", akik mindig megjelennek (persze név nélkül) a gyakorin, de a valóságban sosem hallani róluk.


"Ugyanaz, mint a BLM térdelős majomkodás. Miért kellene bármelyik fehérnek bocsánatkérésül térdepelnie, mikor egyikük sem volt rabszolgatartó?"


A féltérdre ereszkedés nem bocsánatkérés (akkor a feketék mégis miért térdelnének?), hanem tiszteletadás a feketék elnyomásának áldozatainak, beleértve a volt rabszolgákat, a szegregációt és az apartheidot megélt feketéket, és ma a rendőri eroszak fekete (és nem fekete) áldozatait. A féltérdre ereszkedés általánosságban az amerikai hadsereg szokásaiból ered, ahol így tisztelegnek a hősi halottak előtt a himnusz alatt.


"De most elvárják, hogy bizonyos bőrszínű (fehér) emberek így bizonygassák, hogy nem rasszisták, hogy térdepeljenek."


Én speciel nem láttam senkit kérni, hogy térdeljenek le a fehérek. Aki ezt fontosnak tartja, az letérdel, aki meg nem, az nem. Szíve dolga. Az viszont valóban felháborító, amikor focimeccsen kifütyülik azokat, akik letérdelnek. Tiszteljük meg annyival egymást, hogy elfogadjuk, hogy nekik ez egy fontos gesztus.


"Az LMBTQ mozgalom tagjainak vajon mi a véleménye Desmondról, az hogy amazing?"


Szerintem semmi baj nincs azzal, amit csinál. Maga döntött így, neki ez bejön. Hozzáteszem, ez egy karakter, meg van játszva. Effektíve semmivel sem problémásabb, mint mondjuk bármelyik gyerekszínész.

2021. jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
62%
35-ös: tessék, reagáltam, de részletes válaszhoz idő kell, főleg, ha valaki egy ilyen szintű Gish-gallopot ideböfög.
2021. jún. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
34%

"Az emberiség történelme során rengeteg civilizáció és kultúra létezett, ahol 3 vagy több nemet ismertek el, például az ókori görögök (férfi, nő, androgün), az indiaiak (férfi, nő, hijra), a hawaiiak (férfi, nő, mahu), illetve olyan kultúrák is léteztek, ahol az egyik nem bizonyos körülmények között megváltoztathatta a társadalmi nemét (pl. az albán esküdt szüzek)."


Igen, viszont ezek jogi szerepkörök voltak, nem öncsonkítások. Ma már nincs társadalmi szerepköre a nemeknek, csak fizikai okokból hivatkozunk rájuk.


"Ez félig-meddig igaz. Aki fejben más neműnek érzi magát, az ún. nemi diszfóriában szenved. Ez egy valóban létező betegség, aminek a fő tünetei a testképzavar, a depresszió, a szorongás, és az öngyilkossági hajlam. Akik nemi diszfóriában szenvednek, pszichiátriai kezelésre szorulnak. Itt a szakorvosok és pszichiáterek megvizsgálják, és ha valóban nemi diszfóriától szenved az illető, akkor megkezdik a nemváltó folyamatot, ahol elsősorban pubertásblokkolókat kap a páciens, ha még nem ment át a pubertáson, ha igen, akkor pedig első körben hormonterápián vesz részt, később pedig műtéti úton korrigálhatják a testképzavart. Ha a testképzavar illetve a különböző pszichés tünetek megszűnnek a kezelés hatására, akkor az egyén már nem szenved nemi diszfóriában, tehát nem szorul pszichiátriai kezelésre."


Csakhogy ezen betegek között nemváltás UTÁN ugrik meg az öngyilkossági hajlam jóval. Emellett nem csoda, bárki aki látott hormonproblémával küzdő embert az tudja hogy ez egy tünete.


"Belőlem egyáltalán nem vált ki undort a homoszexualitás, pedig heteroszexuális vagyok."


Ez te vagy.


"Engem speciel a skinheadek idegesítenek, mégsem pampogok, hogy igazán meg lehetne őket fosztani az emberi jogaiktól. Persze a normális skinheadekkel nincs bajom, csak azokkal, akik skinheadként öltözködnek, a skinhead szlenget tolják, skinheadül viselkednek..."


Ha majd a skinheadek gyerekeket akarnak örökbefogadva nevelni és Skinhead fesztivált tartanak, és védik a pedofilokat, majd pampoghatsz.


