Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen hely lenne Magyarország...

Milyen hely lenne Magyarország, ha nem lett volna szocializmus/kommunizmus, hanem a Horthy korszak után rögtön nyugat- európai típusú kormányzás lett volna 1945 és 1990 között?

Figyelt kérdés

Milyen pártok lennének manapság szerintetek? Baloldali vagy jobboldali pártok lennének a vezető szerepben?

A társadalom milyen beállítottságú lenne, ugyanolyan széthúzás volna, mint manapság?

A városok, falvak épületei hogyan néznének ki?

Magasabb lenne idehaza az életszínvonal?



2021. jún. 21. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Ausztria lennénk.
2021. jún. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Horvátország
2021. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1%

Szerintem Hitler "bedarálta" volna az országot ha győz...de ha azt tesszük fel, hogy nincs Hitler, nincs kommunizmus csak Horthy és úgy mi lesz Horthy után? Tudja a fene:-) Végül csak odakanyarodtunk volna ahol ma vagyunk... Nem tudom. Jó volt, hogy úgy alakult ahogy alakult én csak annyit változtattam volna, hogy Kádár helyében (addig is jó volt minden) szigorúbb lettem volna azért mert az ő idejében szemtelenedett el a vidéki és a városi burzsoázia akik a rendszerváltást megcsinálták. Őket nem lett volna szabad "alkotni". Na és a SZU-nak is meg kellett volna maradnia.


Egyébként jó volt minden...úgy van ez mint amikor az ember nyafog meg jajgat, hogy de rosszul megy a sorom, de rossz nekem DE ha cserélhetne valakivel (KOMOLYAN!) nem cserélne senki senkivel mert mindenki a maga baját tudja és nem kell a másé! Jó volt minden úgy ahogy volt de előre kell nézni és jövőre leváltani a jelenlegi kormányt.

2021. jún. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Az elméleti Magyarország az a mai Ausztria, az 1es jól mondja.
2021. jún. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Akkor sem lennénk Ausztria, mert a monarchia idején is el voltunk már maradva hozzájuk képest. Mi az agráriumot nyomtuk, akkor is amikor az ipar volt a húzóágazat a világban. Szerintem kb. Szlovénia szintjén lennénk, nem mintha az olyan rossz lenne.
2021. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 molnarmarcell21 ***** válasza:
76%
Jugoszlávia és Görögország tudottfüggetlen maradni a környékről, valószínűleg ott lennénk valahol. De nem biztos, hogy jobban jártunk volna vele, hiszen ezekben az országokban is elszabadult a pokol. Így legalább a mi '56-unk nemes maradhatott és nem fajult egy tragikus polgárháborúvá.
2021. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

#3

Figyi, ha ennyire nyáladzol Kádár után, miért nem költözöl oda, ahol még 90 előtti állapotok uralkodnak?


'Na és a SZU-nak is meg kellett volna maradnia.'


Eredj már, Kelet-Európa és a Baltikum örült, hogy 90-ben megszűnt a szovjet gyeplő..

2021. jún. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5!


A századfordulón elég komoly ipari fejlődés volt az országban.

Mo. kifejezetten jó mezőgazdasági tulajdonságokkal rendelkezik, az agrár jelleg mindig is meg fog maradni. Hülyeség lenne nem foglalkozni Mo-on az agráriummal.


6!


Görögországban 1941-ben a kommunisták megpróbálták megszerezni a hatalmat és közel 10 éven át tartó polgárháború volt az országban. Többször is angol segítségre volt szükségük. A magyar Beloannisz is az elzavart komcsik egyik menedéke volt. De a lényeg, hogy ott nem egy békés független állapot volt, hanem folyamatosan harcoltak.

Jugoszlávia legalább ennyire érdekes. Ők inkább azért tudtak függetlenek (szocializmus volt ott is), mert ha megtámadják őket, akkor könnyen lehet, hogy azonnal szét is hullott volna Jugoszlávia. Ahogy szét is hullott később.

Sztálin szerette volna Titot eltenni láb alól.

2021. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nem kell az agráriummal foglalkozni, de akkoriban az ipar ment, az hozta a nagyobb GDP-t. Ennyit akartam mondani. Most pedig olyan iparágak, mint az információs technológia, robotika, nanotechnológia stb. Mi mindig kullogunk a világ után, ha egyszer végre az élére állnánk a fejlődésnek, akkor az elsők között fölöznénk le a hasznot. Ugyanolyan hülyeség a mai világban az iparra építeni főként, mint akkor a hozzáadott értéték (feldolgozás) nélküli agráriumra.
2021. jún. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
9# na most ezek amijet felsoroltál kedves utolsó pomt hogy egy magyar miatt lehetségesek szóval feldughatják a nanotechnológiát ha mi nem vagyunk még ma is postán küldözgetnénk a leveleket az ország másik felére
2022. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!