"Ezek a híres "normális melegek", akik mindig megjelennek (persze név nélkül) a gyakorin, de a valóságban sosem hallani róluk."


Persze, mert az lmbt majd reklámoz valakit aki ellenük beszél? Az nem profitál a szivárvanyos termékek gyártóinak...


"A féltérdre ereszkedés nem bocsánatkérés (akkor a feketék mégis miért térdelnének?), hanem tiszteletadás a feketék elnyomásának áldozatainak, beleértve a volt rabszolgákat, a szegregációt és az apartheidot megélt feketéket, és ma a rendőri eroszak fekete (és nem fekete) áldozatait. A féltérdre ereszkedés általánosságban az amerikai hadsereg szokásaiból ered, ahol így tisztelegnek a hősi halottak előtt a himnusz alatt."


Igen. Amerikában. Talán. De nem itthon. A magyar kultúrában eléggé mást jelent a térdelés és szomorú hogy ezt nem tudod, de az amcsit "perfektül".


És Magyarország mikor is volt rabszolgatartó? Ja igen. Soha. Minket vittek rabszolgának annó a törökök a hódoltság idején. Akkor most ők is térdeljenek? Amcsi módra?


"Én speciel nem láttam senkit kérni, hogy térdeljenek le a fehérek. Aki ezt fontosnak tartja, az letérdel, aki meg nem, az nem. Szíve dolga. Az viszont valóban felháborító, amikor focimeccsen kifütyülik azokat, akik letérdelnek. Tiszteljük meg annyival egymást, hogy elfogadjuk, hogy nekik ez egy fontos gesztus."


Igen, igen, megint te. Nem csak te vagy a világon. Akkor kicsit nézz fel a netre.


Amúgy, szabad vélemény nyilvánítás. Plusz mint mondtam, a térdelés kissé mást jelent itthon...


"Szerintem semmi baj nincs azzal, amit csinál. Maga döntött így, neki ez bejön. Hozzáteszem, ez egy karakter, meg van játszva. Effektíve semmivel sem problémásabb, mint mondjuk bármelyik gyerekszínész."


Tehát szerinted nincs azzal gond hogy egy kiskorú egy szexuális oriántációs fesztiválon fellép?

2021. jún. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
48%

"Igen, viszont ezek jogi szerepkörök voltak, nem öncsonkítások. Ma már nincs társadalmi szerepköre a nemeknek, csak fizikai okokból hivatkozunk rájuk."


Dehogy voltak ezek jogi szerepkörök, társadalmi szerepek voltak. Azon meg hadd röhögjek, hogy ma már nincsen társadalmi szerepe a nemeknek. Most anélkül, hogy nagyon belemennék a feminista akadémiai mozgalmakba, csak pár példa: nyugdíjkorhatár, sorkatonaság, fizetéskülönbség...


"Csakhogy ezen betegek között nemváltás UTÁN ugrik meg az öngyilkossági hajlam jóval"


Jajj, megyünk tovább a betanult dialogue treen. A kutatás, amire utalsz, de sosem olvastad, nem ezt mondja. Itt részletesen levezetik:

[link]


A valóság az, hogy a nemváltás nemhogy növeli az öngyilkossági kísérletek arányát, hanem NAGYSÁGRENDEKKEL csökkenti, 63%-ról 3%-ra.


[link]


[link]


A többi nevetséges állításaidra majd holnap reagálok, most inkább megyek aludni :)

2021. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
58%

"Dehogy voltak ezek jogi szerepkörök, társadalmi szerepek voltak. Azon meg hadd röhögjek, hogy ma már nincsen társadalmi szerepe a nemeknek. Most anélkül, hogy nagyon belemennék a feminista akadémiai mozgalmakba, csak pár példa: nyugdíjkorhatár, sorkatonaság, fizetéskülönbség..."


Ja, bocs, igen, a társadalomban betöltött jogi szerepkör. Nem volt nemváltó műtét, nem volt aki a szablyájával lecsapatta volna a saját férfiasságát. A "fiúsítás intézménye" rémlik? A TÁRSADALMI JOGKÖRT változtatta, nem a nemet.


A példák, amiket soroltál pedig fizikum alapján vannak, tehát igen csak öngól.


[link]


[link]


[link]


"A többi nevetséges állításaidra majd holnap reagálok, most inkább megyek aludni :)"


Ja, addig kitalálod... király érv...

2021. jún. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!